Jump to content
Shipfriends

Σποράδες Σταρ (IMO 7207451)


Recommended Posts

15 hours ago, wysiwid said:

Και εγω αυτη την πληροφορία εχω οτι θα ανέβει για να αλλάξει το Σκιάθος τον χειμώνα και μετά θα μείνει στην γραμμή . 
 

ισχύει η πληροφορία οτι η επιδότηση Θεσσαλονίκη - Μαντούδι  θα ειναι διαθέσιμη για δυο ακομη χρονια και οτι η Seajet θα έχει την προτεραιότητα ;

Μην χάσουμε τέτοιο κελεπούρι 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 834
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Σε σχέση με Πρωτέα και Σκιάθος το Σταρ,δε νομίζω να υστερεί κάπου.Λογικό να είχε θέματα από τα λίγα χρόνια παροπλισμού που είχε,όμως βρήκε τα πατήματα του και τελευταία εξυπηρέτησε απροβλημάτιστα.Εδώ νεότευκτα όταν βγουν έχουν θέματα και παιδικές ασθένειες.Μια χαρά είναι το βαποράκι.

Link to comment
Share on other sites

Το βαποράκι που το ταξίδεψα στις αρχές Σεπτεμβρίου με εξέπληξε ευχάριστα εσωτερικά , καθαρό , μοντέρνο και πολύ φωτεινό . Ωστόσο σε καμια περίπτωση η πρώτη θέση δεν είναι σαν τις πρώτες θέσεις που έχουμε συνηθίσει ακόμα και σε παλαιότερα πλοία (ένα απλό σαλόνι με πολυθρόνες που θυμίζουν οικονομικές  θέσεις των πλοίων της ΝΕΛ ). Εξωτερικά το πλοίο ήταν απεριποίητο με αρκετά σταξιματα σκουριάς και κακοβαμενα ή και  σκουριασμένα ντεκ . Μακάρι το πλοίο να κάνει ένα καλό φρεσκάρισμα εξωτερικά για να αναβαθμιστεί και να είναι ένα αξιοπρεπές βαποράκι .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 9/22/2021 at 8:24 AM, Panagia Ekatontapiliani said:

Το Aqua Star έφυγε πριν από λίγο από το λιμάνι του Λαυρίου για να πάει στο ναυπηγείο της Χαλκίδας, ρυμουλκούμενο από το Έκτωρ.

εχω την εντυπωση οτι απλα ειναι παροπλισμενο στην Αυλιδα, χωρις να γινονται εργασιες

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα υπάρχει καμία εξέλιξη σε αυτόν τον τομέα όσο δεν βγαίνουν οι επιδοτούμενες γραμμές όλα τα συμβατικά πλοία της εταιρίας δουλεύουν μόνο με τις επιδοτήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, proud_ionian said:

εχω την εντυπωση οτι απλα ειναι παροπλισμενο στην Αυλιδα, χωρις να γινονται εργασιες

Γίνονται κάποιες εργασίες στο πλοίο και αναμένεται να δεξαμενιστει στο ναυπηγείο της Χαλκίδας

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

Παίζει μήπως να πάρει την δεύτερη γραμμή των ενδοκυκλαδικών; Έχει βγει πρόσκληση για την ανάθεσή της από το Υπουργείο...

Edited by TritoN
Link to comment
Share on other sites

On 9/25/2021 at 6:43 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

 πιστεύω ότι το Aqua Star θα δρομολογηθεί στις Σποράδες τη καλοκαιρινή περίοδο.

Στην έκθεση Filoxenia κυκλοφορεί banner με το Aqua Star για το δρομολόγιο Βόλο Σκιάθο Σκόπελο Αλόννησο, μαζί με το Superrunner Jet από τη Θεσσαλονίκη για Σκιάθο Σκόπελο Αλόννησο Μαντούδι.

FB_IMG_1636735808995.jpg

Edited by Panagia Ekatontapiliani
Link to comment
Share on other sites

Η πραγματικότητα είναι ότι φέτος το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Σποράδες-Εύβοια πήγε πολύ καλά!! Και γιατί όχι να μην δοκιμάσει με συμβατικό πλοίο από Βόλο για Σποράδες και θα χτυπήσει και την Hsw και την Anes κατά την γνώμη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
43 minutes ago, Nikos_Chania said:

Ο Π. Φυσσας μιλάει και για κλεισιμο του πρυμνιου ανοιχτού ντεκ αλλά και αλλαγή ονόματος σε Sporades Star στον επικείμενο δεξαμενισμό. 

Aπο τα καθε λογης Εξπρες των 80'ς στα Star,Jet , Βlue,Aqua και δε συμμαζευεται...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...