Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση τα δρομολόγια του να είναι καθε:

- Παρασκευή 17, 30 από Πειραιά κ 19,30 από Αγ. Μαρίνα 

-Σάββατο 10,30 από Πειραιά κ 17,00 από Αγ. Μαρίνα 

-Κυριακή 10,30 από Πειραιά κ 17,00 από Αγ. Μαρίνα  

Διότι τις άλλες μέρες εκτελεί της Σαλαμίνας?? 

Edited by nissos
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι το καλοκαιρι θα δουλεψει καλουτσικα με κοσμο που θα θελει να παει ημερησια στην Αγια Μαρινα για μπανιο κλπ.

Το θεμα ειναι αν θα βγει συνολικα το πλοιο γιατι μεχρι να μπει ο Ιουνιος-Ιουλιος δεν πιστευω οτι θα εχει και πολυ κοσμο 

Link to comment
Share on other sites

Επισης δεν ξερουμε αν ο κοσμος θα το στηριξει λογω του μεγεθους του. Τα πρωτα σχολια που ακουγονται δεν τα λες και θετικα. 

Link to comment
Share on other sites

Προφανως μικρο βαπορακι ειναι με τον καιρο θα ζοριζεται 

Και οι προκατοχοι του δεν ηταν και θαλασσοβαπορα για να εχουν προβλημα με τον ΜΠΡΟΥΦΑ

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα ελεγα.Και το SARONIC ROUND και το ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΑΙΓΙΝΗΣ και το ΕΛΒΙΡΑ που μου ερχονται προχειρα στο μυαλο δεν λες οτι ηταν τρομερα καλυτερα απο τον ΜΠΡΟΥΦΑ

Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2023 at 10:59 PM, polmyt said:

Γενικοτερα ελεγα.Και το SARONIC ROUND και το ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΑΙΓΙΝΗΣ και το ΕΛΒΙΡΑ που μου ερχονται προχειρα στο μυαλο δεν λες οτι ηταν τρομερα καλυτερα απο τον ΜΠΡΟΥΦΑ

Συγνωμη αλλα θα διαφωνησω. Εχω ταξιδεψει με ολα τα συγκεκριμενα πλοια που ανεφερες οποτε εχω αποψη

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχει Ais όμως .. ειναι ενα πλοιο πολύ αξιο με μεγαλο σαλόνι και ας μην φαινεται εξωτερικα, ειναι πολύ σταθερό στους καιρούς, με 3 κύριες μηχανές και 3 προπέλες και εχει και βολβό .. το πλοιο το ξερω προσωπικά πανω απο 10 χρόνια και ειναι μια χαρά Δεδομένου οτι το Αλέξανδρος αν δεν απατώμαι οτι το λέγαν που ε3χει μια ζημιά πολλών χιλιάδων Ευρώ που το καθιστά ασύμφορο έστω και προς το παρρον για να επισκευαστεί και επίσης δεδομένο το οτι και το Ερκίνα αν το λεω σωστά το ονομα του πυ ελεγε οτι θα μπει και δεν μπικε Ο μπρόυφας ειναι μια λύση πολυ καλη 

 

On 4/20/2023 at 9:10 AM, polmyt said:

Προφανως μικρο βαπορακι ειναι με τον καιρο θα ζοριζεται 

Και οι προκατοχοι του δεν ηταν και θαλασσοβαπορα για να εχουν προβλημα με τον ΜΠΡΟΥΦΑ

 

μην εισαι συγουρος οτι θα ζορίζεται παραπάνω απο οτι Ζοριζόταν το Αλέξανδρος .. το βαποράκι εχει πολυ καλα και σωστα χαρακτηριστικά 

 

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειπα οτι ειναι χειροτερο απο τους προκατοχους του.Εμενα πανω κατω τα ιδια μου φαινονται

Το μονο που ειπα και πιστευω ειναι πως ενα βαπορακι 40 μετρα θα ζοριζεται οταν εχει καιρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...