Jump to content
Shipfriends

ΕΘΥ ΙΙΙ (Ν. Πειραιώς 9921)


Recommended Posts

  • 3 months later...

Η υδροφόρα Αφροδίτη που ανέφερε το δημοσίευμα ότι θα δραστηριοποιηθεί σύντομα για την υδροδότηση της Αίγινας πρέπει να είναι αυτή που είναι αραγμένη μπροστά από το ναυπηγείο του Κελαΐδη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Με αυτό που λες, μου κάνει εντύπωση που το τέταρτο πλοίο της εταιρείας, το ΑΦΡΟΔΙΤΗ, που ετοιμαζόταν και αυτό σε ναυπηγείο του Περάματος, δεν "τελείωσε" και μεταφέρθηκε στη ντάνα με τα παλιά γκαζαδικάκια, μπροστά από την προβλήτα των αμφίπλωρων στο Πέραμα.

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ξερει κανεις αν το ΑΦΡΟΔΙΤΗ δουλευει πουθενα;

Χωρις να περνω ορκο δεν πρεπει να ειναι πλεον στην ευρυτερη περιοχη του Πειραια αλλα δεν το εχω δει κι ολας και να δουλευει

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Να δούμε μία πολύ όμορφη φωτό του πλοίου ως ΑΛΕΞΗΣ Τ στους Παξούς.

Ως έτος λήψης αναφέρεται το 2005, και στην λεζάντα αναγράφεται : Water Boat in Loggos Harbour, Paxos

post-2102-0-60389500-1317498736_thumb.jp

Πηγή : flickr, Rupert Brun

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Το ΑΦΡΟΔΙΤΗ βρίσκεται (δεν ξέρω από πότε, μιας και είχα αρκετό καιρό να περάσω απ' το Πέραμα) δεμένο στο Πέραμα, στη θέση όπου δένουν και οι υπόλοιπες υδροφόρες της εταιρίας (ΦΙΛΙΑΤΡΑ, ΛΙΜΕΝΑΡΙ, ΙΩΑΝΝΗΣ Λ). Μήπως το πλοίο ξεκίνησε να δραστηριοποιείται? Δεν διαθέτει κιόλας AIS, οπότε η επιβεβαίωση θα έρθει μόνο αν το δούμε να... κινείται!

 

gallery_3072_330_119286.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι δουλευει αυτη τη στιγμη.Απο οτι φαινεται λειπει η μια αγκυρα και αν βλεπω καλα λειπει και ενα μικρο τμημα απο τα πλαινα ρελια.Αυτη η μετακινηση παντως ισως να ειναι μια ενδειξη οτι η υδροφορα θα αρχισει να δραστηριοποιηται

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • polmyt changed the title to ΕΘΥ ΙΙΙ
  • 4 months later...
  • 2 years later...
  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...