Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Μέ αφορμή το άνοιγμα thread και γι'αυτό το πλοιάριο,αξίζει ν'αναφέρουμε πως έχει και..."δίδυμο αδελφάκι"  :D,το ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΡΟΥΦΑΣ (άνευ αριθμού) 

 

Αμφότερα είναι δρομολογημένα στην γραμμή Πειραιάς-Παλούκια,αλλά το II κάνει περιστασιακώς εκδρομές από τα Παλούκια στην Αίγινα.

 

Είναι ωραία και άνετα πλοιάρια,με τα οποία έχω ταξιδέψει αρκετές φορές.Επίσης είναι και αρκετά γρήγορα.

 

Δυστυχώς,όσο κι'άν έψαξα στο google,δέν έχω βρεί ποιός είναι (ή ήταν) αυτός ο Γεώργιος Μπρούφας,παρ'όλο που έχω δεί φωτογραφία του στην τιμονιέρα τού ενός απ'τα πλοιάρια.

 

Υπάρχει πάντως ένας καθηγητής Γεώργιος Μπρούφας στο Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης,αλλά είναι απίθανο να είναι αυτός,καθ'ότι είναι πολύ νέος ενώ η φωτογραφία στο πλοιάριο δείχνει έναν αρκετά ηλικιωμένο άνθρωπο

Edited by Hastaroth
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Κυκλοφορεί σαν φήμη σε διάφορα σάιτ ότι αυτό ή το αδελφό του θα δρομολογηθεί το καλοκαιρι μεταξύ Φολεγάνδρου-Σικίνου-Ίου. Ισχύει κάτι τέτοιο????

Edited by AEGEAN
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ας δούμε κάποιες φωτογραφίες του Γεώργιος Μπρουφας ΙΙ κατά τη διάρκεια των εργασιών συντήρησης και δεξαμενισμού στο ναυπηγείο του Παπίλια, που έχουν ανέβει στη σελίδα του πλοίο στο Facebook.

Georgios Mproufas II.jpg

Georgios Mproufas II (3).jpg

Georgios Mproufas II (4).jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...
  • polmyt changed the title to Γεώργιος Μπρούφας ΙΙ (Ν. Πειραιά 6727)
  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 3 months later...
  • proud_ionian changed the title to Γεώργιος Μπρούφας ΙΙ (IMO 8340767)
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Στα θέματα του χθεσινού ΣΑΣ, βλέπουμε ότι το Γεώργιος Μπρούφας ΙΙ ζήτησε την ανάκληση της δρομολόγησης του στη γραμμή Πειραιά Καματερό Παλούκια από τις 31/08/20, εξαιτίας της ναύλωσης του στον Ε.Σ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...