Jump to content
Shipfriends

Εξπρές Σαντορίνη (IMO 7330040)


Recommended Posts

Προς το παρόν δεν έχει σχέση με τη περίπτωση του Altair. Το Aqua Myth έχει ξανά αλλάξει θέση στο λιμάνι στο Ντουμπάι, οπότε πιθανολογώ έχει σχέση ότι τους πιέζουν οι αρχές του λιμανιού να φύγει από εκεί, λογω έργων στο λιμάνι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 960
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εν τω μεταξύ φαίνεται πια και στα χαρτιά η αλλαγή ονόματος και πλοιοκτησίας, η νέα πλοιοκτήτρια εταιρεία ονομάζεται Navoco Shipholding Ltd και έχει έδρα τη Λεμεσσό της Κύπρου.

Link to comment
Share on other sites

On 11/16/2021 at 2:54 PM, Petros P said:

Φάνηκε και η αλλαγή στο equasis , Aqua  Myth με σημαία Κομορων και πλοιοκτητρια εταιρεια η NAVOCO SHIPHOLDING LTD .

 Mετεξεταστεος

Link to comment
Share on other sites

Το πλοίο κινείται με την υψηλότατη ταχύτητα των 12,2 κόμβων έξω από το Port Sahid , προφανώς για μεθόρμιση χωρίς προορισμό στο AIS . Επιβεβαιώνεται ο 100Π.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το πλοίο μπορεί να έρθει στην Ελλάδα έστω και με χαμηλή ταχύτητα καλό θα ήταν να ξεκινήσει για τη χώρα μας!!! Ώστε να σταματήσει και η παραφιλολογία, θα το πρότεινα και στην εταιρεία του!!!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Takisg said:

Εφόσον το πλοίο μπορεί να έρθει στην Ελλάδα έστω και με χαμηλή ταχύτητα καλό θα ήταν να ξεκινήσει για τη χώρα μας!!! Ώστε να σταματήσει και η παραφιλολογία, θα το πρότεινα και στην εταιρεία του!!!

 

On 8/18/2021 at 5:15 PM, proud_ionian said:

κρατειστε μια πισινη. μην ειστε απολυτοι. τοσα και τοσα εχουμε δει

 

On 11/3/2021 at 10:30 PM, proud_ionian said:

Όλα αυτά για ένα κουρέλι που είναι παρατημένο στην αραπιά.

Έχουμε δει τόσα, μπορεί να το δούμε και αυτό. Ας είμαστε και λίγο επιφυλακτικοι όμως. Μην τον κόβουμε ότι θα έρθει

Ξαναλεω: Κρατειστε καμια πισινη. Ζουμε στην εποχη των πισινων ;) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Petros P said:

Το οποίο για να πώ την αμαρτία μου ειχαν πάει το Columbus και το Magellan πριν πάνε για σκράπ.

Μεγάλο πράγμα η προϊστορία ενός λιμανιού μάλλον ή τυχαία μεθόρμιση. .? 

Link to comment
Share on other sites

Εκει στο Duqm εχει και ναυπηγειο. Αρκετα οικονομικο για τα δεδομενα του κολπου. Τωρα βεβαια δε ξερω που να πονταρω αν μου ελεγε καποιος ν κανω προβλεψη. 

Link to comment
Share on other sites

τι μας θυμισες τωρα :wub::P

On 3/31/2010 at 11:08 AM, Neptune said:

Εγω κραταω ακομα μια πισινη οσο δεν το βλεπω να διαλυεται και εμπιστευομαι τις πηγες μου περισσοτερο οι οποιες λενε οτι το πλοιο πουληθηκε για να δουλεψει σε γραμμη της Ινδιας και οχι για διαλυση. Στο Bhavnagar υπαρχει και λιμανι και δεξαμενη ;)

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2022 at 9:28 PM, Neptune said:

Εκει στο Duqm εχει και ναυπηγειο. Αρκετα οικονομικο για τα δεδομενα του κολπου. Τωρα βεβαια δε ξερω που να πονταρω αν μου ελεγε καποιος ν κανω προβλεψη. 

Αν είναι τόσο large να κλείσει δεξαμενή VLCC για το Σαντορίνη...

Link to comment
Share on other sites

Όντως, πανέμορφο στα άσπρα, αν και πιστεύω ότι τα σινιάλα του Αγαπητού του πήγαιναν καλύτερα. Γενικά, για κάποιο λόγο τα σινιάλα της Hellas Ferries δεν μου άρεσαν καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nick the Greek said:

Απέπλευσε από το Muscat, δείχνοντας προορισμο Fujairah, μάλλον για πετρέλευση.

Αν απέπλευσε για Fujairah, το πλοιο δεν κινείται προς Μεσόγειο αλλά πάλι προς Περσικό, και πιστεύω οτι απλά έχει ξεμείνει σαν προορισμός.

Σύμφωνα με το ιστορικό του, το πλοίο κινείται προς νότια. Ήδη είναι στο ύψος της νήσου Masirah.

 

aquamyth.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...