Jump to content
Shipfriends

Apri (IMO 9179658)


Recommended Posts

Το πλοίο σήμερα το μεσημερακι έφτασε στη ραδα... Ενώ τα ρυμουλκα Christos XXX και Atlas το παρελαβαν από το Diavlos Force και το οδήγησαν στα Αμπελάκια της Σαλαμίνας!! 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-1914250404.jpeg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--963004761.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλα ας δουμε σε τι κατασταση ειναι και αν μπορει να δρομολογηθει καπου.Ισως να το αγορασε και για ανταλλακτικα για το Τερα.Ο Ηλιο το συνηθιζει οπως με τα πρωτα της incat.

Edited by ΝΟΜΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το αποκλείω να έχει αγοραστεί για ανταλλακτικά, είμαι σίγουρος ότι μέχρι το 2021 θα το δούμε σε κάποια γραμμή του αιγαίου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι του χρόνου θα το δούμε να ταξιδεύει.

Ίσως και για αυτόν τον λόγο το αγόρασε απο μέσα Ιουνίου για να το βγάλει του χρόνου στο Αιγαίο.

Edited by proud_ionian
quote αντί reply
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι πολύ νωρίς για να γνωρίζουμε  αν θα γίνει πηγή ανταλλακτικών ή το δρομολογήσουν. Κι άλλα πλοια της εταιρείας που τα υπολόγιζαν για ανταλλακτικά τα δρομολόγησαν. Έχουμε καιρό ακόμα για να δούμε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Για το φετινο καλοκαιρι απο οσο ξερω ειναι stand by για ανταλλακτικα αν χρειαστει κατι

Τωρα για μετα πραγματι ειναι νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι μηχανές του Capricorn (MTU 20V1163) ταιριάζουν με τις μηχανές του Power Jet, εγώ πιστεύω ότι θα πάνε στο Power Jet, μιας και έχουν πολύ λίγες ώρες λειτουργίας!!! Οπότε δεν θα μου κάνει έκπληξη να βγουν και άμεσα από το Capricorn!!! Ενω η μία τουρμπίνα του Capricorn πρέπει να είναι off ή δεν υπάρχει στο βαπόρι, από ότι είχα ακούσει πριν λίγο καιρό. 

Edited by Panagia Ekatontapiliani
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Ήδη μια μηχανή που υπήρχε στο Capricorn βγήκε από το πλοίο. 

Μηπως οι μηχανές που ήταν φορτωμένες στην πλώρη του capricorn πήγαν στο powerjet; 

Link to comment
Share on other sites

Σε φωτογραφία που κυκλοφόρησε σε κοινωνικό δίκτυο, ήταν φορτωμένες, τυλιγμενες σε ναυλον, δυο κυριες μηχανές στην πλώρη του.

Δεν ξερω αν ήταν οι μηχανες του capricorn τις οποίες είχαν ηδη πακετάρει στην πλώρη του, ή αν είναι άλλες μηχανές και το capricorn φοράει ακόμα τις δικές του.

 

Edit: Μόλις είδα φωτογραφια με φορτωμένη την μία μηχανή του capricorn σε φορτηγό, άρα μάλλον δεν σχετίζονται αυτές της πλώρης. 

Συνεπώς δε νομιζω να υπάρχει προθεση επισκευής και δρομολόγησης...

Edited by Nikos_Chania
τρέχουν τα γεγονότα
Link to comment
Share on other sites

Στο πλοίο υπήρχαν δυο καινούργιες μηχανές προίκα!! Όπως μπορούμε να δούμε στο βίντεο που έχει ανεβάσει ο Δημήτρης Καπλαντζής στο Facebook. Ενώ θα ακολουθούσουν να βγουν και άλλες δυο από το μηχανοστάσιο του.

65467281_2330370780410566_1780590078238654464_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...