Jump to content
Shipfriends

Wedellsborg (IMO 9687306)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
On 9/27/2019 at 2:34 PM, Nick the Greek said:

Το πλοίο τελικά τους τελευταίους μήνες έχει εδραιωθεί στη γραμμή Mobile - Montoir, δηλαδή κάνει υπερατλαντικά ταξίδια. Ο λόγος είναι αυτός, τα bold είναι δικά μου:

Από τη Ναυτεμπορική το παραπάνω άρθρο αν και είμαι σχεδόν σίγουρος πως από κάποιο ξένο site το έχουν πάρει κι αυτοί. Οπότε μιλάμε για κάποια ναύλωση της Airbus.

 

Τελικά ήταν ναύλωση της Louis Dreyfus με της οποίας τα σινιάλα το πλοίο σαν Mobile Express μετέφερε κομμάτια και εξαρτήματα αεροσκαφών. Περισσότερα στο παρακάτω εντυπωσιακότατο βίντεο:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Όποιος έχει την ευκαιρία να δεί από κοντά το Wedellsborg, ας μη την χάσει, είναι πολύ εντυπωσιακό εκ του σύνεγγυς. Έχουμε κάμποσες φωτογραφίες του στην gallerie, εγώ να προσθέσω μια συνάντηση μαζί του στο Livorno, ακόμη απ' τον καιρό της Tirrenia. Σε συνδυασμό με τον πρωινό ήλιο, τα χρώματά του είναι πολύ έντονα. Αυτόν τον καιρό εξακολουθεί να δουλεύει για την Gruppo Grendi ανάμεσα στη Marina di Carrara και το Cagliari.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

Το πλοίο επέστρεψε στην υπηρεσία της Gruppo Grendi και μάλιστα σύμφωνα με σημερινό δημοσίευμα του Shipping Italy, με το πέρας της τωρινής ναυλώσεως στις αρχές του 2024, πρόκειται να περιέλθει και στην ιδιοκτησία της Grendi με τίμημα 35 εκατομμύρια ευρώ. Αν πραγματοποιηθούν όλα αυτά, θα πρόκειται για επιστροφή της εταιρείας στον τομέα της πλοιοκτησίας μετά από πάρα πολλά χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...