Jump to content
Shipfriends

Norman Atlantic (IMO 9435466)


Recommended Posts

Visentini, προιόν 2009 η μανδάμ. Πέρασε τον πρώτο χρόνο της καριέρας της στη γραμμή Γένοβα - Σικελία με το αισθησιακό :D όνομα Akeman Street. Τα τελευταία δύο χρόνια είναι ναυλωμένο στην Saremar με το όνομα Scintu(τονίζεται στο -ί) και συνδέει την Civitavecchia με την Olbia, για φέτος έχει ήδη τελειώσει τα δρομολόγιά του νομίζω και βρίσκεται στη Messina για σοβάτισμα :P. Το βλέπουμε εδώ πέρυσι τον Σεπτέμβριο στην Civitavecchia.

Edited by Nick the Greek
tag
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 8 months later...

το περιμενε το team της ΑΝΕΚ (πρακτορειο κλπ) ενω εδενε στο 4 του παλιου λιμανιου πριν λιγη ωρα.

η τσιμινιερα λευκη, παλλευκη

 

post-1817-0-66437800-1418397611_thumb.jppost-1817-0-93737200-1418397818_thumb.jppost-1817-0-59769900-1418397819_thumb.jp

Edited by proud_ionian
αθλιες φωτο
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης απο οτι εχω δει ο,τι πλοιο εχουν φερει,χρονο το κρατανε (Corragio)...αντε και να ζητανε κανενα extension λιγων ημερων.. (βλεπε Audacia). Ελπιζω τουλαχιστον να του αλλαξουν ονομα... Γιατι και Norman Atlantic ειχε γινει λογω LD Lines. Πολυ ομορφη και διαφορετικη πλωρη.Ομορφα γενικα τα Visentini..

Ξερουμε τι διαφορα εχει σε σχεση με τα GrimaldoVisentini?

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης απο οτι εχω δει ο,τι πλοιο εχουν φερει,χρονο το κρατανε (Corragio)...αντε και να ζητανε κανενα extension λιγων ημερων.. 

Ξεχνας το Forza.Και το Corragio παραπανω θα ειχε μεινει αλλα εφυγε για αλλο λογο(δες στο αντιστοιχο Thread)και εστειλαν το Audacia σαν αντικαταστατη

Ξερουμε τι διαφορα εχει σε σχεση με τα GrimaldoVisentini?

Καμια διοτι ειναι αδερφια. Edited by MILTIADIS
Link to comment
Share on other sites

Παραμενει ομως ως σειρα Visentini. Θα πρεπε να κατεχει το ρεκορ Γκινες σε αριθμο ναυπηγησεων. Ωραια σκαρια με εμφανησιακες διαφορες ειδικα στην πλωρη αλλα το μονο μειονεκτημα που εχουν και χαλαει ολο το συνολο η ασχημη τους τσιμινιερα που δεν βαδιζει με τις ναυπηγικες γραμμες τους...

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο όμως δεν το λες. Πώς είναι το ξενοδοχείο του σε σχέση με αυτό που αντικαθιστά? Μεγαλύτερο, με πιο πολλές παροχές και ανέσεις ή το αντίθετο?

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα αδέρφια δεν είναι ίδια. Έχουν εμφανισιακές διαφορές, καθώς και στο ξενοδοχειακό.

Ειναι ομως απο μικρες εως αμελητεες απ οσο εχω δει εγω τουλαχιστον.Δηλαδη καποια εχουν το σαλονι/self service πλωρα κ αλλα πρυμα,καποια εχουν αεροπορικα ενω καποια αλλα οχι,αλλα οπως το συγκεκριμενο,ειναι πιο χτισμενα πρυμα κλπ..Η φιλοσοφια και οι παρεχομενες υπηρεσιες ειναι ιδιες παντως.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά Μιλτιάδη. Η διαρύθμιση εσωτερικά αλλάζει από πλοίο σε πλοίο, μερικά έχουν περισσότερα κρεβάτια και είναι πιο πολυτελή. Αλλά αυτά εναπόκεινται στον κάθε πλοιοκτήτη ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετα τα βαψίματα, μαθαίνω οτι το ετοιμάζουν να κάνει αυριο και το πρώτο δρομολόγιο, οχι ομως για τη Βενετία, αλλά για την Αγκώνα στη θέση του Ελλένικ Σπίριτ !!

 

1ο δρομολόγιο στις 19/12 απο Πάτρα για Αγκώνα και περάστηκε ηδη στο σύστημα κρατήσεων !

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...