Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
9 minutes ago, margaritis24 said:

Ταξιδευει η κουνιστρα κ τα αλλα μεινανε δεμενα..

Δεν νομίζω ότι το Fast Ferries Andros είναι κουνίστρα!!! Μην ξεχνάμε ότι η εταιρεία του έβαλε stabilizer όταν το αγόρασε και σίγουρα βελτίωσε τη πλεύση του!! Και εξαρταται το ταξίδεμα που κάνουν οι αξιωματικοί της γέφυρας για να βγει μια τέτοια φήμη!!

Link to comment
Share on other sites

καποια πλοια κουνανε περισσοτερο απο αλλα (ιδιου μεγεθους σε ιδιες συνθηκες;)) εχει να κανει με το πλοιο και οχι με τους αξιωματικους. με τα "ψηλωματα" και τα "γυρισματα" στον καιρο, απλα μετριαζεις το προβλημα.

για το συγκεκριμενο πλοιο, δεν μπορουμε να συγκρινουμε τις μερες του στο ιονιο, με τις μερες του στο αιγαιο, οπου εχουν μπει stabilisers. περα απο τη σημαντικοτατη βοηθεια που προσφερουν τα "φτερα", η τοποθετηση τους σημαινει αρκετες αλλαγες στην κατανομη των βαρων και στο σαβουρωμα του πλοιου (αυτα επιγραμματικα, χωρις να ειμαι ειδικος).

στο ιονιο κουναγε. κουναγε ασχημα και δεν εχει να κανει με τους αξιωματικους του, οι περισσοτεροι εκ των οποιων ειχαν κανει και σε αλλα πλοια της περιοχης, μπλε και κοκκινα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το Fast Ferries Andros αναμένεται να σταματήσει τα δρομολόγια του για την ετήσια ακινησία του στις 8 Ιανουαρίου 2019 και θα μείνει δεμένο για 3,5 μήνες ακινησία. Οπότε θα πρέπει να αναμένουμε το Fast Ferries Andros να επιστρέψει στα δρομολόγια στις 20 Απριλίου 2019.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Προφανώς, ειδικά γι απόψε θα ολοκληρώσουμε το φωτογραφικό φεστιβάλ με ένα πλοίο ερυθρόλευκο!

 

Ο Proud μπορεί να μην το αγάπησε ποτέ του, πλήν όμως την τελευταία τριετία το Fast Ferries Andros φαίνεται να έχει βρεί ένα στοργικό σπίτι στη γραμμή Άνδρου - Τήνου - Μυκόνου, εδώ σε μιά μεσημεριανή του άφιξη στο νησί της Παραπορτιανής. Νομίζω πως το επιβατικό κοινό το έχει αποδεχθεί αρκετά και έχει ταιριάξει αρκετά με τη γραμμή. Εμείς πάντως το θέλουμε στα μέρη μας :).

Link to comment
Share on other sites

καλα κανετε και το θετε. μιλαμε ομως για ενα διαφορετικο πλοιο. και για διαφορετικο μετρο συγκρισης βεβαια. το αικατερινη ;) 

ΥΓ: χαλαρα παντως εχω βγαλει πανω απο τις μισες φωτο που το εχουμε :P  μου αρεσουν πιο πολυ οι δυο παρακατω

 

.

 

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 1/8/2019 at 8:33 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Το Fast Ferries Andros αναμένεται να σταματήσει τα δρομολόγια του τη Παρασκευή 11 Ιανουαρίου και θα έρθει στο Πέραμα για την ακινησία του. 

Αυτη την ωρα  με πορεια  το Περαμα !

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Μετά την αναστάτωση που προκάλεσε στους δεξαμενισμους το Νήσος Κεφαλονια, το Fast Ferries Andros άλλαξε την ημερομηνία του δεξαμενισμου του για τις 02/04/19 έως τις 06/04/19, λόγω προτεραιοτητας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...