Jump to content
Shipfriends

Morocco Star (ΙΜΟ 7803190)


Recommended Posts

Εγω νομιζω δε θα παει. Εγιναν καποιες κουβεντες αλλα ειναι διαθεσιμο απο αρχες Ιουλιου οποτε δεν προχωρησε η δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την άποψη μου πάντως,η καλυτερη δουλειά θα ειναι να το ναυλώσουν στη θέση του Ελ.Βεν στα προσφυγικά  . Τα 200 κρεβάτια τα είχε απο πριν ή θα βάλει και αλλα.

Link to comment
Share on other sites

60 καμπινες βαζει συνολο 180 κρεβατια θα εχει


εχει δρομολογια το βαπορι μεχρι 14.09 στην αδριατικη παντως οπως δειχνει το openseas 

Link to comment
Share on other sites

Οι καμπινες ειναι κινεζικης κατασκευης και αρχικα ειχε προγραμματιστει να τοποθετηθουν στην Πορτογαλια. Για καλο των ελληνικων συνεργειων ευτυχως η δουλεια γινεται εδω. Φημολογειται οτι το πλοιο ψαχνει πληρωμα για Ταγγερη!

Edited by oceanus
Link to comment
Share on other sites

 

Γιατι ρε παιδια κινεζικες καμπινες ;; Δεν υπαρχει κανενα ελληνικο εργοστασιο πλεον με ελληνες μηχανικους μεσα που να φτιαχνει προκατασκευασμενες καμπινες ;;

 

Καποτε ολα τα ναυπηγεια του εξωτερικού ανεθεταν τις καμπίνες στην <<ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ>>. Ειχανε φτιαξει μεταξυ πολλών το queen mary II , κ γενικα ολα τα μεγαλα γνωστα κρουαζιεροπλοια και εκατοντάδες ΕΓ/ΟΓ που κυκλοφορουν σημερα......

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

o ιπποκαμπος ηταν μια πολυ καλη εταιρεια με δουλειες ελλαδα και εξωτερικο αλλα δυστυχως λογω κακοδιαχειρησης εκλεισε.....σημερα υπαρχει η DECON εταιρεια που ξεκινα πριν 40 χρονια και βαλε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Το πλοίο τα πάει περίφημα στη γραμμή των Ιονίων.

Στη Σάμη αποβιβάζει πάρα πολλούς Ιταλούς με Ι.Χ, χώρια τον κόσμο που έχει για την Κέρκυρα και τη Ζάκυνθο!

Από κοντά είναι επιβλητικό και κατά παράξενο τρόπο όμορφο.

Edited by Ariadne
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οντως το πλοιο ειναι επιβλητικο, ειδικα οταν το βλεπεις απο πλωρα που "ανοιγει" το accomodation προς τον καθρεπτη,εξω απο το πλοιο.

οταν το κοιτας μεσα στη βιασυνη του λιμανιου δεν το καταλαβαινεις, αλλα ξανακοιτωντας προσεκτικα τις φωτο, ειδα κρεββατια στην πρυμνια γεφυρα. μονο εκει μπηκαν, ή εχουν βαλει και αλλου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σαββατο τελευταιο ταξιδι απο Ηγουμενιτσα. Απο βδομαδα ξεκιναει στην γραμμη Brindisi-Αυλωνας. Αντιμετωπο με το european voyager στο στενο λιμανι της αλβανιας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νομίζω ότι η εταιρεία του έχει βάλει πωλητηριο στο συγκεκριμένο της πλοίο!! Ήδη μια Ελληνική εταιρεία έχει δείξει ενδιαφέρον για το πλοίο και για εκεί που το θέλει νομίζω ότι είναι ιδανικό πλοίο σε σχέση με τα πλοία που έχει στο στόλο της!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 10/23/2016 at 0:23 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Νομίζω ότι η εταιρεία του έχει βάλει πωλητηριο στο συγκεκριμένο της πλοίο!! Ήδη μια Ελληνική εταιρεία έχει δείξει ενδιαφέρον για το πλοίο και για εκεί που το θέλει νομίζω ότι είναι ιδανικό πλοίο σε σχέση με τα πλοία που έχει στο στόλο της!!!

Παιζει να εχουμε και εξελιξεις μεσα στην ημερα.

Link to comment
Share on other sites

24-12 βαζει πλωρη για Πειραια-Περαμα. Γενικη επισκευη 40 ημερων, μηχανοστασιο και εσωτερικοι χωροι , ετοιμασιες και αναχωρηση για Ταγγερη. Θα εργαστει με διπλα πληρωματα πιθανοτατα... Θα το αλλαξει για λιγο το Bridge εως να αναλαβει το Galaxy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...