Jump to content
Shipfriends

Η εταιρεία του Αλόγου


Ποια θεωρείτε εταιρεία του 2014;  

45 members have voted

  1. 1. Έλα μου ντε;

    • A.N.E.K.
    • Όμιλος Attica
    • Κοινοπραξία ΑΝΕΚ-Superfast
    • Όμιλος Grimaldi
    • Levante Ferries
    • N.E.Λ.
    • Seajets - Hλιόπουλος
    • Άλλη
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Για να δουμε ποια θεωρουν οι shipfriends εταιρεία της χρονιας του Αλόγου για τη χωρα της φαιδρας πορτοκαλεας. εταιρεια της χρονιας με την καλη ή την κακη εννοια.

 

 

Α.Ν.Ε.Κ.  Δεν μας μαγεψε κιολας, αλλα ετσι απο συνηθεια

 

Όμιλος Attica  (Μπλε και Κοκκινα)  Πουλησαν πλοια, εβγαλαν ειδησεις, μενει να δουμε ποιες θα βγουν αληθινες.

 

Κοινοπραξία ANEK-Superfast  Το αισθημα εγινε αρραβωνας και μενει να δουμε αν θα μπει στεφανι.

 

Όμιλος Grimaldi  (με ολες τις θυγατρικες)

 

Levante Ferries  New entry

 

Ν.Ε.Λ.  Η ζωη ειναι μαγκια :P

 

Seajets - Ηλιόπουλος  Μεγαλωνει, αργα αλλα σταθερα

 

 

Μια επιλογη, φανερη και οποιος ψηφισει αλλο, ας μας πει και ποια προτιμα.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Seajets ... ευχαριστη εκπληξη....βεβαια θελω να τον δω μεσα στα επομενα χρονια...και να μουν και 2-3 γνωστοι μου που ειναι στην πιατσα καλη αποψη για αυτον μετα απο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Θα ψήφιζα τη Λεβάντε, αλλά θεωρώ πως είναι πολύ νωρίς ακόμα. Του χρόνου ;)

Για αυτό Γκριμάλντι, γιατί αναταράσσει μονίμως τα νερά και ήταν ο πιο δραστήριος τη χρονιά που πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Seajets στο σβηστο απο μενα. Με τα ψεμματα μαζευει λεφτα οπου παει, και φαινεται να τα επενδυει κιολας. Μακαρι να αλλαξει λιγο και η νοοτροπια του παρελθοντος και να μεγαλωσει κι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς δεύτερη σκέψη Seajets. Και μόνο η έλλειψη αυτού του σιχαμένου συνδιασμού κλάψας/μιζέριας που χαρακτηρίζει όλους τους άλλους είναι αρκετή για να δώσω την ψήφο μου. Συν φυσικά το πολύ θετικό γεγονός ότι επεκτείνεται σε αυτούς τους καιρούς.

Link to comment
Share on other sites

sea jets γιατι απεδειξε πως μπορει να δουλεψει ταχυπλοα τυπου tera jet σε δυσκολους καιρους κατι που δεν καταφεραν αλλοι στις λεγομενες καλες εποχες

Link to comment
Share on other sites

moi aussi. Seajets (καi ιδιοκτήτες) όχι γιατί επεκτείνεται, αλλά διότι δείχνει να αφήνει πίσω τις (ουκ ολίγες) "αμαρτίες" του παρελθόντος και να έχει την διάθεση να οικοδομήσει πλέον ένα αξιοπρεπές "όνομα" στην πιάτσα.

Edited by pathfinder
Link to comment
Share on other sites

Αν και με αντικειμενικά κριτήρια θα έπρεπε να ψηφίσω seajets, αλλά υποκειμενικά δεν μου λέει τίποτε....η ψήφος πήγε στην Levante, γιατί -αν και νεόκοπη και άπειρη- τα κατάφερε να μετασκευάσει επιτυχώς και με καλό αποτέλεσμα (απ' ό,τι λέγεται) ένα ταλαιπωρημένο πλοίο και μάλιστα σε ναυπηγεία της άπω ανατολής...ενώ κάποιοι άλλοι...απλώς έμειναν στα μεγάλα λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Στο χαλαρό φέτος η ψήφος μου πήγε στην Seajets! Αγόρασε ένα πλοίο φέτος, δρομολογήσε δύο ουσιαστικά πλοία φέτος το Tera Jet & το Master Jet (αυτό είχε ξεκινήσει πέρυσι αλλά ήταν συμπληρωματικο στο Mega Jet στο Ηράκλειο). Αναμένεται να ολοκληρωθεί η αγορά ακόμα ενός πλοίου, εάν δεν έχει ολοκληρωθεί ήδη! Παρόλο που θεωρούν τα πλοία τους πολύ υποδεέστερα από τα ταχύπλοα των ανταγωνιστών, με τα έξυπνα σχεδιασμένα δρομολόγια και με τις καλές προμήθειες που δίνει στους πράκτορες έναντι των μεγάλων εταιρειών καταφέρνει να έχει καλές πληρότητες!!

Link to comment
Share on other sites

Seajets και απο εμένα. Εταιρεία που κινείται αθόρυβα και μεγαλώνει με νέες αγορές, κοιτάζοντας παράλληλα απο φέτος και την ποιότητα των πληρωμάτων της. Εξυπνα δρομολόγια, καλές προμήθειες, ικανοποιημένοι όλοι, νομίζω ότι εν έτη 2014, δικαίως διεκδικεί τον τίτλο!

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΛ σταθερα και αταλαντευτα. B)

 

οπως και περσυ, ετσι και φετος ψηφιζω ΝΕΛ.

 

παρα τα οσα εχουν γινει, συνεχιζει να λειτουργει και να εισπρατει κρατικο χρημα.

 

υποκλινομαι :rolleyes: 

Link to comment
Share on other sites

Εαν ψήφιζα seajets θα ήταν μόνο και μόνο για την αύξηση του στόλου.Κατά τα άλλα είναι μια εποχιακή εταιρεία.

Ψηφίζω αττικα και κυρίως blue star για την παρουσία της σε όλη τη διάρκεια του έτους στο Αιγαίο και το αξιοπρεπές επίπεδο υπηρεσιών. Αυτά βέβαια από την οπτική του απλού επιβάτη.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ΝΕΛ  απο μενα γιατι πιστευω οτι θα ειναι η τελευταια φορα που ειναι σε δημοσκοπηση!μια εταιρεια πρωτυπο καποτε με εντοπιοτητα να την στηριζει μαζι με την ΔΑΝΕ κραταγανε ψηλα την σημαια των νησιων τους..δεν χρειαζετε να αναφερουμε τις λαθος κινησεις ολα τα χρονια γιατι ειναι πιο πολλες κ απο τις λαθος εκτιμησεις της τροικας...

 

οσο για την seajets αν εξαιρεσουμε την ανασταση του λαζαρου(terajet) δηλ.κ την αξιοπρεπει εργατηκοτητα των seajet τα αλλα με αφηνουν τελειος αδιαφορο κ βεβαια ολο κ καποια ζημια θα βγαλουν...

Link to comment
Share on other sites

Είναι στημένο το Poll! Δεν είναι υποψήφια η βραβευμένη HSW;;;

Να σοβαρευτούμε: dozen points στην Seajets και από εμένα.

Και βλέπουμε που θα της βγει..

(Και ελπίζω ότι θα βρεθεί και στο Σαρωνικό σύντομα με ενισχυμένη θέση..)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...