Jump to content
Shipfriends

Θεόφιλος (ΙΜΟ 7362108)


Recommended Posts

οπως τα ειπε ο νικολας ειναι σαν ποδοσφαιριστης που ειχε σοβαρο ορθοπεδικο συμβαν (χιαστος, γονατο ή κατι τετοιο) και απετυχε το χειρουργειο αποκαταστασης.

η θεση του πλοιου δεν ειναι στην εσωτερικη ακτοπλοϊα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

νικοδημος ?? ;)

βασικά για να πάει το βαπόρι με τον δρόμο που είχε θέλει μαμίσια ανταλλακτικά....

τώρα το ποιος το κράτησε στην ζωή θα σου πω είναι πολύ εύκολη απάντηση.Ο ΒΕΝΤΟΥΡΗΣ

το 2005 πήρε έναν ΘΕΟΦΙΛΟ άστα να πάνε και τον έκανα ξανά βαπόρι...τι να λέμε τώρα άστο σου λέω :rolleyes:

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρει χαρτιά από το Rina πρέπει να τελειώσουν και οι εργασίες για την αντικατάσταση του στροφάλου, που ακόμα δεν έχουν τελειώσει!!!

! Επίσης εκκρεμεί η επιθεώρηση από το Rina κατά το δεξαμενισμό του πλοίου

Πως παμε απο τα παραπανω? Στροφαλο αλλαξε/θα το αναλαβει καποιος νηογνωμονας τελικα?(ο ρωσικος ας πουμε :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Και ναι μεν ο Θεόφιλος έχει χώρους και γκαράζ, αλλά θεωρώ ότι θα είναι το μέγα στοίχημα το να μπορέσει να προσφέρει ευδόκιμες υπηρεσίες στη γραμμή. Το ότι πάσχει πάντως εσωτερικά πάσχει, και σ αυτό βέβαια δε φταίει το βαπόρι αλλά το γεγονός ότι τόσα χρόνια δεν έπεσε δεκάρα τσακιστή :angry:

Ευχομαι μηχανολογικά να τη βγάλει καθαρή. Μένει να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι αυτή η γραμμή είναι ξεκούραστη !!!!Δεν έχει ούτε πολλά λιμάνια ούτε πολλά σταντ μπάϊ και συνεπώς λιγότερες φθορές στις μηχανές γιατί δεν θα δουλέυουν μέρα νύχτα ακατάπαυστα όπως στην άγονη .Για μένα καλώς ανεβαίνει, γιάννα δούμε τι θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της ταχύτητας είναι πολύ σοβαρό. Αν δεν πιάνει τουλάχιστον 16.7 και πάνω θα έχει πρόβλημα στον ανταγωνισμό. Χιώτες δεν βλέπω να το πολυπροτιμούν. Οι Μυτιλινιοί με τους οποίους κυρίως θα δουλέψει θα κάνουν περίπου 14 ώρες να πάνε στο νησί τους??

Link to comment
Share on other sites

Το ταξίδεψα τελευταία φορά το φθινόπωρο του 2007 οπότε δεν έχω γνώμη για το πώς είναι το ξενοδοχειακό του μετά από τριάμησι χρόνια. Μια καλή λύση για Μυτιλήνη θα ήταν να κάνει κάποια εξπρές δρομολόγια γιατί μέσω Χίου τις 13.30' ώρες θα τις έχει οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

paidia gia na to valoun pali sth grammh kati tha xeroun ekei sth nel!de nomizw h taxythta tou na einai toso xamhlh pou lete!tha tou exoun kanei episkeyh kai tha phgainei pisteuw me kanonikh taxythta,de pisteyw na to evazan sth grammh xwris episkeyh kai na kanei 11 wres kai 14 gia xio kai mythlhnh antoistoixa!!

Link to comment
Share on other sites

kai meti taxytyta tha phgainei o teo maximoym 16 to blepo dhl anaxorish 1900 kai afixei stis 9.30 mytilini xaxaxaxaxaxaxa kateytheian gia meshmeriano xaxaxaxaxaxa kai ta forthga pote tha xefortonoyn enas theos xerei xypnate nelites

Τι να πεί κανείς πραγματικά!!!!Καλό πάντως θα ναι να μην το βιαστούν ιδιαίτερα το πλοίο καθώς έχει ακόμα πάαααρα πολυυυυ δουλειά στο εσωτερικό,δεν είναι καθόλου καλή ιδέα να επιστρέψει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

είναι σίγουρο ότι δεν θα μπορεί να πάει πάνω απο 15 κόμβους? διότι νομίζω πως αυτό είναι μια εκτίμηση που έκανε κάποιος φίλος εδώ στο φόρουμ σε κάποιο θέμα για το πλοίο,δεν νομίζω ότι προκυπτει απο κάπου με βεβαιότητα,οπότε ας το δούμε πρώτα με πόσο θα ταξιδεύει και μετά θα κρίνουμε,εξάλλου αυτοί που πήραν την απόφαση ίσως ξέρουν κάτι παραπάνω απο εμάς

φυσικά και δεν είναι σίγουρο...αν πέσει σε ρεύματα μπορεί να το ''σπρώξουν'' και να πάει και 16 ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω πως σε οποιον δεν αρεσει η Θεοφιλαρα εχει αρκετες επιλογες. Το οτι ηταν λιγος ακομα και για την Αλβανια το λεγαμε. Τωρα να λεμε και να ξαναλεμε τα ιδια (δεν κανει, θα πηγαινει με 13 θα πηγαινει με 14 κτλ) δεν κερδιζουμε κατι ουτε θα αλλαξουμε την ιστορια. Δυστυχως ομως σε λιγο και χωρις να ειναι απολυτα δικη μας η ευθυνη σαν επιβατες θα πρεπει να λεμε και ευχαριστω που θα εχουμε βαπορια σαν το Θεοφιλο και ισως χειροτερα. Αυτο νομιζω οτι πρεπει να μας καιει αυτη τη στιγμη και οχι με ποσους κομβους θα ταξιδευει ο αραμπας wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της ταχύτητας είναι πολύ σοβαρό. Αν δεν πιάνει τουλάχιστον 16.7 και πάνω θα έχει πρόβλημα στον ανταγωνισμό.

Για ποιόν ανταγωνισμό ακριβώς μιλάς ??? :rolleyes:

Οι Μυτιλινιοί με τους οποίους κυρίως θα δουλέψει θα κάνουν περίπου 14 ώρες να πάνε στο νησί τους??

Όχι δεκατέσσερις, σαραντατέσσερις !!! Εσύ δηλαδή τι ζόρι τραβάς ??? Θ Ε Ο Φ Ι Λ Α Ρ Α ρεεεεεεε, και τα μυαλά στα κάγκελα !!! :P

μονο αυτο;

το πλοιο ειναι καθ'ολα αψογο και μονο η ταχυτητα του ειναι μειονεκτημα:rolleyes:

Το αμφισβητείς αγαπητέ Ιόνιε ??? Άστραπτε και εβρόνταε εψές στην Δραπετσώνα, έβαλα το ρέιμπαν μην και στραβωθώ. :lol:

gallery_2102_143_220313.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να πω οτι συμφωνω 100% με αυτα που ειπε παραπανω ο neptune

Στα του βαποριου τωρα.Οπως ειπαμε εχει επιστρεψει στο Νεο Μολο και εξωτερικα λαμπει απο καθαριοτητα.Ακομα εχουν τελειωσει και οι λαμαρινοδουλειες στα σημεια που αναφεραμε σε προηγουμενα ποστ

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως αν και είναι το αγαπημένο μου βαπόρι δεν με ευχαριστεί που ξανάρχεται εδώ πάνω :rolleyes: Μακάρι να συμβεί πάλι κάτι και να ανατραπούν τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ opelmanos μας δουλευεις;Δυο σελιδες πισω δεν μας ελεγες οτι περιμενεις πως και πως την ωρα που θα ανεβει;Τελικα τι προτιμας :rolleyes:

Τέλεια μας έφτιαξες φίλε Τάξμαν!!!!!!!Άντε και μας έλειψε τόσο καιρό ,να ήξερες πως ανέβηκε η ψυχολογία μου τώρα πάρτυ κάνω σπίτι μου!!Το μόνο που΄ απομένει είναι να επαληθευτεί και να ανακοινωθεί και επίσημα .Όπως και νά χει όμως μπήκε το νερό στ'αυλάκι,το περιμένω με ανοιχτές αγκάλες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι μονο η ταχυτητα,ειναι πολλα αλλα που δεν φαινονται ουτε στο AIS ουτε και με γυμνο ματι.Παρτε τηλεφωνο τον RINA και ρωτηστε ποσες ελλειψεις βρηκε στο πλοιο τον προηγουμενο καιρο που ηταν να το αναλαβει

είναι τόσα πια που νομίζω ήταν κάτι παραπάνω από παράλογο σε τέτοιους καιρούς να ρίξεις λεφτά σε αυτό το βαπόρι

από που να αρχίσω και που να τελειώσω....

τρίτον είναι πολλά που δεν τα βλέπεις-ουμε- όπου εκεί....άστο καλύτερα

με απλά λόγια το βαποράκι καλά τα πήγε όλα αυτά τα χρόνια αλλά νομίζω ότι κάπου εδώ ήρθε η ώρα του...πριν έρθει η δική μας

οπως τα ειπε ο νικολας ειναι σαν ποδοσφαιριστης που ειχε σοβαρο ορθοπεδικο συμβαν (χιαστος, γονατο ή κατι τετοιο) και απετυχε το χειρουργειο αποκαταστασης.

η θεση του πλοιου δεν ειναι στην εσωτερικη ακτοπλοϊα.

βασικά για να πάει το βαπόρι με τον δρόμο που είχε θέλει μαμίσια ανταλλακτικά....

Λαμπει,εχει ωραιες η ασχημες μοκετες,θα πηγαινει με 16.9 η με 15.1,μας αρεσει αλλα και δεν μας αρεσει :P που φαινεται να επιστρεφει...

Ξαναριχτε μια ματια στα παραπανω και καταλαβετε τι λεγεται πισω απο τι λεξεις και τις προτασεις.Προφανως τα παραπανω σχολια δεν εχουν βγει απο την φαντασια του καθενος ΑΛΛΑ και ουτε αποτελουν οργανωμενη προπαγανδα εναντιον της ΘΕΟΦΙΛΑΡΑΣ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω πως σε οποιον δεν αρεσει η Θεοφιλαρα εχει αρκετες επιλογές

αυτό ξαναπέστο,φυσικά και έχει επιλογές,την aegean και την olympic air,νομίζω πως με τα σημερινά δεδομένα και με μια πρόχειρη ματιά στις τιμές των εισητηρίων,το να ταξιδέυει κάποιος με πλοίο απλά δεν συμφέρει πλέον

Link to comment
Share on other sites

17-17,5 ?? Με κόφτη ή χωρίς ? :P Να ευχόμαστε να μπορέσει να ταιριάξει τις ταχύτητες των υπολοίπων πλοίων (της ΝΕΛ) και πολύ του είναι. Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά δεν..

Edited by thanosp
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...