Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 12/26/2019 at 10:50 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Ο δεξαμενισμός του Fast Ferries Andros νομίζω ότι είναι σχετικά νωρίς γιατί η επαναδρομολόγηση του στη Ραφήνα είναι προγραμματισμένη στις 11 Απριλίου. Εκτός εάν παίξει καμία ναύλωση το δίμηνο Φεβρουαρίου Μαρτίου σε καμία άλλη εταιρεία.

Μήπωs για να μείνει ?

Link to comment
Share on other sites

Για τις τελευταίες εργασίες και δοκιμές σίγουρα θα μείνει στο ντοκ 3. Εάν δεν είχε καθυστερήσει να ανεβεί στη δεξαμενή, πιστεύω ότι θα το βλέπαμε στα ενδοκυκλαδικά της Σύρου για αρχή στη θέση του Άρτεμις. Και εγώ πιστεύω ότι τώρα θα κάνει κάποια δρομολόγια από Πειραιά. Να δούμε θα είναι για λογαριασμό της Attica Group (που έχει ξανά ναυλωθεί) ή για την Zante Ferries για να δέσει το Διονύσιος Σολωμός?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

θα είναι για λογαριασμό της Attica Group (που έχει ξανά ναυλωθεί) ή για την Zante Ferries για να δέσει το Διονύσιος Σολωμός?

μπερδεμενα μας τα λες γεροντα

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2020 at 12:09 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Για τις τελευταίες εργασίες και δοκιμές σίγουρα θα μείνει στο ντοκ 3. Εάν δεν είχε καθυστερήσει να ανεβεί στη δεξαμενή, πιστεύω ότι θα το βλέπαμε στα ενδοκυκλαδικά της Σύρου για αρχή στη θέση του Άρτεμις. Και εγώ πιστεύω ότι τώρα θα κάνει κάποια δρομολόγια από Πειραιά. Να δούμε θα είναι για λογαριασμό της Attica Group (που έχει ξανά ναυλωθεί) ή για την Zante Ferries για να δέσει το Διονύσιος Σολωμός?

μια εβδομάδα εδώ,να υποθέσουμε οτι ολο και κάτι θα κάνει?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Έχω αρχίσει να μαδάω την μαργαρίτα να δω που θα καταλήξει. Zante, Attica, Zante, Attica αλλά έχει πολλά πέταλα ακομα.😇

Προσωρινή αντικατάσταση εν όψει ακινησιων ή παρουσία στις γραμμές τις εκάστοτε εταιρίας το καλοκαίρι;;

Link to comment
Share on other sites

Ταμάμ για Σποράδες ειναι115μ και αποσύρει τον Πήγασο αν το επιθυμει και στέλνει το Εξπρές Σκιάθος Αγιο Κωνσταντίνο η Σαρωνικό

Edited by proud_ionian
quote αντί reply
Link to comment
Share on other sites

παιδια μη γραφουμε σεναρια απο το κεφαλι μας.

το πλοιο δεν πωλειται. επειδη ετοιμαστηκε νωρις, υπαρχει φημολογια οτι θα ναυλωθει ειτε στην ΑΝΜΕΖ, ειτε στην Attica. 

ουτε σποραδες, ουτε orcades

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, GIANNIS_ said:

Στην Attica ποια γραμμή θα μπορούσε να εξυπηρετήσει;

Στην Attica θα μπορούσε να δουλέψει στη γραμμή Πειραιά Σύρο Τήνο Μύκονο, όπως είχε κάνει πριν 3 χρόνια.

Τελείωσε το μάδημα της μαργαρίτας και τελικά μου βγήκε στην Fast Ferries. Δηλαδή το πλοίο θα συνεχίσει την ακινησία του, χωρίς να προχωρήσει σε κάποια ναύλωση. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αυτός είναι ο προγραμματισμός. Εάν αλλάξουν τόσο δραματικά τα πράγματα, τότε μπορεί να αναθεωρήσουν την ημερομηνία έναρξης δρομολογίων (νομίζω θα πάει πιο αργά από την 1η Απριλίου)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν μπορεις να φανταστεις ποσο βολευει για να μπαινουν υπερυψωμενα φορτηγα, γερανοφορα κλπ, οταν ο καταπελτης η ραμπα ειναι χαμηλη και ο ντοκος εχει κλιση

Edited by proud_ionian
ορθογραφια
Link to comment
Share on other sites

Το πάτωμα στο επίπεδο του γκαράζ μπροστά στο καταπέλτη του Fast Ferries Andros είναι μεταβλητό μιας και υπάρχει μηχανισμός που ανυψώνει και χαμηλώνει το ύψος του, ανάλογα με τις απαιτήσεις των λιμανιών.

Link to comment
Share on other sites

οτι και να κανει το "πατωμα":blink:, η βαση του καταπελτη ειναι σταθερη

εχω δει αρκετες φορτωσεις του πλοιου ως επτανησος και εχω τυχει σε συζητησεις φορτηγατζηδων με μελη του πληρωματος, για το λογο που εχει μεγαλυτερο υψος το γκαραζ στο ανοιγμα του καταπελτη

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πέρασα από το λιμάνι παρατήρησα ότι στη δεξιά πλευρά του γκαράζ βρισκόταν οι μεγάλες γκρι πολυθρόνες που νομίζω έχει στο πλωριο σαλόνι του.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...