Jump to content
Shipfriends

Norman Atlantic (IMO 9435466)


Recommended Posts

Και άξιζε τότε να το βάψουν; Δε λέω, καλό έτσι για την εικόνα της εταιρείας και συμφωνώ, αλλά δε θα το περίμενα με τα οικονομικά προβλήματα που έχουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Και αν ηρθε μονο για τις ετησιες ποσο τυχαιο ειναι που ηρθε αφοτου αποχωρησε το Audacia.Αλλωστε η ΑΝΕΚ θα μπορουσε να κανει τις ακινησιες και με αλλα διαθεσιμα πλοια αυτη τη περιοδο.

Link to comment
Share on other sites

Το Λατώ χαλασμένο, ο Σοφοκλής υπό μετασκευή, ο Μπένι δεν ξέρω αν μπορει να κινηθει (πέρα το ότι είναι ασύμφορος) και το Ιεράπετρα μικρό και μισοκαμένο... Δε νομίζω να υπάρχει άλλο διαθέσιμο αυτή την περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδεύω αυτήν την στιγμή από Ανκόνα προς Ηγουμενίτσα. Το καράβι είναι σε αρκετά καλή κατάσταση. Μεταφέρει περί τα 500 άτομα. Οι χώροι του πολύ μικροί και ανεπαρκείς. Το σελφ σέρβις είναι κατεκλεισμενο από κόσμο που κοιμάτε στα ντιβάνια και στις καρέκλες. Η καφετέρια πολύ μικρή με 40 περίπου καθίσματα. Εσωτερικά μοιάζει πολύ με το Catania και το Sorrento. Το θετικό η wifi σύνδεση, πολύ καλή. Δεν νομίζω πως ταιριάζει στην ΑΝΕΚ έστω και για προσωρινός αντικαταστάτης σε αυτήν την γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

Φωτογραφια απο το πλοιο της  anek lines μεσα στο οποιο οι επιβατες εζησαν φροκτες στιγ.ες το πλοιο βρισκεταιβπαροπλισμενο σε αποβαθρα στο μπαρι της Ιταλιας

46927045_329799231177078_84222033508550565_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σύμφωνα με τους Ιταλοί, το πλοίο απελευθερώθηκε από τις Αρχές και επέστρεψε στον έλεγχο της Visentini. Οπότε σε λίγο καιρό το βλέπω για κόψιμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω.Από τη στιγμή κιολας που έχει ταυτιστει με την απωλεια ανθρωπινων ζωών, ακόμα και αν επισκευαστεί θα ειναι στιγματισμένο 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να συμφέρει και οικονομικά κάτι τέτοιο!! Μη ξεχνάμε πέρα από την πυρκαγιά το πλοίο είναι για πολύ μεγάλο διάστημα παροπλισμένο. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...