Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Κατά τίς πρόσφατες διακοπές μου στην Κεφαλλονιά είδα στήν ιχθυόσκαλα Αργοστολίου τό κάτωθι εικονιζόμενον πλοίον ΜΑΚΗΣ (δέν νομίζω πάντως οτι είναι η θαλαμηγός τού άρχοντα :D ) το οποίο όμως δέν φαίνεται και τόσο παρατημένο.

Μήπως γνωρίζει κανείς τί σκοπούς εξυπηρετεί;

post-51-128326967142_thumb.jpg

Edited by polmyt
tag
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Το ΜΑΚΗΣ που μας είχε παρουσιάσει ο hastaroth στο λιμάνι του Αργοστολίου, είναι ακόμα εκεί, με μικρές διαφορές στην εμφάνιση αλλά χωρίς εμφανές όνομα στην πλώρη του. Για να μην δουλεύει Αύγουστο είναι πιθανότατα παροπλισμένο.

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το ΜΑΚΗΣ που μας είχε παρουσιάσει ο hastaroth στο λιμάνι του Αργοστολίου, είναι ακόμα εκεί, με μικρές διαφορές στην εμφάνιση αλλά χωρίς εμφανές όνομα στην πλώρη του. Για να μην δουλεύει Αύγουστο είναι πιθανότατα παροπλισμένο.

Στο ιδιο ακριβως σημειο ειχα συναντησει το Μακη περυσι το καλοκαιρι. Οποτε πρεπει να ειναι η δευτερη χρονια που ειναι παροπλισμενο:eek:;)

Μάλλον η τρίτη χρονιά,καθώς εγώ τό είχα δεί τόν Αύγουστο τού 2007.Καί ναί μέν δέν φαινόταν και τόσο παρατημένο,αλλά δέν έδειχνε και γιά πλοίο που είναι εν ενεργεία.

Επίσης συγκρίνοντας τίς φωτογραφίες τού Χιώτη καί τού Π100 μέ την δική μου,έχω την εντύπωση οτι το πλοίο έχει μετακινηθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...