Jump to content
Shipfriends

Queen of the Oceans (ΙΜΟ 9169550)


Recommended Posts

Για πολλούς λόγους.. Ένας είναι ότι μπορεί να μην έχουν τη δυνατότητα άμεσης αγοράς και χρειάζονται κάποιον άλλον να πληρώσει.. Άλλος είναι ότι με τη κατάσταση που επικρατεί με πληρώματα και παραδώσεις /παραλαβές να τους είναι πολύ πιο εύκολο να το παραλάβει κάποιος εδω να το κρατήσει λίγους μήνες και να επιβλεψει ενδεχόμενη μετασκευή και μετά όταν ηρεμήσουν τα πράγματα να το παραδώσει.. Τέλος μπορεί να είναι κάποιο σχήμα που δεν έχει σχέση καν με το χώρο και ο αντιπρόσωπος εδώ να είναι μειοψηφικος η απλά να κάνει το Management μιας και το πλάνο είναι να δραστηριοποιηθει εδώ γύρω και όχι Ασία.

Pick and choose που λένε και στο χωριό μου 😁

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα !!! Αλλα ο πλοίαρχος που πήγε προέρχεται απο την Celestyal , οποτε είτε κάποια συνεργασία ενδεχομενως να παίζει με την εταιρεία ισως κάποιο management agreement.

Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2020 at 12:53 AM, Annivas said:

Queen of the ocean οσονουπω το πλοιο με πλοίαρχο δον cpt Γιάννη φουντουκα

Queen of the Oceanτο νεο ονομα του πλοίου , ιδού και μια φωτογραφία απο συγγενή που βρέθηκε στην Πάτρα και προθυμοποιήθηκε (aka τον έπρηξα να τσακιστεί να πάει) να βγάλει μια φωτογραφία

2097193627_QUEENOTO.thumb.jpg.d3e61e6286aceffb50be52108eb07c5e.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • polmyt changed the title to Queen of the Oceans (ΙΜΟ 9169550)

σημαια bermuda, νηολογιο hamilton (ειναι ηδη γραμμενο στην πρυμη).

εχει σβηστει και η γιρλαντα με το union jack απο την πλωρη.

 

btw το σεναριο ο ηλιοπουλος να ειναι μεσαζοντας για ασιατες, το ακουσα προσφατα σε live συζητηση (εκτος web).

o συνομιλητης μου δεν ηταν και κανενας υψηλοβαθμος της κρουαζιερας, οποτε κραταω μικρο καλαθι;). εκεινο που με εκανε να αναφερω εδω την κουβεντα, ειναι οτι, κατα τις πληροφοριες του, δεν ειναι ξεκαθαρο αν προκειται για κινεζους ή ινδους.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για εμας δεν εχω πλανα, μικρη μου Oceana, που ελεγε και ο Βαγγελης Γερμανος :P 

 

Φαρδυ πλατυ στο παλιο λιμανι πιανει τις θεσεις 14 & 15

φωτογραφημενο απο το κεφαλονια

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχω τσιγγουνευτεί τα χρήματα που χρειάζονται για έναν ευρυγώνιο φακό, το γεγονός όμως πως αντί να φωτογραφίσω τη Βασίλισσα των Ωκεανώνε:D μέσα από τα κάγκελα, κατέληξα να βγάλω αυτήν εδώ τη φωτογραφία, ίσως να σημαίνει πως χρειάζεται να επενδύσω:D. Τέλος πάντων, ανεβάζω τη φωτογραφία για όσους θέλουν το πλοίο με αυτό το όνομα για αρχειακούς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

δεν θυμαμαι αν το εχουμε αναφερει, αλλα το πλοιο παιρνει ρευμα απο εξωτερικη γεννητρια η οποια ειναι προστατευμενη μεσα σε ενα container... μισου:P TEU, ... alongside ship

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Και το Celestyal Crystal οπως και το Experience μ φαινεται.  Απο μια μικρή εμπειρία , αυτά τα βαπόρια δεν είναι να τα σβήνεις ποτέ....

Χαλάνε αυτοματισμοί ,χαλάνε τα παντα ολα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...