Jump to content
Shipfriends

Golden Princess (IMO 9328015)


.voyager

Recommended Posts

16 hours ago, Thanos Skiathos said:

Εμένα οι πληροφορίες μου λένε ότι η πρώτη ομάδα θα φύγει στις 24 Απριλίου και η δεύτερη στις 26 Απριλίου.

@valencayΈχω ήδη αναφέρει πιο πάνω σε σχετική ανάρτηση πότε θα φύγουν οι δύο ομάδες με τα πληρώματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Ήδη τα πρώτα άτομα του πληρώματος παραλαβής βρίσκονται στο Visby 

 

19 hours ago, Thanos Skiathos said:

Εμένα οι πληροφορίες μου λένε ότι η πρώτη ομάδα θα φύγει στις 24 Απριλίου και η δεύτερη στις 26 Απριλίου.

 

6 hours ago, valencay said:

Την προσεχή Δευτέρα 

Είναι ήδη ο ύπαρχος και ένας Α’ μηχανικός στο πλοίο. Την άλλη εβδομάδα θα πάνε οι δυο πλοίαρχοι και άλλα άτομα του πληρώματος.

Link to comment
Share on other sites

άρα εργασίες το νωρίτερο που μπορούν να αρχίσουν, αν όλα πάνε ιδανικά, είναι Δευτέρα 8/5. Προλαβαίνει; Ξέρει κανείς απ΄την εταιρία ποιος είναι ο προγραμματισμός τους;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τι ώρα στις 8/5? 🤪 Πρέπει να ξέρουμε! Αλλο να αρχίσουν 8 το πρωί, άλλο 11 (να έχουν πιει και καφέ οι άνθρωποι) και άλλο στις 15:00 το μεσημέρι μες τη ζέστη. 😅

(ρε ειστε καλα?)

Ηρεμα! 

Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε αρχικά ποτε θα ξεκινήσει από το Visby και όταν με το καλο φτασει θα δούμε αν η εταιρία προχωρήσει άμεσα σε εργασίες.

Επίσης φαντάζομαι δεν θα αναχωρήσει με το που παραδοθεί,θα χρειαστεί σίγουρα να περάσουν κάποιες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2023 at 6:34 PM, giorgos_249 said:

Ναι αλλά τι ώρα στις 8/5? 🤪 Πρέπει να ξέρουμε! Αλλο να αρχίσουν 8 το πρωί, άλλο 11 (να έχουν πιει και καφέ οι άνθρωποι) και άλλο στις 15:00 το μεσημέρι μες τη ζέστη. 😅

(ρε ειστε καλα?)

Ηρεμα! 

Ήρεμος είμαι, δεν αντιλαμβάνομαι ούτε την παρότρυνση ούτε την ειρωνία. Όταν άρχισε να ακούγεται η εξαγορά (τέλη Μάρτη), γράφτηκε ότι κατεβαίνει σε 10 μέρες και θέλει πολύ λίγες εργασίες προσαρμογής και άρα προλαβαίνει. Τώρα θα φτάσουμε -στην καλύτερη- σχεδόν μέσα Μάη για να αρχίσουν οι εργασίες. Οπότε ρωτάω τους πιο ειδικούς ή/και γνώστες αν υπάρχει εικόνα για τις μετασκευές και αν προλαβαίνει τη σεζόν. Αν φαίνεται τόσο μη ήρεμο (;) και τρελό ("ρε είστε καλά;") το ερώτημα... τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προσωπικό το σχόλιο, είναι γενικο, καθόμαστε και σχολιάζουμε τη λεπτομέρεια της λεπτομέρειας (Ποιοι θα το φέρουν, αν είναι Έλληνες, ποια ημέρα, πόσο θα μείνει έτσι ώσπου να ξεκινήσει εργασίες, αν θα προσθέσει αεροπορικά κλπ...) χωρίς να βγαίνει νόημα (εξ ου και το χιουμοριστικό ύφος στο μήνυμα πριν). 

Θα τα μάθουμε όλα σιγά σιγά.....

Link to comment
Share on other sites

Άρα να περιμένουμε τα νέα και να τα κρίνουμε/συζητήσουμε;

Γιατί ούτε αυτό απ'ότι βλέπω είναι αποδεκτό.

Ερωτήσεις γίνονται, λογικές σε σχέση με το χαρακτήρα του φόρουμ...

Αν "δεν πρέπει να γίνονται" ούτε αυτές οκ...

Edited by polmyt
quote
Link to comment
Share on other sites

Όνομα ο΄τι να ναι. Κρίμα.😕

Δεν νομίζω πως συνάδει το όνομα αυτό με ταχύπλοο. Να ταν κρουαζιερόπλοιο, θα έλεγα οκ. Αλλά έτσι...

Τέλος πάντων. Είναι θέμα της εταιρίας του. 

Εγώ θα ευχηθώ να είναι καλοτάξιδο και τυχερό. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...