Jump to content
Shipfriends

Εξπρές Σαντορίνη (IMO 7330040)


Recommended Posts

Μισο λεπτο γιατι θα τρελαθουμε. Το Σαντορινη δεν ειναι που εφυγε γιατι η πιατσα ελεγε οτι παραηθελε πολλα μαζεματα και στη θεση του αγοραστηκε το Moby Love που ηταν σε πολυ καλυτερη κατασταση; Καντε τις συγκρισεις και φανταστειτε πως ειναι μετα απο τοσα χρονια εγκαταλειψης στο Ντουμπαι.

Edited by Neptune
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 960
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τα πράγματα νομίζω πως είναι διαφορετικά αγοράστηκαν και τα 2 πλοία !!! Προφανώς όμως το  Aqua Myth μετά απο τόσο καιρό εκεί το πλήρωμα και η εταιρία κατάλαβαν πως το πλοίο είναι σε πολύ κακή κατάσταση τωρα πάντως δεν ξέρω εάν η εταιρία είναι διατεθειμένη να το επισκευάσει ή εάν θα το πουλήσει ή θα το κόψει!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 8/16/2021 at 11:38 PM, Takisg said:

Προφανώς όμως το  Aqua Myth μετά απο τόσο καιρό εκεί το πλήρωμα και η εταιρία κατάλαβαν πως το πλοίο είναι σε πολύ κακή κατάσταση τωρα πάντως δεν ξέρω εάν η εταιρία είναι διατεθειμένη να το επισκευάσει ή εάν θα το πουλήσει ή θα το κόψει!!!!

 

On 8/16/2021 at 11:51 PM, proud_ionian said:

δεν θα μαθουμε ποτε αν οντως υπηρχε περιπτωση να ερθει ή η ολη ιστορια ηταν επικοινωνιακο και οικονομικο παιχνιδι

Κάνετε λίγη υπομονή μέχρι τον Οκτώβριο!! Το πλήρωμα γύρισε γιατί χρειάζοντουσαν στην Ελλάδα, σε άλλα πλοία του στόλου της Seajets! Ειδικά το πλήρωμα της μηχανής του Aqua Myth, νομίζω ότι πήγε στο Aqua Star, έτσι ώστε να ξεκινούσε το Aqua Star.

On 8/17/2021 at 12:30 AM, hhvferry said:

Could they have bought Aqua Myth for parts for the Aqua Star?

I hope not but they are largely the same design and have the same engines.

There is not a the case, since the Aqua Myth is bought in order to travel again!!

On 8/17/2021 at 9:58 AM, proud_ionian said:

Πέρα από το ais, στα χαρτιά άλλαξε ποτέ όνομα και πλοιοκτησια;

 

9 hours ago, Nereus said:

Συμφωνα με το lloyds οχι.. Μπορει να εκαναν κανενα ιδιωτικό συμφωνητικό σε ΚΕΠ 😂

Να περιμένετε να ενημερωθούν οι βάσεις των δεδομένων, για να το πιστέψετε!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως προ είπα δεν διαφωνώ πως αγοράστηκε αλλά δεν είμαι σίγουρος εάν θα χρησιμοποιηθεί από την εταιρία, μόνο το μέλλον θα δείξει!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Κάνετε λίγη υπομονή μέχρι τον Οκτώβριο!! Το πλήρωμα γύρισε γιατί χρειάζοντουσαν στην Ελλάδα, σε άλλα πλοία του στόλου της Seajets! Ειδικά το πλήρωμα της μηχανής του Aqua Myth, νομίζω ότι πήγε στο Aqua Star, έτσι ώστε να ξεκινούσε το Aqua Star.

Τωρα σοβαρα να πιστεψουμε οτι αυτος ηταν ο λογος που γυρισαν;Δεν εβρισκαν πληρωμα γεφυρας-μηχανης να ναυτολογησουν στο star και γυρισαν αρον αρον αυτους πιυ εστειλαν στην αλλη ακρη της γης να φερουν το νεο τους πλοιου παρατωντας το εκει..Ντουμπαι τους εστειλαν οχι Κολιατσου:P

Δε νομιζω οτι η εταιρεια εχει τοσο χαλια προγραμματισμο για να εκανε κατι τετοιο ή για να μην μπορει να βρει κοσμο για να ξεκινησει ενα πλοιο.

Ή σου κανουν πλακα ή μας κανεις πλακα ή και τα 2 μαζι ;)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Panagia Ekatontapiliani said:

 

Να περιμένετε να ενημερωθούν οι βάσεις των δεδομένων, για να το πιστέψετε!!

Το βαπορι υποτίθεται οτι αγοράστηκε τον Ιουνιο.. Οι βασεις δεδομένων εχουν ανανεωθει πολλες φορες απο τοτε μεχρι σημερα και αλλαγη δεν ειδα. Δεν λεω οτι αποκλείεται να εχει όντως αγοραστει.. αλλα κατι διαφορετικό εχει γινει στη διαδικασία για να παραμενει στη προηγούμενη ιδιοκτησία στα χαρτια απο σημαία κλάση κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, gtogias said:

Και όμως, υπάρχει μεγάλη έλλειψη πληρωμάτων για τα ακτοπλοϊκά. Όχι μόνο της συγκεκριμένης εταιρείας.

Ενταξει,υπηρχε και το πληρωμα του Aqua Blue για να κανει την τραμπα ας πουμε οπως και αλλες πιο πρακτικες λυσεις απο αυτη που αναφερεται παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, gtogias said:

Και όμως, υπάρχει μεγάλη έλλειψη πληρωμάτων για τα ακτοπλοϊκά. Όχι μόνο της συγκεκριμένης εταιρείας.

Όχι απλα μεγάλη έλλειψη τεράστια έλλειψη . Ίσως είναι η πρώτη χρόνια που η ανεργία αγγίζει το 0% .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MILTIADIS said:

Ενταξει,υπηρχε και το πληρωμα του Aqua Blue για να κανει την τραμπα ας πουμε οπως και αλλες πιο πρακτικες λυσεις απο αυτη που αναφερεται παραπανω.

Το πλήρωμα της γέφυρας του Aqua Blue έχει πάει στο Aqua Star, πλήρωμα από τη κουβέρτα και το ξενοδοχείακο είχε πάει δεύτερο πλήρωμα στο Superrunner Jet και οι μηχανικοί του Aqua Blue έχουν μείνει στο πλοίο για την επισκευή του.

Link to comment
Share on other sites

στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο ;) 

κρατειστε μια πισινη. μην ειστε απολυτοι. τοσα και τοσα εχουμε δει

On 6/9/2021 at 8:04 AM, proud_ionian said:

Καλό είναι να κρατάμε και μια πισινή και να μην είμαστε απόλυτοι. (Και για τον εαυτό μου το λέω να το ακούσω) Όπως έλεγε και η Ρένα Βλαχοπούλου στον Ντίνο Ηλιόπουλο ζούμε στην εποχή των πισινών.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχουμε κανένα νεότερο από το πλοίο ή θα παραμείνει στη Αραπιά ελέω Superferry II;

Τώρα που πέρασε το καλοκαίρι θα πάει ξανά πλήρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα ήθελα να σε ρωτήσω Π100 εάν γνωρίζεις είναι εάν θα γυρίσει το πλοίο σύντομα λόγω ότι είχε ξαναπάει πλήρωμα ή έχει αρκετές δουλειές ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2021 at 1:13 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Κάνετε λίγη υπομονή μέχρι τον Οκτώβριο!! Το πλήρωμα γύρισε γιατί χρειάζοντουσαν στην Ελλάδα, σε άλλα πλοία του στόλου της Seajets! Ειδικά το πλήρωμα της μηχανής του Aqua Myth, νομίζω ότι πήγε στο Aqua Star, έτσι ώστε να ξεκινούσε το Aqua Star.

There is not a the case, since the Aqua Myth is bought in order to travel again!!

Να περιμένετε να ενημερωθούν οι βάσεις των δεδομένων, για να το πιστέψετε!!

 

3 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Μην βιάζεστε!!! Σε περίπου δύο εβδομάδες θα ξανά κατέβει το πλήρωμα, έτσι ώστε να φέρει το Aqua Myth στην Ελλάδα.

Βάσεις δεδομένων δεν ενημερώθηκαν για να πειστούμε.

Τελευταία ελπίδα στο ότι ο Οκτώβρης έχει 3 βδομάδες ακόμη για να δούμε οντως κάτι χειροπιαστό, πριν ξεκινήσει η κατάρτιση της λίστας με τα φίδια...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...