Jump to content
Shipfriends

Moby Kiss (IMO 7358755)


Recommended Posts

Αναφέρεται πλέον και στην ιστοσελίδα της European Seaways. Μόνο που δεν ξέρω εάν τα τεχνικά στοιχεία είναι τα παλιά του ή τα νέα, μετά τη μετασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν διάθεση ή δυνατότητα να το δούν όταν θα έρθει, ας πάρουμε μια γεύση της καταστάσεως στην οποία βρίσκεται βλέποντάς το κατά τα τελευταία στάδια της παραμονής του λόγω κατάσχεσης, στο Algeciras. Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες στο τέλος του περασμένου Ιουλίου. Αν σκεφτεί κανείς πόσα χρόνια βρίσκεται εκεί, εξωτερικά δε δείχνει άσχημο. Εσωτερικά βέβαια, σίγουρα ο Μίκυ Μάους και οι φίλοι του θα κάνουν πάρτυ :D .

 

Γενικά σαν σκαρί/γραμμές, δεν είναι κι άσχημο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Στο Ships Monthly του Σεπτεμβρίου είχε αφιέρωμα στα 4 παροπλισμένα πλοία. Έχει εσωτερικές φωτογραφίες του Ibn Batouta. Μια χαρά μου φαίνεται. Εάν είναι έτσι και το Galaxy, δε θα είχαν προλάβει να κάνουν πάρτυ τα ποντίκια :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παντως που το πηραν απο τον διαλυτη-μπορει να μην σημαινει και τιποτα και το πλοιο να ναι απολυτα αξιοπλωο- καθολου καλα δεν μου καθεται...

Edited by Thanos anek
Link to comment
Share on other sites

Για μένα, από το γεγονός αυτό δεν συνεπάγεται κανένα συμπέρασμα για την αξιοπλοΐα του. Και το Bari του Βεντούρη αγοράστηκε από διαλυτή κι έχει αποδειχθεί διαμάντι για την εταιρεία!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μαλλον δεν εχει ξεκινησει κατι ακομα.Το Σαββατο που περασα από εκει υπηρχε ησυχια ενώ στο πλοιο δεν φαινοταν κοσμος που να δουλευει.Τωρα αν δουλευαν σε κανα μηχανοστασιο δεν μπορω να το ξερω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παει και ο γαλαξιας , επειδη στην ελλαδα τα συμπερασματα ευκολα βγαινουν για τα λεγομενα πλοια σαπακια, το πλοιο πουληθηκε στον κολοσσο ΜΟΒΥ  και μετονομαστηκε σε MOBY KISS...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται επαληθευτήκαν οι πληροφορίες μου που είχα γράψει πριν ένα μήνα για πώληση του Galaxy. Και με κέρδος πάνω του μισού εκατομμυρίου ευρώ από τη τιμή αγοράς και πώλησης για την εταιρεία του

Edited by Panagia Ekatontapiliani
Link to comment
Share on other sites

παει και ο γαλαξιας , επειδη στην ελλαδα τα συμπερασματα ευκολα βγαινουν για τα λεγομενα πλοια σαπακια, το πλοιο πουληθηκε στον κολοσσο ΜΟΒΥ  και μετονομαστηκε σε MOBY KISS...

 

Εγώ πάντως ανέφερα ότι το ξενοδοχειακό του είναι σε πολύ καλή κατάσταση και ότι εάν δεν έχει θέματα μηχανικά είναι αρκετά αξιόλογο πλοίο!!!
 

Σύμφωνα με τα λεγόμενα της εταιρείας του, το ξενοδοχείακο του είναι από τα δυνατά του χαρτιά!

 

Αυτές οι σκουριες από τα τρεξιματα δεν είναι τίποτα!! Το θέμα είναι να είναι μηχανικά καλά για να κινείται το πλοίο και στο ξενοδοχείακο του για τους επιβάτες!!

 
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...