Jump to content
Shipfriends

Ταξιάρχης (IMO 7431090)


Recommended Posts

  • Replies 587
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Το Ταξιάρχης έχει συμπλήρωση ήδη δυο χρόνια παροπλισμό στο λιμάνι του Λαυρίου. Πέρυσι είχε υπάρξει ενδιαφέρον από μια εταιρεία για να το αγοράσει αλλά δεν προχώρησε και απέκτησαν άλλο πλοίο αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

πέρα από το μηχανικό κομμάτι και φυσικά αυτό της (μη) συντήρησης το σχόλιό μου πήγαινε και στα τυχόν χρέη που βαραίνουν το πλοίο. Εάν δε συνυπολογίσουμε και την ηλικία του τότε κλάφτα :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Σημερα το Ταχιαρχης ανοιξε το συστημα ΑIS του υστερα απο πολλα χρονια  ...μηπως αυτο πρεπει να σημαινει κατι ??😀

Ειχε ακουστει πριν καιρο πως θα το πηγαινανε και αυτο σε ντανα της Ελευσινας οπως και το Θεοφιλος !!!

Screenshot_2018-07-10-00-34-34.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι ισχύει αυτό που λες για την μετακίνηση στην Ελευσίνα, αλλά απ'όσο ξέρω τίποτα δεν έχει γίνει ακόμα. Όσο για το AIS μου κάνει εντύπωση, ίσως όπως λες να σημαίνει κάτι ή απλά να ήταν τυχαίο

Link to comment
Share on other sites

Σε γκρουπ στο fb αναφέρεται οτι το πλοιο θα ερθει σήμερα ή αύριο ρυμουλκούμενο στο Πέραμα διότι πουλήθηκε και θα επαναδραστηριοποιηθεί. 

Τι γνωρίζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εγώ ξέρω να πουλήθηκε αλλά επειδή έβγαινε σε πλειστηριασμό από το Οργανισμό Λιμένος Λαυρίου ως επικίνδυνο και επιβλαβές στις 3/8/18 με αρχική τιμή τις 850000€, φαίνεται να αποφασίστηκε να απομακρυνθεί από τη Τράπεζα/εταιρεία. Παλιότερα είχε δείξει ενδιαφέρον μια εταιρεία από την Ελλάδα να το αγοράσει, αλλά δεν προχώρησε τελικά η δουλειά. Χθες έτυχε να με πάρει κάποιος γνωστός μου και άρχισε να με ρωτάει για πληροφορίες σχετικά με το Ταξιάρχης.

2 hours ago, Nikos_Chania said:

Σε γκρουπ στο fb αναφέρεται οτι το πλοιο θα ερθει σήμερα ή αύριο ρυμουλκούμενο στο Πέραμα διότι πουλήθηκε και θα επαναδραστηριοποιηθεί. 

Τι γνωρίζουμε;

Σε ποιο γκρουπ στο Facebook έχει γραφτεί αυτό?? 

Edited by Panagia Ekatontapiliani
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...