Jump to content
Shipfriends

Ευαγγελίστρια


Recommended Posts

Κοιτώντας τυχαία στο marinetraffic "ανακάλυψα" αυτό το βαποράκι, ονομάζεται ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ, δεν αναφέρει αριθμό IMO (μπορεί να μην έχει καν κιόλας!) και έχει μόλις 26 (!) μέτρα μήκος! Πιο πολύ μοιάζει για καΐκι παρά για δεξαμενόπλοιο! Από τις φωτος στο marinetraffic διακρίνεται καθαρά η σημαία της ΕΚΟ. Απ' ότι κατάλαβα πρέπει να δουλεύει στην περιοχή των Δωδεκανήσων, λογικά θα μεταφέρει βενζίνες ή άλλα καύσιμα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει άφωνος! :eek:  Απ'όσο είδα, διέκρινα τουλάχιστον δυο "καπάκια" (έχει κολλήσει το μυαλό μου και δεν μπορώ να θυμηθώ τη συνώνυμη λέξη) άρα μιλάμε για τουλάχιστον 2 αμπάρια.

Στανταρ μεταφέρει καύσιμα γιατί σε μια από τις φωτογραφιες έχει ανεβασμένη την κόκκινη σημαία...

 

Σαν σκούνα ειναι! :P

Link to comment
Share on other sites

Το βαπορακι πραγματικα μοιαζει με καϊκι,οι φωτογραφιες νομιζω το κολακευουν.Δραστηριοποιηται αρκετα χρονια και το εχω δει κανα δυο φορες που ετυχε να παω στα Δωδεκανησα.Πρωτη φορα το ειδα στη Συμη το 2009.Στη Συμη μαλιστα διανυχτερευσε και ενα βραδυ και μαλιστα ανεφοδιασε ενα πρατηριο που ειναι ακριβως πανω στο λιμανι απέυθεις χωρις τη χρηση φορτηγου

Εχω και καποιες φωτο οποτε οταν βρω χρονο θα τις ανεβασω να τις εχουμε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...