Jump to content
Shipfriends

Σποράδες Σταρ (IMO 7207451)


Recommended Posts

  • Replies 832
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Το Αζόρες Εξπρές έφτασε σήμερα το πρωί έξω από το Πειραιά ρυμουλκουμενο από το Χρήστος XXXIII. Αυτή την ώρα, το Αζόρες Εξπρές δένει στο Πέραμα με τη βοήθεια των ρυμουλκων Χρήστος XXXVII και Ήφαιστος 2. 

IMG-d6a38b512b7bfb762d77a12437b0004b-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • polmyt changed the title to Αζόρες Εξπρές (IMO 7207451)

Εγώ θα υποστήριζα το αντίθετο:  Το μαύρο έπρεπε κατά τη γνώμη μου να κοπεί κάτω από τα παράθυρα.  Στη γραμμή δλδ του πρώτου deck επιβατών.  Στην ευθεία πάνω από το όνομα πλώρα - πρύμα...  Θα ήταν μάλλον πιο καλό έτσι.  :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, rafina-lines said:

Εγώ θα υποστήριζα το αντίθετο:  Το μαύρο έπρεπε κατά τη γνώμη μου να κοπεί κάτω από τα παράθυρα.  Στη γραμμή δλδ του πρώτου deck επιβατών.  Στην ευθεία πάνω από το όνομα πλώρα - πρύμα...  Θα ήταν μάλλον πιο καλό έτσι.  :)

Εννοειται οτι επρεπε να γινει ετσι. Ειρωνικα το εγραψα 😉

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα βαφεί χρυσάφι ρίγα κατά μήκος στα παράθυρα του σαλονιού, όποτε ίσως σπάσει λίγο το έντονο μαύρο!! Να συμπληρώσω ότι τα παραπετά στη πλώρη έπρεπε να μείνουν λευκά για έμενα.

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2019 at 2:20 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Νομίζω ότι θα βαφεί χρυσάφι ρίγα κατά μήκος στα παράθυρα του σαλονιού

Μπαίνουν και οι χρυσάφι ρίγες.

 

Link to comment
Share on other sites

Η μετασκευή του Αζόρες Εξπρές έχει σχεδόν ολοκληρωθεί και σιγά σιγά τα συνεργεία βάζουν τις τελευταίες πινελιές στις εργασίες εσωτερικά και εξωτερικά. Λογικά αύριο το Αζόρες Εξπρές θα βγει για δοκιμαστικό

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, είναι λίγο χάλια το τελικό αποτέλεσμα. Χρώματα εμπνευσμένα από γραφείο τελετών. Πως τα κατάφεραν ? Παρόλο που είναι ενα όμορφο σκαρί πλέον δεν ελκύει καθόλου στο μάτι.

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2019 at 12:43 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

 Μάλλον τη Τρίτη θα το δούμε να βγαίνει για δοκιμαστικό

On 5/18/2019 at 10:13 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Λογικά αύριο το Αζόρες Εξπρές θα βγει για δοκιμαστικό

Δεν βγήκε ούτε Τρίτη, ούτε Κυριακή. Έχουμε κάποιο νεότερο; Με τα χαρτιά του τί γίνεται;

Edited by .voyager
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βλέποντας κάποιες φώτο από το εσωτερικό του,μπορω να πω οτι σαν αποτελεσμα είναι πολύ εντυπωσιακο για ενα πλοιο 40 χρονων...Μακαρι να το ειχαμε στην Ελλαδα.Θα ήταν πολύ δυνατό χαρτί για πολλές γραμμές του Αιγαίου(Ρ-Α-Τ-Μ και Πειραιά δυτικές Κυκλάδες )

Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2017 at 2:45 PM, Nick the Greek said:

Med Lines για την ακρίβεια φαίνεται η πλοιοκτήτρια εταιρεία του όπως λέμε. Διεύθυνσή της η οδός Κύπρου στη Γλυφάδα, c/o Hellenic Mediterranean Ferries Shipping Co. Ποιά είναι αυτή η εταιρεία? Ο εμπορικός και τεχνικός διαχειριστής του Άιολου. 

Σήμερα κόλλησα με κάτι.. το σινιάλο του.. είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό του Σαντορίνη όταν πουλήθηκε από την Hellenic.... οπότε μάλλον είναι ο ίδιος...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...