Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Σύμφωνα με συνάδελφο καραβολάτρη, το ρ/κ ΗΦΑΙΣΤΟΣ 1 εθεάθη σήμερα να ρυμουλκεί το CZAR. Σύμφωνα με το ΑΙS το ρυμουλκό ξεκίνησε από την Αυλίδα και κατέληξε στην Ελευσίνα, στα δυτικά του κόλπου, κοντά στα ναυπηγεία.

Άραγε ήρθε και αυτό να ολοκληρωθεί όπως το REGENT SKY;

Link to comment
Share on other sites

Σε ράδα στην Ελευσίνα προσετέθησαν σήμερα δύο containerships της MAERSK SEALAND. Το SEALAND INTEGRITY το πρωί και το SEALAND LIBERATOR αυτή την ώρα (γύρω στις 12.30 πέρναγε μπροστά από το λιμάνι του Πειραιά).

Τα δύο πλοία τα "έβλεπα" τουλάχιστον ένα μήνα τώρα να τριγυρίζουν στα ανατολικά παράλια της Πελοποννήσου, σε αναμονή (φαντάζομαι) κάποιου ναύλου. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σύμφωνα με συνάδελφο καραβολάτρη, το ρ/κ ΗΦΑΙΣΤΟΣ 1 εθεάθη σήμερα να ρυμουλκεί το CZAR. Σύμφωνα με το ΑΙS το ρυμουλκό ξεκίνησε από την Αυλίδα και κατέληξε στην Ελευσίνα, στα δυτικά του κόλπου, κοντά στα ναυπηγεία.

Να πούμε ότι το CZAR έχει ανέβει σε δεξαμενή στα Ναυπηγεία Ελευσίνας.

Σε ράδα στην Ελευσίνα προσετέθησαν σήμερα δύο containerships της MAERSK SEALAND. Το SEALAND INTEGRITY το πρωί και το SEALAND LIBERATOR αυτή την ώρα (γύρω στις 12.30 πέρναγε μπροστά από το λιμάνι του Πειραιά).

Τα δύο πλοία τα "έβλεπα" τουλάχιστον ένα μήνα τώρα να τριγυρίζουν στα ανατολικά παράλια της Πελοποννήσου, σε αναμονή (φαντάζομαι) κάποιου ναύλου. :(

Μία φωτογραφία σημερινή με τα δύο πλοία ντανιασμένα στον κόλπο της Ελευσίνας.

Ενώ στη ράδα της Ελευσίνας το Baltic Eager.

Μπορούμε να διακρίνουμε το πλοίο στα αριστερά της φωτογραφίας, στην πρύμη του JEAN NICOLI.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί στη δεξαμενή της Ελευσίνας το Αίολος Κεντερης ΙΙ και το Άρτεμις (πρώτη φορά βλέπω δυο πλοία διαφορετικής εταιρείας να ανεβαίνουν μαζί στη δεξαμενή). Ενώ στο κόλπο της Ελευσίνας επέστρεψε το Strofades IV

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχω ξεχασει να αναφερω οτι στου Σαββα εκτος απο διαλυσεις εχουν ξεκινησει να κατασκευαζουν ενα νεο πλοιο.Μαλλον σε παντοφλα ή αμφιπλωρο φερνει.

Η φωτο ειναι πριν απο 3 βδομαδες.Λογικα τωρα θα φαινεται καλυτερα τι ειναι το πλεουμενο

Ακομα το μικρο φερρυ που βρισκεται στο λιμανακι εχει πουληθει.Ειναι ολοκληρο βαμενο ασπρο(περισσοτερο απο οτι δειχνει στη φωτο) και μεσα υπαρχουν χωρισμενοι οι εσωτερικοι του χωροι

Κατι πηρε το αυτι μου οτι πουληθηκε και η παντοφλα ΑΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ που ειναι παροπλισμενη εδω και αρκετο καιρο διπλα του

post-15-128326980516_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

...Κατι πηρε το αυτι μου οτι πουληθηκε και η παντοφλα ΑΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ...

Μήπως φίλε μου polmyt εννοείς ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ? Δεν έχω δει άλλη παντόφλα σε εκείνο το σημείο εδώ και πολύ καιρό, εκτός από το ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ και το ΝΟΤΕΣ ΕΝ ΠΛΩ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...