Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Οσον αφορα αυτα τα προστιμα προς τις εν Ελλαδι πολυεθνικες γενικα, με κανουν και γελαω. Μου θυμιζουν τα προστιμα που εφαγε η GA Ferries προπερσι, τους κανανε τη μουρη κρεας. Ποιος θα βαλει προστιμα στις πολυεθνικες και τους μεγαλοεπιχειρηματιες ρε παιδια? Τα εκαστοτε κομματα που για να βρουν χρηματα να γινουν κυβερνηση, φιλανε τις (κατουρημενες ενιοτε) ποδιες ολων των παραπανω? Πλακα κανουμε τωρα? Τελος παντων, σταματω γιατι ξεφευγω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 535
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Να πω και εγώ με την σειρά μου...την τεχνοκριτική παρόλα μου;)

1) Τον new Minoan Prince...τον βρίσκω άχρωμο, αδιάφορο. Σαφέστατα, προτιμώ τον προηγούμενο.

2) Το new look του Βιτσέντζου Κορνάρου...επιεικώς χάλια. Πολύ βαρυφορτωμένο και τα στοιχεία του υπερβολικά και αταίριαστα.

3) Η new line του Βενιζέλου...μάλλον χειρότερο τον κάνει. Αυτές οι γραμμές πηγαίνουν σε σπαθάτα σκαριά και όχι σε πλωτές πολυκατοικίες.

Αντίθετα, οι ίδιες γραμμές νομίζω ότι βελτιώνουν την εμφάνιση του ΠΡΕΒΕΛΗ.

ΥΓ Μέλι στάζει ο στόμας μου σήμερις...:D

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώθηκε η συνεργασία HSW – Vodafone για 3 ακόμα χρόνια. Στη νέα συμφωνία περιλαμβάνονται πλέον και τα 11 ταχύπλοα της εταιρίας (5 Highspeed & 6 Flyingcat).

Link to comment
Share on other sites

Κάλα και εμείς τι λέγαμε στα προηγούμενα post και κάναμε και σενάρια για το χρώμα που θα έχουν τα ταχύπλοα της HSW στη μετά vodafone εποχή,μάλλον κάποιοι είχαν αντίθετη άποψη και θεώρησαν ότι τα ψάρια του Αιγαίου και κάποιοι επιβάτες (οι οποίοι παίζουν στα δάχτυλα τα της ακτοπλοιας και που όταν τους ρωτάς με ποίο καράβι ταξίδεψαν σου απαντάνε με το vodafone η με το TIM) πρέπει να συνεχίσουν να βλέπουν τα highspeed όπως ακριβώς είναι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γνωρίζει κανείς πότε μπήκε η τρίηρης σαν σήμα στις τσιμινιέρες των πλοίων της ΝΕΛ.Εχω δεί σε παλιές φωτογραφίες του Σαπφώ και του Αρίων ότι στην αρχή δεν υπήρχε το σήμα και οι τσιμινιέρες ήταν απλά μπλέ χωρίς κάτι έπανω

Link to comment
Share on other sites

Στο Flying Cat 6 άρχισαν να γράφουν το Vodafone στην αριστερή πλευρά του πλοίου. Σε αντίθεση με το Flying Cat 5 που ξεκίνησε τα δρομολόγια χωρίς να έχει γράφει το Vodafone. Μάλλον θα το βάψουν στο Βόλο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω εκει εχω καταληξει ο Ομηρος το ειχε και ζωφραφιστο το σημα και οχι αναγλυφο οπως τα αλλα

Παντως μπραβο φρεσκα τα νεα η αληθεια ειναι πως δεν περιμενα να δω τις Παναγιες με τριηρη.

Αμα δω τωρα και τη Θαλασσινη ασπρη με μπλε φουγαρα και το σημα της ΝΕΛ τοτε ειναι που θα γινει το μεγαλο γλεντι αλλα μαλλον και αυτη μπλε θα γινει για να τεριαζει με τα Κεντερακια

Link to comment
Share on other sites

Aν γινεί και αυτό θα ξενερώσουμε τελείως.

Δεν μπορώ να δώ Μυτιλήνη-Θεόφιλο με μπλέ.

Πάντα τα καράβια της ΝΕΛ ήταν λευκά!

Τώρα αν γίνει έτσι θα μοιάζουν σαν κάτι μεταξυ HSW και ΣΑΟΣ!

Μονο τον Ταξιάρχη ίσως που θα θύμιζε πλοίο του Αγαπητού..

Τελικά στο μέλλον βλέπω μόνο τον "άρχοντα" και την ΑΝΕΚ στα λευκά, αν και αυτή με τα κιτρινομπλέ καραγκιοζιλίκια έχει βιάσει τα καράβια της..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού ξαναμπήκε δε λέμε τίποτα για μήκος και πάχο (της γραμματοσειρας). Είναι φοβερό επιτέλους το ΜΥΤΙΛΗΝΗ με το NEL LINES όπως παλιά τρέλα πόρωση κ@@@α

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ΜΥΤΙΛΗΝΗ εγω το προτιμούσα έτσι ολολευκο.Μου άρεσε περι΄σσότερο.

Ο ΘΕΟΦΙΛΟΣ του πηγαίνουν καλύτερα τα γραμμάτα μιας κι έχει μεγαλή πλευρική επιφάνεια αλλά το ΜΥΤΙΛΗΝΗ το προτιμούσα λευκό τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Μια που εχουμε τις εξελιξεις με την "αλωση" των Μινωικων, δεν πρεπει να προσαρμοστει και το σινιαλο των Μινωικων ωστε να εχει σχεση με τη Superfast? Εγω λοιπον προτεινω να βαλουνε στο φουγαρο τον πριγκηπα καβαλα σε μηχανη Kawasaki Ninja. Ετσι θα εχουμε και τον παραδοσιακο Πριγκηπα(Μινωικες) και την ταχυτητα της Superfast:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...