Jump to content
Shipfriends

Ionian King (IMO 9006629)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Γιατί 191+ μέτρα μήκος, ελάχιστα είναι τα λιμάνια που μπορούν να τα δεχτούν. Για μικρότερες εκδόσεις των KING μάλλον δεν υπάρχει θέληση :D:D

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο μιας και δεν εχει επιβατες υποψηφιους για να εχουμε υποπτους. Μαλλον καποιος αργησε να σηκωθει σημερα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μέχρι χθές το openseas έδινε πρώτο δρομολόγιο Πάτρα-Μπάρι στις 29/7 (το KING).

Σήμερα απέσυρε τα δρομολόγια της 29-30-31/7 και δίνει πρώτο δρομολόγιο στις 1/8.

Γιατί άραγε συμβαίνει αυτό? Ήταν λάθος εξαρχής ή προέκυψε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kalimera, eimai praktoras sto Milano stin Italia, kai exo poulisi sxedon ola ta dromologia pou exoune akirothi. I eteria bebea den exi kani kamia anakinosi gia tin kathisterisi ton dromologion kai to mono pou kani gia osous exoune agorasi isitirio, katastroma i kampina einai na tous girizi olous se katastroma Blue star.

To ti minisis exo fai os praktorio, den mporite na fantastite. Simera tilefonisa gia ekatosti fora stin Agoudimos Lines kai mou eipane oti ayrio, tha mathefti an to King ksekinisi 12/08, gia to queen, den exoune idea...... isos mathefti tin epomeni eydomada.

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά τις κρατήσεις εγώ ξέρω οτι στη συγκεκριμένη γραμμή " αν δεν δεις το πλοίο δεμένο στο λιμάνι" δεν κάνεις κρατήσεις για επιβάτες ή υποπρακτορεία ανεξαρτήτως ποία εταιρία πρακτορεύεις (είτε αυτή είναι σοβαρή είτε είναι πειρατική). Τα πράγματα είναι πάντα πολύ ρευστά όταν το καράβι ξεκινάει μέσα στη σεζόν και ειδικά σε αυτή τη γραμμή. Η εμπειρία μου τουλάχιστον αυτό δείχνει. Την έχω πατήσει και έβαλα μυαλό. Επίσης ξέρω οτι ο πράκτορας της Ηγουμενίτσας δεν έχει κάνει καμία κράτηση για Μπάρι (ή αν έχει κάνει, θα έκανε λίγες). Αυτά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα βγει δοκιμαστικό και αν πάνε όλα καλά, δε ξέρω μετά εάν θα γυρίσει στο Πέραμα??

Χθες βάλανε μπροστά μόνο τελικά!! Και στις 10:00 σήμερα θα πήγαιναν ρυμούλκα για να το βγάλουν έξω για να κάνει το δοκιμαστικό!!

Link to comment
Share on other sites

Το πλοίο όντως έκανε δοκιμαστικό σήμερα κ μπορώ να πω πως στόλισε με το καλήγραμμο σχήμα του το Σαρωνικό...Πραγματικά θα ήταν υπέροχο ένα τέτοιο πλοίο να έκανε ακτοπλοία...

Σχετικες φώτο http://apostolossphotos.fotopic.net/

Link to comment
Share on other sites

Το πλοίο όντως έδεσε στης 8.45 στο εκθεσιακό μέγαρο του ΟΛΠ. Την είσοδο του παρακολούθησε πλήθος κόσμου κ πραγματικά "έσβησε" με την απαράμιλη ομορφιά κ μεγαλοπρέπεια του τα υπόλοιπα...

Σχετικές φώτο στο http://apostolossphotos.fotopic.net/

Link to comment
Share on other sites

Τό πλοίο σήμερα ήταν ακόμη δεμένο παρά τώ εκθεσιακώ κέντρω μέχρι τίς 19.00 περίπου που επέστρεψα από Πόρο.Δέν ξέρω άν έφυγε αργότερα γιά Πάτρα...

Link to comment
Share on other sites

Ο Βασιλιας περασε τα φαναρια του Πειραια στις 2250 προς την ανοιχτη θαλασσα.

Οι ναοι γοτθικου ρυθμου της περιοδου του Μεσαιωνα αλλα και μεταγενεστερα, σκοπο ειχαν να υποβαλλουν τους πιστους με το μεγεθος και τον ογκο τους. Κατι σαν τα μοντερνα κρουαζιεροπλοια και cruise ferries. Το Ionian King δεν ειναι σα γοτθικος ναος, εντυπωσιαζει τον πιστο(καραβολατρη) με την απιστευτα ευχαριστη στο ματι σιλουετα του. Πραγματικα η αποψινη αναχωρηση ηταν εντυπωσιακη!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να πω οτι και γω που το ειδα μπαινοντας χθες στον Πειραια μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις. Ψαχνοντας ομως κατι που δε μου πηγαινε στο ματι ειδα οτι ενω σε ολα τα βαπορια του Αγουδημου πανω απο το κοκκινο στα υφαλα υπαρχει και μια σκουρη μπλε γραμμη στο εν λογω πλοιο απουσιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...