Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Το δοκιμαστικό νομίζω θα γίνει στα πλαίσια κάποιων επιθεώρησεων και πολύ να έχουμε αλλαγή στο σχεδιασμό του ομίλου Attica, γιατί από τις αντικατάστασεις των πλοίων, συμπεραίνω ότι τον Νοέμβριο θα το δούμε να επιστρέφει στη γνώριμη του γραμμή. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Στο σύστημα κρατήσεων της bsf πλεον τα δρομολογια μέχρι τη Καβάλα. Τα σαλόνια πλαον δεν εχουν τις ονομασιες που ειχαν. Ξερει κανείς πιο αντιστοιχεί που; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τραυματισμός ναυτικού στο Ε/Γ-Ο/Γ Νήσος Μύκονος στον Πειραιά στις 9/11/18

Quote

Ενημερώθηκε απογευματινές ώρες σήμερα η Λιμενική Αρχή Πειραιά για περιστατικό τραυματισμού ναυτικού, μέλους πληρώματος (ημεδαπός, 40 ετών) του Ε/Γ-Ο/Γ ''Ν. ΜΥΚΟΝΟΣ'' Ν.Π. 10882, εντός του πλοίου.

Ο ναυτικός διακομίσθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Νίκαιας «Άγιος Παντελεήμων».

Προανάκριση διενεργείται από το Α' Λιμενικό Τμήμα του Κεντρικού Λιμεναρχείου Πειραιά.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νήσος Μύκονος και Βαγγέλης Αράθυμος. Βαγγέλης Αράθυμος και Νήσος Μύκονος. Ο συνδυασμός που κυριαρχεί στη Μύκονο τα τελευταία χρόνια με το Νήσος Μύκονος αξιόπιστο και ποιοτικό όλο το καλοκαίρι που μας πέρασε. Και μια νυχτερινή για επιδόρπιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χριστουγεννιάτικο Νήσος Μύκονος, γιρλάντα δεν έχουμε αναμμένη, έχουμε όμως αστέρι. Γενικά απογοητευτική η εικόνα των πλοίων από στολισμό, κάποια στιγμή πρέπει να κάνω φωτογραφική σύγκριση με χρόνια πρίν. Προσαρμοσμένα κι αυτά στη γενικότερη μιζέρια και οικονομία, που στην προκειμένη περίπτωση των γιορτών βέβαια μου μοιάζει περισσότερο φτήνια παρά οικονομία. Γιορτές είναι, ανάψτε για 2 εβδομάδες τη γιρλάντα τουλάχιστον. Δεν είναι αυτό που θα σας ρίξει έξω, άλλες αποφάσεις είναι.

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατο ταξίδι με το πλοίο μου άφησε κακές εντυπώσεις από πλευράς συντήρησης τόσο σε εσωτερικούς,όσο και σε εξωτερικούς χώρους! Πιστεύω πως το πλοίο θέλει μια ακινησία μεγάλου διαστήματος προκειμένου να φτιάξουν λίγο το εσωτερικό του!!

Link to comment
Share on other sites

On 12/27/2018 at 12:16 PM, Nick the Greek said:

Θα έπεσες στη περίπτωση!!! Γιατί εγώ συνήθως βλέπω αναμμένη τη γιρλάντα του Νήσος Μύκονος κατά τις διανυκτέρευσεις του στο Πειραιά. (οπως το είδα και χθες)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ηταν να δεσει απόψε αλλα τελικα συνεχιζει μεχρι Κυριακη βραδυ δρομολόγια. Υποθέτω οτι άργησε ο αποδεξαμενισμός του ΧΙΟΣ στη Βαλέτα.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ό,τι παρατήρησα σήμερα το βράδυ το πλοίο θα χρησιμοποιεί σε όλη τη διάρκεια των δρομολογίων για Σύρο - Τήνο - Μύκονο τη θέση που είχαν μέχρι και πέρσι τα Νήσος Χίος/Σάμος, οταν έκαναν τη γραμμή Παροναξίας/Σαντορίνης. Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο η θέση αυτή, αν και είναι λίγο πιό μακριά απο τον Ηλεκτρικό.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...