Jump to content
Shipfriends

Tera Jet (IMO 9179660)


George

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 750
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Για ποιον λογο για δεύτερη χρόνια έμεινε εκτός δρομολογίων το πολυδιαφημιζόμενο ,τα προηγούμενα χρόνια,Tera Jet και ποια είναι η συμφωνία που αναφέρετε με την Golden Star Ferries για την Ραφήνα;

Edited by Greek Ships
Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως βλέποντας την κίνηση στην Παροναξία πιστεύω πως θα ήταν ιδανικό αν έκανε ένα δρομολόγιο Πάρο Νάξο (Ίο Σαντορινη) στις 8:30 από Πειραιά μιας που τελικά αρκετός κόσμος επιλέγει αυτη την ζώνη αναχώρησης ως πιο βολική,και επιστροφή στις 9 το βράδυ.Δε νομίζω να μην είχε κίνηση και βάση των στατιστικών στα νησιά αυτά θα πήγαινε σφαίρα.Τουλάχιστον αφού και φέτος δεν έκανε δρομολογια ας ελπίσουμε να το ξαναδούμε του χρόνου,και με ανανεωμένο εσωτερικό μιας και πάσχει αρκετά κατά την γνώμη μου πλέον σε σχέση με ταχύπλοα του ανταγωνισμού…

Edited by Champion Jet_2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κατά τη γνώμη μου το συγκεκριμένο πλοίο κάνει για 1 συγκεκριμένο δρομολόγιο και θα αφήσει εποχή εάν πραγματοποιηθεί!!! ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΜΥΚΟΝΟΣ-ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ και πάλι πίσω!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σύμφωνα με το επερχόμενο ΣΑΣ η SEAJETS  δρομολόγιο από 27/05/2022 εως 30/09/2022 από Ραφήνα για  Τήνο - Μύκονο - Πάρο - Σαντορίνη και επιστροφή, βέβαια μην το δέσουμε και σχοινί - κορδόνι απλά αυτό ζητάει απο το ΣΑΣ το τι θα κάνει τελικά θα δούμε!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ας δουμε το Tera Jet στον ηλιόλουστο Πειραιά. Είχα καιρό να δω το εντυπωσιακό σκάφος, και ομολογώ πως είναι κρίμα να το βλέπεις να κάθεται 2,5 χρόνια τώρα. Βέβαια κρίμα είναι για εμάς, για την τσέπη του Ηλιόπουλου δεν γνωρίζω. Να προσθέσω ότι έχει κάνει μικροζημιες στη θέση πρόσδεσης (οχι τίποτα το σπουδαίο αλλά έχει ξυσει το τσιμέντο), που προερχονται από τους καταπέλτες. Ας ελπίσουμε να το δουμε να ταξιδεύει την φετινή σεζόν. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Εγώ απλα κοινοποίησα το επίσημο σύστημα κρατήσεων της Seajets … σηκώνει πολυ κουβέντα ιδιαίτερα αν δεν ισχύει  

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Στο προσεχές ΣΑΣ στα θέματα της ημερήσιας διάταξης αναφέρει το αίτημα του Tera jet για δρομολόγηση του στης Δυτικές και αποδρομολόγηση από τη γραμμή της Ραφήνα που είχε δηλωθεί. 
 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν το είπα με βεβαιότητα. Εξ άλλου όπως είναι γνωστό, εκεί θα δρομολογηθεί ξανά το SUPERSTAR φέτος. Όμως, η αίσθησή μου λέει, ότι αν έβγαινε το SUPERSTAR, το Tera θα ήταν η κατάλληλη λύση με μια οικονομική κατανάλωση κοντά στα 28 μίλια την ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν και ακόμα εμφανίζεται στο σύστημα η δρομολόγηση του από 1/7 στις Δυτικές ,απορώ εάν πραγματοποιηθεί μετά από την αύξηση των καυσίμων αλλά και δεν διαβάζω για ετοιμασίες του όπως και για δεξαμενισμο του.

Γνωρίζεται κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Στο Tera Jet έχουν ξεκινήσει οι εργασίες συντήρησης του και λογικά την άλλη εβδομάδα θα πάει για δεξαμενισμο στο ναυπηγείο του Σπανοπουλου. Όποτε φαίνεται ότι θα δουλέψει αυτό το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...