Jump to content
Shipfriends

Cadena 3 (IMO 9234094)


Recommended Posts

Και από το Mostaganem απέπλευσε με προορισμό, αν το πιστεύετε, τη Σιγκαπούρη. Φτάνει μάλιστα εκεί στα μέσα της επόμενης εβδομάδας. Τώρα ναύλωση είναι, πώληση είναι, μια Cobelfret ξέρει. Επειδή όμως το συγκεκριμένο πλοίο που αρέσει πολύ και δεν το έχω αφήσει σε χλωρό κλαρί, δεν θα μπορούσε να λείπει από την gallerie μας με την τελευταία του φορεσιά, αυτήν της Cobelfret δηλαδή. Όπως βλέπετε το έχουμε πετύχει εν πλώ με ιδανικές καιρικές συνθήκες και ενώ αυτό πραγματοποιούσε μια από τις λίγες του -τελικά- προσεγγίσεις στη Γένοβα, προερχόμενο από το Termini Imerese. Ελπίζω να χαλβαδιάζουν οι μερακλήδες

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εδώ και 2 εβδομάδες σε ένα από τα αγκυροβόλια της Σιγκαπούρης το πλοίο. Αν δεν έχει πωληθεί, σίγουρα θα έχει αλλάξει διαχείριση μια και βλέπουμε ότι η σημαία του έχει αλλάξει σε σημαία Σιγκαπούρης. Κι αν δεν με απατά η μνήμη μου, για να φέρει κάποιο πλοίο τη συγκεκριμένη σημαία πρέπει η διαχειρίστρια εταιρεία να έχει βάση της Σιγκαπούρη. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 12/7/2023 at 8:12 PM, Nick the Greek said:

Εδώ και 2 εβδομάδες σε ένα από τα αγκυροβόλια της Σιγκαπούρης το πλοίο. Αν δεν έχει πωληθεί, σίγουρα θα έχει αλλάξει διαχείριση μια και βλέπουμε ότι η σημαία του έχει αλλάξει σε σημαία Σιγκαπούρης. Κι αν δεν με απατά η μνήμη μου, για να φέρει κάποιο πλοίο τη συγκεκριμένη σημαία πρέπει η διαχειρίστρια εταιρεία να έχει βάση της Σιγκαπούρη. 

 

Καλά το θυμόμουν, άλλαξε και ο πλοιοκτήτης, είναι η Hong Lam Marine Pte Ltd με έδρα τη Σιγκαπούρη. Είναι πλοιοκτήτες με στόλο από μικρά τάνκερ και εφοδιαστικά. Στο website τους αναφέρουν πως το roro έχει έρθει για κάποιο καινούριο project, χωρίς να ξεκαθαρίζουν ποιό είναι αυτό. Θα το μάθουμε εν καιρώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...