Jump to content
Shipfriends

Μπάλος Εξπρές (IMO 8723543)


Recommended Posts

υπηρχε και 1 στην ροδο με το ονομα διαγορας ειχε ερ8ει το 96 αν 8υμαμε καλα

____________________________________________________________-

(1986, ex-Λυδία, Διαγόρας)

Edited by Nick the Greek
tag
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Πάμε λοιπόν, και ξεκινάμε με το BALOS EXPRESS στην Κρήτη βέβαια, τον Ιούλιο του 2006, όταν και ήταν βαμμένο με κόκκινα χρώματα, αλλά και ένα χρόνο μετά, τον Ιούλιο του 2007 με τα σημερινά του χρώματα. Ακόμα μία και πάλι στην Κρήτη με το GRAMVUSSA EXPRESS από τον Αύγουστο του 2008.

Αλλη μια φωτο του πλοιου στον Κισαμο (αν μου τα μετεφερε σωστα ο φιλος που μου εστειλε τις φωτο).Απο οτι μου μεταφερθηκε δουλεψε αρκετα καλα μιας και σχεδον παντα ειχε αρκετο κοσμο

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Αρχικά ΛΥΔΙΑ σε Καβάλα μετά ΛΥΔΙΑ & ΔΙΑΓΟΡΑΣ σε Ρόδο και τελευταία ΜΠΑΛΟΣ ΕΞΠΡΕΣ σε Κίσσαμο-Γραμβούσα-Μπάλο.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Το ΜΠΑΛΟΣ ΕΞΠΡΕΣ (1986, IMO 8723543) τση Κρήτης, βρίσκεται αυτήν την περίοδο στο ναυπηγείο Κοντογούρη στην Καλαμαριά, για εργασίες συντήρησης.

gallery_2102_1074_320812.jpg

gallery_2102_1074_477318.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Το Μπάλος Εξπρές (IMO No: 8723543) είναι κατασκευασμένο το 1986 και ανήκει στην εταιρεία Κοινοπραξία Ναυτικών Εταιριών ΓΡΑΜΒΟΥΣΑ ΜΠΑΛΟΣ & ΣΙΑ με έδρα τη Κίσσαμο της Κρήτης. Προηγούμενα ονόματα του πλοίου ήταν Διαγόρας, Λυδία και Vladimir Korolenko. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πλοίο μπορεί τα εμπορικά του δρομολόγια να ξεκινήσουν στις 15 Μαΐου αλλά ήδη κάνει καθημερινά ταξίδια προς τη Χρυσή, οπου πιθανόν να μεταφέρεται εξοπλισμός για την υποδοχή των καλοκαιρινων επισκεπτών.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Δεν έκανε το πρώτο δρομολόγιο της ημέρας για τη Χρυσή, αλλά το δεύτερο που ήταν προγραμματισμένο για τις 10:25!! (Το πρώτο δρομολόγιο είχε γίνει από τον Οδυσσέα στις 10:15). Το Μπάλος Εξπρές είχε αρκετό κόσμο αλλά δεν ήταν πρωτόκολλο!! Το πρωτόκολλο επιβατών είναι 323 επιβάτες και στο συγκεκριμένο δρομολόγιο είχε 217 επιβάτες. Το Μπάλος Εξπρές έχει μήκος 41 μέτρα, πλάτος 6,9 μέτρα και έχει νηολόγιο Ρόδου Νο: 37. Να προσθέσω ότι εκείνη την ημέρα, το Μπάλος Εξπρές έκανε και δεύτερο δρομολόγιο από την Ιεράπετρα στις 13:00, εάν και εγώ έλπιζα ότι θα γινόταν από το Αριστόβουλος Β.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Το Μπαλος Εξπρές σήμερα έφυγε από την Ιεράπετρα και πήγε στη Χρυσή μεταφέροντας δωρεάν εθελοντές, προκειμένου να καθαριστεί το νησί από τα υπάρχοντα απορρίμματα. Τη Πρωτομαγιά θα ξεκινήσει τις ημερήσιες εκδρομές του. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...