Jump to content
Shipfriends

Celebrity Silhouette (IMO 9451094)


Recommended Posts

Σχεδον ετοιμο και το προτελευταιο της σειρας(υπαρχει ακομα ενα αδελφακι νομιζω με παραδοση το 2012)κανει τα δοκιμαστικα του στην βορεια θαλασσα της Ολλανδιας.Για να βγει ομως εκει εκανε 12ωρες να περασει τον ποταμο Ems καθως δεν ειναι και απλο για ενα τετοιο θηριο να περναει απο πολυ στενα σημεια του καναλιου οπως φαινεται στο βιντεο.Εγκαινια εχει στις 21/7 στο Αμβουργο και η πρωτη του κρουαζιερα ξεκιναει απο Ρωμη αρχες Αυγουστου για να περασει απο Σαντορινη στις 12 και απο Πειραια στις 19.
 

Edited by Nick the Greek
tag
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κατα την παραδοση ενος πλοιου στην δεξιωση που ακολουθει παιζεται ο εθνικος υμνος της σημαιας του πλοιου η ο υμνος του ναυπηγειου!στο SILHOUETE ΟΜΩΣ ΕΠΑΙΞΕ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΑΣ ΥΜΝΟΣ για τιμησει τους ΕΛΛΗΝΕΣ αξιωματικους που δουλευουν στα πλοια τις CELEBRITY!καλα ταξιδια λοιπον στον cpt δημητρη καφετζη κ στο πλοιο του

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πλοιο εχει ηδη ξεκινησει τις κρουαζιερες εχοντας στο προγραμμα του και τον Πειραια

Την Παρασκευη που μας περασε μαλιστα κοσμουσε τον προλιμενα.Χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι ηταν και η πρωτη φορα που επιασε Πειραια

Καλοταξιδο να ειναι

gallery_1819_1250_718184.jpg

gallery_1819_1250_816871.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φορά που το Celebrity Silhouette έπιασε στο Πειραιά ήταν τον Αύγουστο. Η δεύτερη φορά του Celebrity Silhouette στο Πειραιά ήταν στις 24-09-11, που έδεσε ακριβώς στην ίδια θέση.

Υ.Γ: Αυτές οι κόκκινες σωσίβιες λέμβους πιστεύω ότι δεν ταιριάζουν στο πλοίου, θα ήταν καλυτέρα να είχε άσπρες σωσίβιες λέμβους!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μου κάνει εντύπωση,πως παρότι συχνός μας επισκέπτης δεν έχει τη πρέπουσα αντιμετώπιση απο εμάς εδώ στο forum 

Λοιπόν..δεν ξέρω το λόγο..αλλα εκτός απο σπάνιες φορές...τα πλοία της Σελέμπριτυ μπαίνουν αξημέρωτα!! Παράδειγματος χάρη στο βίντεο μπήκε 5.. 

 

...φέτος μια φορά ανα 40 μέρες περίπου...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...