Jump to content
Shipfriends

Golden Princess (IMO 9328015)


.voyager

Recommended Posts

Το ταχύπλοο αφού πήρε καύσιμα από το λιμάνι του RADES της Τυνησίας αναχώρησε για τον επόμενο προορισμό του. Τώρα μένει να δούμε αν θα περάσει από την Βαλέτα της Μάλτας για να ξανά ανεφοδιαστεί με καύσιμα ή αν έρθει κατευθείαν στην χώρα μας.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Θα μπορούσε να ταξιδέψει το καλοκαίρι εάν πάρει κάποια έγκριση για δρομολόγιο (μια γραμμή που να μην ενοχλεί τους ανταγωνιστές), αλλά δεν ξέρω πόσο πτυχωμένο θα είναι εμπορικά ένα τέτοιο εγχείρημα.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Θα μπορούσε να ταξιδέψει το καλοκαίρι εάν πάρει κάποια έγκριση για δρομολόγιο (μια γραμμή που να μην ενοχλεί τους ανταγωνιστές), αλλά δεν ξέρω πόσο πτυχωμένο θα είναι εμπορικά ένα τέτοιο εγχείρημα.

Για φέτος το καλοκαίρι (αν δουλέψει) έχεις κάποια/ες γραμμή/ές να προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, spiroszante said:

Για φέτος το καλοκαίρι (αν δουλέψει) έχεις κάποια/ες γραμμή/ές να προτείνεις?

Μια αρκετά τολμηρή μου τριγυρνάει εδώ και μέρες στο μυαλό: "Ραφήνα-Μύκονο-Εύδηλο-Καρλόβασι"

Link to comment
Share on other sites

Η λογικη πιστευω λεει οτι ενα τετοιο εργαλειο (και η επενδυση που αυτο συνεπαγεται - λαμβανοντας υποψην και το που δραστηριοποιειται η εταιρεια του), δεν θα το βαλουν να χαθει σε τετοιο δρομολογιο...

Νομιζω η επιλογη της εταιρειας θα ειναι τα ταχυπλοα της να δραστηριοποιηθουν κυκλαδες μονο.

Link to comment
Share on other sites

Πλώρη μαχαίρι κοφτερό.Τη κοιτάς και δε χορταίνεις. Η εμφάνιση του πολύ εντυπωσιακή και σίγουρα δεν αφήνει κανένα αδιάφορο.

Link to comment
Share on other sites

Η πλώρη θυμίζει τον μικρό Αίολο. Τουλάχιστον από την ίσαλο και κάτω. Για ταχύπλοο πάντως είναι κουκλα!! Και καθρέφτης καραβίσιος..όχι τερατογέννεση. 

Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφίες που κυκλοφόρησαν από το εσωτερικό του, δείχνει ότι είναι σχεδόν έτοιμο για δρομολόγηση. Μόνο τα σινιάλα του λείπουν και οι πινελιές της εταιρείας στο εσωτερικό του. Δε ξέρω αν μπορεί να το φανταστεί κανένας εξωτερικά πως θα είναι. Και το λέω αυτό γιατί είδα από κοντά τον καρνάβαλο καλοκαιριάτικα πριν κάτι χρόνια με το Σούπερράνερ.

Link to comment
Share on other sites

Χθες που πέρασα και το είδα το μόνο που μου φάνηκε οτι ίσως να το δυσκολέψει στα ελληνικά λιμάνια είναι το μήκος των καταπελτών του που ειναι κάπως μικρό. 

 

Link to comment
Share on other sites

Την οποία που θα χρησιμοποιήσει ώστε να μην είναι αρκετή η ήδη υπάρχουσα; Εξάλλου στη Ραφήνα θα δένει στην 9 οπότε δε χρειάζεται άγκυρα, ενώ στα νησιά τα περισσότερα ταχύπλοα δε φουντάρουν. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, giorgos_249 said:

ενώ στα νησιά τα περισσότερα ταχύπλοα δε φουντάρουν. 

Είσαι σίγουρος ότι στα ρεμετζα στα νησιά δεν φουνταρουν τα ταχύπλοα?? Όταν έχει καιρό τα πιο πολλά ταχύπλοα που έχω ταξιδέψει χρησιμοποιούν κανονικά τις άγκυρες τους 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...