Jump to content
Shipfriends

Rigel II (IMO 7826788)


Recommended Posts

Μα αδικο εχω. Που το βρηκαν το μπλε φουγαρο... Τεσπα. Καλο το χαπι αλλα δε με πιανει.  :D

Εχω καιρο να μαθω νεα απο το μετωπο, τα τελευται ελεγαν οτι θα ειναι εδω Μαρτη. Δε φανταζομαι οτι περαν του βαψιματος θα εχουν να γινουν τιποτα θεαματικες δουλειες οποτε ισως Πασχα ταξιδευει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Για εναρξη των δρομολογιων τον..Ιουνιο ακουσα εγω.

 

Μαλλον για εκει παει το πραγμα. Οι Πολωνοι το ζητησαν μεχρι αρχες Μαιου

Link to comment
Share on other sites

Στην Αλβανία το ψάχνουμε, στην Πολωνία θα το βρούμε; Τουλάχιστον ισχύει το παρακάτω;

 

Αν ειδα καλα στον υπνο μου κατα το Φλεβαρη θα εχουμε το Scandinavia στα περιξ για αλλαγη σινιαλων και προετοιμασια.

Edited by .voyager
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Στο φόρουμ των Σουηδών και λοιπών Σκανδιναβών συνασθενών, έχει ένα πολύ όμορφο και πλούσιο σε φωτογραφίες ρεπορτάζ, από ένα από τα τελευταία ταξίδια του νυν Rigel II στη Βαλτική:

 

http://www.landgangen.se/forum/index.php?topic=33180.0

 

Το πλοίο μπορεί να μην κερδίζει διαγωνισμό ομορφιάς όσον αφορά την εξωτερική του εμφάνιση, αλλά είναι μια πολύ στιβαρή, κλασική Σκανδιναβική κατασκευή των 80es με πολλές ανέσεις εσωτερικά και ένα, συναισθηματικά, πολύ όμορφο ρετρό άισθημα ταξιδιού :)

 

Εύχομαι σε αυτό και στην εταιρεία του, ό,τι καλύτερο για το μέλλον και ελπίζω να ξαναδούμε κάποτε τα πλοία με το μπλε Β στην Πάτρα. Αξίζει μια Ελληνική, εναλλακτική λύση για την Ιταλία και το Rigel II, πιστεύω πως παραείναι μεγάλο για την Αλβανία. Σε εμάς θα ταίριαζε γάντι ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Η Πατρα θελει γκαραζ ομως και δεν ειναι το φορτε του. Συμφωνω οτι το καλοκαιρι θα μου αρεσε να το δω στην Ηγουμενιτσα αντι του Bari

Link to comment
Share on other sites

Ο τερματισμός του στην Ηγουμενίτσα κατι μου λέει οτι βέβαια δεν θα έρθει καθόλου στον Πειραιά δηλ. πλησίον περιοχές οπως Πέραμα κλπ. αλλά ο,τι χρειαστεί θα το κάνει στην περιοχή των Βαλκανίων - ετσι δεν είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...