Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 963
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Το βαπορι συμφωνα με το AIS βλεπω  πως εχει βγει απο τη δεξαμενη αλλα οχι απο το λιμανι!! 

 

υ.γ. ελα HSW φωναζει το Πειραια οτι θελει να μεινει Πειραια  :wub:  :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οντως την Κυριακη προκειται να ξεκινησει το πλοιο.Σαββατο ειναι να φυγει απο τον Πειραια,ενω αυριο μαλλον θα κανει και ενα δοκιμαστικο

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα κανει τη βολτα του απο μεγαλο λιμανι... :D

 

υ.γ. το βλεπω να στριβει...μηπως κανει δοκιμαστικο..παντως στο ρουφΑΙΣ λεει Piraeus 26.2.2013 17.00 

Edited by Petros P
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανε το δρομολόγιο Σποράδες Βόλος το μεσημέρι ο Πήγασος, ή ήρθε απευθείας Βόλο;; Γιατί σύμφωνα με αυτό που έγραψε ο express skiathos παραπάνω, το ΣΚΙΑΘΟΣ έπρεπε από Σποράδες να κατέβει απευθείας Πειραιά, ενώ ξαναγύρισε Βόλο το απόγευμα , από όπου και αναχώρησε πριν 10 λεπτά με πολύ ντουμάνι προς τον Πειραιά......

Link to comment
Share on other sites

Το ΕΞΠΡΕΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΗΡΕ ΤΟΧΘΕΣΙΝΟ  ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ΑΠΟ ΣΠΟΡΑΔΕΣ ΓΙΑ ΒΟΛΟ!!!! 18;30 ΕΔΕΝΕ ΣΤΟ ΒΟΛΟ!!!1

 

ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΩΙ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΡΟΣΟΥΛΑ ΤΗ Ν ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΣΠΟΡΑΔΕΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όντως αλλά εγώ θα πώ ένα από τα σχόλια:δεν χωραει (εχει μεγαλες διαστασεις)εεε η εταιρία γιατι δε βαζει καποιο αλλο της καραβι???Και με αυτό συμφωνώ και'γώ διότι δεν νομίζω να υπάρχει άλλη εξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι μια εμμεση προσπαθεια τα πληρωματα να πιεσουν για κατι που εμεις δεν ξερουμε?? αλλιως δεν το κατανοω και εγω

 

η το πληρωμα δεν εμπιστευται το πλοιο μετα τις τελεταιες βλαβες

η τα πληρωματα πιεζουν για καποιο λογο την εταιρεια

η πιεζουν καποιους μεταφορεις απο σκοπελο (με αφορμη την ελευση του νεου πλοιο)

 

καιρικες συνθηκες παντως επικινδυνες δεν υπηρχαν... ολα αυτα υποθετικα παντα...

Link to comment
Share on other sites

Το βαπορι το ξερω κοντα 20 χρονια οσο ειναι στην Ελλαδα δηλαδη. Τετοιο ασπρο καπνο δεν το εχω δει να βγαζει ποτε. Παντα εβγαζε μαυρο πυκνο καπνο στις κινησεις. Μηπως εχει σχεση κι αυτο? Μηπως κατι δεν πηγε παλι καλα τελευταια στιγμη και δεν ηθελε ο καπετανιος να ρισκαρει κατι?

Link to comment
Share on other sites

για μενα πιστευω οτι κατι μηχανικο παιζει και δεν ηθελαν να το ρισκαρουν..αλλα ουτε και να δωσουν μια ακομη τροφη για σχολια..το βαπορι μπαινει χρονια καθε μερα στο λιμανι της σκοπελου..δεν μπορει ξαφνικα τωρα να μην χωραει..και ειναι εντελως τυχαιο οτι δεν μπηκε μεσα μετα απο 2 απανοτες ζημιες που επαθε?μηπως ειναι κατι μηχανικο που φοβοντουσαν?αλλιως ειναι στη κριση του πλοιαρχου..ουτε θεμα μεγεθους υπαρχει ουτε καιρικων συνθηκων στη συγκεκριμενη περιπτωση..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...