Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 590
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 1/10/2023 at 6:34 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

 εν αναμονή για το Ελληνικό πλήρωμα να γράψει πρόχειρα το νέο του όνομα.

Τελικά δεν βάφτηκε και τόσο πρόχειρα... (όσο έχουμε συνηθίσει τουλάχιστον από άλλες εταιρείες) μήπως θα μείνει κόκκινο 🤔

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μείνει! Κατά την ταπεινή μου άποψη, και τουλάχιστον για τη δική μου αισθητική σαν Γιώργος, το κόκκινο είναι το χρώμα που ταιριάζει πιο πολύ από όλα σε αυτό το βαπόρι! 

Δειτε φωτογραφίες του αδερφού που έχει περάσει από όλα τα χρώματα, μπλε, άσπρο κλπ..... 

Link to comment
Share on other sites

Όντως το κόκκινο του πάει ( να μην στεναχωρήσουμε και τους φίλους μας τους Σουηδούς ) και κόκκινα πλοία στον Πειραιά λίγα υπάρχουν (μόνο ο Φοίβος αν δεν ξεχνάω κάποιο)

Edited by Ferry Himuka
Link to comment
Share on other sites

  • proud_ionian changed the title to Άνεμος (IMO 7901265)
On 1/13/2023 at 5:51 PM, Ferry Himuka said:

Όντως το κόκκινο του πάει ( να μην στεναχωρήσουμε και τους φίλους μας τους Σουηδούς ) και κόκκινα πλοία στον Πειραιά λίγα υπάρχουν (μόνο ο Φοίβος αν δεν ξεχνάω κάποιο)

Kατακόκκινο δεν είναι,αν το δεις από κοντά,μωβίζει λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι οτι ειναι μόνιμο το βάψιμο ; Εγω πιστευω θα γίνει λευκό συνοδευόμενο απο τα σινιάλια της aegean τα δυο κυματα 

Edited by wysiwid
Link to comment
Share on other sites

Κάνουν δύο κυματιστές λωρίδες, γράφουν AEGEAN SEA LINES και έτοιμο το βαπόρι εξωτερικά τουλάχιστον. Εσωτερικά αν θέλει δουλειά, θα τα κάνουν εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα αν το αφήσουν ερυθρό το χρώμα η όχι στην Φινλανδία με παγωνιά και υγρασία στο full δεν είναι ιδανικότερες συνθήκες για βαψίματα . Τουναντίον ειναι οι πλέον ακατάλληλες .
Πάντως κι εμένα διαίσθηση μου είναι ότι παρότι η οικογένεια είναι αδιαπραγμάτευτων Παναθηναικων αισθημάτων , το πλοίο θα παραμείνει ερυθρό . Του πάει πολύ και θα ξεχωρίζει στον Πειραια. Άσπρο θα είναι αδιάφορο στα περισσότερα μάτια .

Edited by Annivas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...