Jump to content
Shipfriends

Κάρυστος (IMO 6819611)


Recommended Posts

Το χειμωνα το πλοιο τον εβγαλε κατ' αρχην σε καρναγιο του Περαματος και μετα στο μωλο ΔΕΗ οπου εκανε μεγαλη ποσοτητε σε λαμαρινοδουλεια. Το καλοκαιρι ηταν παλι στο Περαμα οπου ετοιμαζεται αλλα δεν ξερω για που. Μαλλον ομως Αφρικη μου μυριζεται.

post-22-128326955256_thumb.jpg

Edited by Nick the Greek
tag
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το δικό μου τι γίνεται; Το TRACARRIER ήθελα να πω.Πάτησα στο Google τη λέξη TRACARRIER και μου έβγαλε ένα site shipbrokers με αγγελίες για πωλήσεις πλοίων και το είχε .Φρέσκια αγγελία .Από 30/9. Πάλι πουλιέται; Κανείς δεν το θέλει; Άχρηστο είναι πια;

Link to comment
Share on other sites

Παρελειψα να πω -και ο Γιαννης με εβαλε στη θεση μου- για το Tracarrier το οποιο βρισκεται σε μια μινι-ντανα αναμεσα σε δυο μικροτερα φορτηγακια μπροστα στα καρναγια του Περαματος. Τους τελευταιους 2 μηνες οντως δειχνει να μην εχει γινει καποια αξιοσημειωτη δραστηριοτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι μπλέ, τό είδα πρίν λίγες ημέρες, όμως οι φωτογραφίες είναι τουλάχιστον πρό εξαμήνου ενώ απο τους εσωτερικούς χώρους ( με τους επιβάτες) μου δίνει την εντύπωση ότι είναι ακόμη πιο παλιές. Πάντως πράγματι εξωτερικά φαίνεται να διατηρείται σε πολύ καλή κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Να πουμε οτι συμφωνα με σημερινες πληροφοριες απο την ευρυτερη περιοχη του Περαματος, ο λογος που το Tracarrier βρισκεται επισκευασμενο μεν, παρατημενο δε στο Περαμα, ειναι οτι το πλοιο βρισκεται υπο κατασχεση(arrest) απο το ναυπηγειο που το εφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Παραμένει αγκυροβολημένο στο Πέραμα..
TRACARRIER Sailed, destinatio unknown

καλα που στο διαολο ειναι :D ; εφυγε μενει ή καθεται μεχρι να φυγει;

το πιο πιθανο ειναι ο Nick να εχει καταρρακτη. προχτες ειδε το Ροδανθη στο dock 3 (ενω δεν εφυγε απο το περαμα) τωρα το tracarrier. μηπως γινεται το πειραμα της Φιλαδελφειας στον πειραια;

Link to comment
Share on other sites

Νικητής, δυστυχώς, είναι ο Στράτος. :D

ΥΕΝ / Κυριακή, 20 Νοεμβρίου 2005

Σήμερα το απόγευμα ενημερώθηκε η Λιμενική Αρχή Περάματος, ότι μέλος πληρώματος του κατασχεμένου Ro/Ro πλοίου «TRACARRIER» σημαίας Παναμά, το οποίο βρισκόταν αγκυροβολημένο στη ράδα Περάματος, έχει πέσει στη θάλασσα.

Άμεσα έσπευσε στην περιοχή περιπολικό σκάφος του Λ.Σ. και εντόπισε νεκρό τον 51χρονο αλλοδαπό, η σωρός του οποίου μεταφέρθηκε αρχικά στο Τζάνειο νοσοκομείο Πειραιά και εν συνεχεία για νεκροψία-νεκροτομή.

Συνελήφθη ο αλλοδαπός πλοίαρχος του πλοίου ο οποίος πρόκειται να προσαχθεί ενώπιον του Εισαγγελέα Πλημ/κων Πειραιά, κατά την αυτόφωρη διαδικασία.

Και μία απορία: στον Πειραιά δεν έχει οφθαλμίατρους? Έστω, κάποιον οπτικό? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δεν σε ξεχασαμε αλλα ειναι ντανιασμενο μαζι με ενα ομοσταυλο του στη ραδα του Περαματος με συνεπεια να μη φαινεται καλα απο το ντοκο, ειδικα τωρα που ειναι γεματος πλοια. Δεν εχει αλλαξει καθολου παντως.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχει ξενο νηολογιο και την ελληνικη σημαια την εχει στον ιστο ως ξενο πλοιο σε ελληνικο χωρο,οπως οριζει ο νομος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Λέτε να ξαναρχίσει δρομολόγια το βαποράκι μου το TRACARRIER τώρα που το κάνανε καινούργιο;;;

Με τιποτα. Τα νεα ειναι οτι οι πλοιοκτητες του πνεουν τα ολοισθια(που λενε και οι μορφωμενοι) και μαλλον το πλοιο θα πουληθει(?) στον υψηλοτερο πλειοδοτη, αν υπαρχει τετοιος.

Link to comment
Share on other sites

Με τιποτα. Τα νεα ειναι οτι οι πλοιοκτητες του πνεουν τα ολοισθια(που λενε και οι μορφωμενοι) και μαλλον το πλοιο θα πουληθει(?) στον υψηλοτερο πλειοδοτη, αν υπαρχει τετοιος.

Ωραία. Να το πάρει ο άλλος και να το βάλει να κάνει δρομολόγια π.χ. Λαύριο Κύθνο τώρα που θα καταργηθεί το όριο ηλικίας. Έχω διαβάσει ότι το έκαναν καινούργιο. Ηλεκτρονικό εξοπλισμό φοβερό, λαμαρίνες ,τζάμια, σαλόνι κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...