Jump to content
Shipfriends

Aeolus I (ΙΜΟ 9098218)


Recommended Posts

On 4/17/2011 at 12:29 PM, TankerShip said:

Τα 4 πρώτα ανήκουν στην Ganmar Shipping, η οποία έχει στο στόλο και τo "Potoula", για το οποίο δυστυχώς δεν έχω φωτο.

Το ΠΟΤΟΥΛΑ ειναι ντανιασμενο στο Κερατσινι,οχι και στην καλυτερη κατασταση.Εχω την εντυπωση παντως οτι εχει να δουλεψει αρκετο καιρο.

gallery_1819_22_696246.jpg

Edited by Nick the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Το ΠΟΤΟΥΛΑ ειναι ντανιασμενο στο Κερατσινι,οχι και στην καλυτερη κατασταση.Εχω την εντυπωση παντως οτι εχει να δουλεψει αρκετο καιρο.

gallery_1819_22_696246.jpg

 

Το ΠΟΤΟΥΛΑ εξακολουθεί να βρίσκεται στο Κερατσίνι, στο σημείο που δένουν και τα υπόλοιπα εφοδιαστικά της Ganmar, με μια διαφορά: σε σχέση με τη φωτο του Polmyt πριν 2,5 χρόνια, το πλοίο είναι (παραδόξως!) σε εμφανώς καλύτερη κατάσταση, τουλάχιστον εξωτερικά (βαμμένο κλπ). Δε γνωρίζω βέβαια αν δούλεψε καθόλου αυτά τα χρόνια (δε φαίνεται να διαθέτει AIS) ή πρόκειται να δουλέψει (εδώ ή στο εξωτερικό), θα δείξει...!

 

gallery_3072_319_134530.jpg

 

ΥΓ: Στο shipspotting υπάρχει και μια φωτο του Aleksi Lindstrom που δείχνει το ΠΟΤΟΥΛΑ σε... δράση, ανεφοδιάζοντας το TRITON, το 2001.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Το εφοδιαστικό Ποτούλα (IMO No: 9098218) παραμένει στο ναυπηγείο του Κελαΐδή άλλη παρατήρησα ότι έχουν βγάλει τις μηχανές στο κατάστρωμα του πλοίου. Επίσης στο ναυπηγείο του Κελαΐδή είναι το εφοδιαστικό Μαντούδι (IMO No: 6519326), που φαίνεται έτοιμο να πέσει την άλλη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Το ΠΟΤΟΥΛΑ εχει φυγει από το ναυπηγειο του Κελαϊδη και εχει παει στην Κυνοσουρα διπλα στις φορτηγίδες που βρίσκονται χρονια εκει.Απο ότι βλέπουμε εχει ξυστει το χρωμα σχεδόν από ολη του την επιφανεια

Με δεδομενο ότι εχουν βγαλει τις μηχανες του μαλλον σαν φορτηγιδα είναι το μελλον του

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...