Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Η Aegean Speed Lines ενημερώνει ότι το ΤΧΠ SPEEDRUNNER 3 θα εκτελέσει επιπλέον δρομολόγιο την Τετάρτη 23/10 ως ακολούθως: Πειραιάς (11:00) - Σέριφος (13:30-13:40) - Σίφνος (14:10-14:20) - Μήλος (15:20-15:30) - Σίφνος (16:30-16:40) - Σέριφος (17:10-17:20) - Πειραιάς (19:50)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
1 hour ago, kerkini said:

Η γνωμοδότηση του ΣΑΣ

Εάν ερμηνεύω σωστά το θέμα του ΣΑΣ που αναφέρεται στο Champion Jet  1  ταχύπλοο αναφέρει για ΠΑΡΑΜΟΝΗ-ΠΡΟΣΔΕΣΗ - ΕΛΛΙΜΕΝΙΣΜΟ στο λιμάνι της Μήλου, μήπως προορίζεται για της Δυτικές Κυκλάδες? 

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

H Zante Ferries καταργεί το μη επιδοτούμενο κυκλικό δρομολόγιο της Παρασκευής για Δυτικές Κυκλάδες, λόγω μειωμένης κίνησης απ' τον κορωνοϊό, τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή των Βαΐων, ενώ θα υπάρξει νέος προγραμματισμός για τα δρομολόγια του Πάσχα.

Το Speedrunner 3 προς το παρών φαίνεται να ξεκινάει στην ώρα του για φέτος (Παρασκευή 3 Απριλίου).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Υπαρχει εικονα για το πως θα κινηθουν τα δρομολογια των συμβατικων στις Δυτικες το καλοκαιρι;

Με τον Κοραη στη Σαμοθρακη, θα παραμεινει μονο ο Σολωμος και θα ειναι επαρκης λογω κορωνοϊου;
Περιμενουμε καποια εκπληξη με προσθετο συμβατικο;

Edited by Captain_Nionios
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ευκαιρία της Λεβάντε τώρα αλλά δεν βλέπω να γίνεται κάτι οπότε Σολωμός και μόνο Σολωμός από συμβατικά .

Link to comment
Share on other sites

Ε,στην ανάγκη θα βρεθεί κάποιος(που θα βρεθεί ανάγκη διότι ένα συμβατικό για τα 5 άλλα νησιά που μένουν(η Μήλος εξυπηρετείται από 3 του Πειραιά) δεν νομίζω να τα βγάλει εύκολα).Πιστεύω ότι αν κάποιο συμβατικό δεν πάει καλά στην γραμμή του λόγω του μειωμένου τουρισμού θα πάει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου έχει κάνει εντύπωση, δεν υπάρχουν ταχύπλοα σε όλο το αιγαίο ενώ στις Δυτικές έχουν 2...Σχετίζονται με την απουσία του Κοραή;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχει και 4 διανυκτερεύσεις δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα. Καλή επιτυχία να έχει ο cpt Μιχάλης και το πλήρωμα του.

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη, Τετάρτη, Παρασκευή θα δουλεύει σχεδόν 24 ώρες σερί!Δεν θέλω να γίνω γκαντέμης αλλά αναρωτιέμαι τι θα γίνει με μία βλάβη...θα πέσει το σύστημα.Ακινησία πότε θα κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το ξέχασα τελείως, απλά θα είναι το μόνο συμβατικό  πλοίο στη γραμμή και είναι με πολλά λιμάνια.Τέλος πάντων ας πάνε όλα καλά χωρίς ταλαιπωρίες. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τόσο πολύ κίνηση έχει η γραμμή που δεν μπορεί να την σηκώσει το speedrunner και τα μικρά της Seajets;Και εντύπωση μου κάνει που είναι πρωί από τα νησιά και απόγευμα από Πειραιά

Edited by Champion Jet_2
Link to comment
Share on other sites

Είναι το δρομολόγιο που έχει δηλωμένο κανονικά με το Champion Jet 1, οπότε για εμένα δεν πρόκειται να ξεκινήσει τώρα κάποιο πλοίο το καθημερινό απογευματινό δρομολόγιο. Θα ζητάει αναβολή στην αναβολή μέχρι τις 21/7, που θεωρητικά θα μπει το Σίφνος Τζετ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δρομολόγιο δεν υπήρχε στο σύστημα, ανέβηκε τώρα.

Απο ότι καταλαβαίνω ειναι το δρομολόγιο του SIFNOS JET χωρίς να συνεχίζει για Φολεγανδρο, Σαντορίνη και Ίο. 

Παντως και εμένα μου προκαλεί εντύπωση που οι δυτικές Κυκλαδες θα έχουν 3 ταχύπλοα καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...