Jump to content
Shipfriends

Θεόφιλος (ΙΜΟ 7362108)


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πάντως ανεξάρτητα από το συγκεκριμένο "περιστατικό", γενικά τα ρέλια εκεί ψηλά είναι αρκετά χαμηλά.

Με κόντρα τον πολύ δυνατό αέρα με το ζόρι στεκόμουν εκεί, και απορώ πώς μέχρι τώρα δεν έχει φύγει κανένα παιδάκι.

Και για να επιβεβαιώσω τα λεγόμενα του Νηρέα εκεί πάνω έχω δεί τα πιό όμορφα ρεμέτζα στα δυό νησιά αφού έχει πανοραμική θέα και υψομετρικά έχεις την αίσθηση της ταράτσας μίας πολυκατοικίας χωρίς υπερβολή.

Σαφώς καλύτερη εμπειρία (προσωπικά) ακόμα και από τα Palace..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα ρέλια τα κολλήσαμε.-

Σε διάλογο μου με γνωστό καραβόφιλο του φόρουμ και στην ερώτηση γιατί έβαλαν φέτος τις σκαλωσιές στην τσιμινιέρα του πλοίου πήρα την εξής - αποστομωτική- καταπληκτική- κακεντρεχή απάντηση:

Για να βάλουν τα σινιάλα της C-link ευκολότερα!

Πλάκα - πλάκα φέτος η επισκευή φαίνεται καλύτερη από άλλες χρονιές.

Link to comment
Share on other sites

paidia to epiveveosa kai ego xthes c-link pleon

Τι εννοεις C-Link πλεον.. Πες το καθαρα...

Και μη ρισκαρετε δημοσια οτι ακουτε απο δω και απο κει...

Και για να πω και γω κατι που ξερω και ειναι 100% σιγουρο.. Το φουγαρο του Θεοφιλου ειναι σαπιο απο τον καιρο που ητανε στην Αυστραλια.. Προφανως εφτασε σε σημειο που αν δεν το επισκευαζαν και δεν αλλαζαν καποια ελασματα φετος θα τους επεφτε στο κεφαλι.. Μην παρασυρεστε λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κι εγώ για πλάκα έγραψα την απάντηση που πήρα. Το φουγάρο πράγματι ήθελε μερεμέτια και γι'αυτό έβαλαν σκαλωσιές, μην ψαρώνετε. :eek:

Η ΝΕΛ δεν ξοφλάει τόσο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Η αριστερη πλευρα του ΘΕΟΦΙΛΟΥ εχει βαφτει ασπρη και εχουν σβησει και τα ονοματα ενω προχωρανε οι εργασιες και στην τσιμινιερα.Ετσι φρεσκοβαμενο και χωρις την διαφημηση μου φαινοταν λες και εβλεπα το βαπορι πριν 10 χρονια.Ελπιζω να μην την ξαναβαλουν στο τελος

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μόλις ολοκληρώσουν το βάψιμο θα επαναφέρουν την "όμορφη" ρόζ διαφήμιση ψυγείων,τηλεοράσεων και λοιπων συσκευών της LG .

Το πιό ενδιαφερον είναι η τσιμινιέρα που εδώ και καιρό έχει περισσότερες σκαλωσιές από την Ακρόπολη,αν και η τσιμινιέρα του πλοίου είναι λίγο νεότερη. :P

Και φυσικά με την τριήρη για όσους ανησυχούν.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στρατο διακρινω μια εμπαθεια για την LG η μου φαινεται??? :D :D :D :D

To φουραρο πλενεται πολυ δυσκολα γι αυτο και εχει μεγαλυτερες φθορες σε σχεση με το υπολοιπο πλοιο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έξω από τον ΘΕΟΦΙΛΟ υπήρχαν σήμερα αρκετές καρέκλες και μερικοί καναπέδες πεταμένοι οπότε υποθέτω ότι μπήκαν στην θέση τους καινούρια πράγματα.

Επίσης ο φουγάρος του ΘΕΟΦΙΛΟΣ κατόπιν της περιποίησης του αστράφτει και είναι πιο όμορφος από ποτέ ενώ και από την δεξιά πάντα έχουν σβηστεί μέχρι την μέση η διαφήμιση της LG. :eek:

Link to comment
Share on other sites

Για 2 μιλια δεν ξερω αν υπαρχει περιπτωση να τα κερδισει.

Αλλα για 0,5 ως 1 πιστευω πως ειναι δυνατον με μια καλη επισκευουλα αν του εγινε. Οτι και να κερδισει καλα ειναι.. Ας κανει και μια τοπικη αμμοβολη στην πλωρη και απο κατω που εχει αναγκη να κερδισει τιποτα και απο κει εστω και λιγο μικροτερη καταναλωση..

Link to comment
Share on other sites

Οντως 2 μιλια ειναι πολλα. Και δεν ξερουμε και τι επισκευη γινεται τελικα.. Εξωτερικα φαινεται να γινεται δουλεια αλλα μεσα και κυριως κατω απο το γκαραζ κανενας δε μπορει να πει με σιγουρια

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι στις καλύτερες τού μέρες πριν από 10 χρόνια "χτυπούσε" την ιλιγγιώδη ταχύτητα των 17,8 μιλίων!

Φέτος δεν πρέπει να πήγαινε πάνω απο 16,5..

Link to comment
Share on other sites

Παντως σαν Pollux που το ειχα ταξιδεψει στα πρωτα του ταξιδια εκανε απο 17 ως 18.8.

Μαλιστα τον τελευταιο μηνα ταξιδευε μεσα και ο πλοιαρχος και ο Α μηχανικος που το παρελαβαν επι ΝΕΛ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χαν πέι οτι οι μηχανές του πλοίου είναι πειραγμένες για να μή καίει πολύ! Τότε επι Φαίδρα το πλοίο (είμουν πλήρωμα) χτύπαγε συνέχεια πάνω απο 18... Πάντως μου φαίνετε πολύ ποιο όμορφος χωρίς μουστάκια (σαν τον Βόγλη στην ταινία) και φυσικά χωρίς τα καραγκιζλίδικα LG στις πάντες! Άντε να προτείνουμε να βάλουν και μια μπλέ γραμμή όπως τότε παλιά στο αθάνατο Σαπφώ! Ποτέ δέν κατάλαβα γιατι την κατέργησαν...οικονομία στην μπλέ μπογιά κάνανε???

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγε ο καπτα Νικος ο Σαρδης στο πλοιο αρχηγος η δεν εχει επιβεβαιωθει ακομα?

Επισης ακομα περιμενω να βαλει τα σινιαλα της C-Link.. Γιατι μερικοι ητανε και σιγουροι εδω μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Ο Θεοφιλος μεθορμισε στο κεντρικο λιμανι για το αυριανο(νομιζω) δρομολογιο με συνεπεια να δεσει σημερα το Μυτιληνη στο κεφαλι του Ηετιωνα. Στα αξιοσημειωτα οτι το πληρωμα του Θεοφιλου εβαφε ασπρες τις παντες του πλοιου σβηνοντας τα ιχνη του "Nel Lines". Για να δουμε τι θα εμφανιστει αντ' αυτου...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός ότι βάφανε τη δεξιά πλευρά, βάφανε και το δεξιό καταπέλτη από τη κάτω πλευρά, τον είχαν ελαφρά σηκωμένο και ένας άνθρωπος από κάτω (χαρά στο κουράγιο του, και μόνο να σκεφτείς να μπορεί σπάσει κανένα συρματόσχοινο και μετά κλαυτών!!)

Και εγώ αναρωτιόμουν γιατί δε γράψανε ΝEL LINES?? Μήπως περιμένουν κάποια νέα πρόσφορα για νέα διαφήμιση??

Που ήσουν Νίκο?? Εγώ ήμουν δίπλα στο Νήσος Μύκονος!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...