Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Δεν είμαι σίγουρος για το αν είναι η ίδια παντόφλα με αυτή του θέματος αλλά έχει αρκετές ομοιότητες. Εδώ σε μια καρτ ποστάλ από τις Σπέτσες. Αν κρίνω από τις ενδυματολογικές προτιμήσεις είναι τέλη της δεκαετίας του 70:

gallery_2126_702_150388.jpg

Edited by Nick the Greek
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο με όσα έχουν δει τα μάτια μας από μετασκευασμένες παντόφλες, δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τίποτα σχεδόν.

Πάντως, θα τολμήσω να πω ότι πρέπει να πρόκειται για διαφορετικές παντόφλες μιας και βλέπω αρκετές διαφορές. Το ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΡΜΑΤΑ μην ξεχνάμε ότι κατασκευάστηκε τέλη των '70s και αρχές των '80s διαλύθηκε. Μου φαίνεται απίθανο σε μόλις πέντε χρόνια "ζωής" να πρόλαβε να έκανε και μετασκευή.

Πάντως αυτό ουδόλως ...με χαλάει :) . Η φωτό είναι καταπληκτική, δεν το συζητάμε, το ίδιο και η απεικονιζόμενη παντοφλίτσα :) .

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι δεν προκειται για το ιδιο πλοιο.

Υπαρχουν αρκετες διαφορες αναμεσα τους.Η γεφυρα ειναι διαφορετικη οπως και η πλωρη και εχω την εντυπωση οτι το ΑΡΜΑΤΑ ειναι πιο στενο απο το ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΡΜΑΤΑ

Δεν θα απεκλεια βεβαια μια μετασκευη, αλλα το ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΡΜΑΤΑ ειχε αυτο το ονομα απο την αρχη της ζωης του

Λογω μεγεθους πιστευω οτι η παντοφλιτσα πρεπει να εκανε το δρομολογιο Κοστα-Σπετσες

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Στο Μοναστηρακι βρηκα την παρακατω φωτογραφια του ΑΡΜΑΤΑ.Πιθανολογω οτι ειναι στο λιμανι των Σπετσων

Δεν ξερω ποτε ειναι τραβηγμενη η φωτογραφια αλλα λογικα ειναι μεταγενεστερη αυτης που μας εβαλε ο φιλος gtogias στην αρχη του θεματος, και ας μην φαινεται, και αυτο γιατι μου φαινεται πιο πιθανο να χτισανε την παντοφλα.

gallery_1819_702_243835.jpg

Ελπιζω να βρεθει καποιος φιλος και να μας πει τι απεγινε αυτη η μικρη παντοφλιτσα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το συμπαιρενεις απο την ποιοτητα της φωτο ή βλεπεις και κατι αλλο;

Η δικη μου υποθεση ειναι καθαρα και μονο απο το οτι μου φαινεται πιθανοτερο να κλεισανε την παντοφλα παρα να την ανοιξανε.

Link to comment
Share on other sites

Από πότε η ποιότητα της φωτογραφίας αποτελεί απόδειξη χρονολογικής σειράς;

Απλά στη φωτογραφία του gtogias φαίνεται ο πλευρικός διάδρομος που έχει προστεθεί εξωτερικά για να κερδίσουν καποιο χώρο στο γκαραζ. Αυτός ο διάδρομος συνεχίζει και στα πλάγια της υπερκατασκευής της οποίας το βασικό κομμάτι (τα 3 παράθυρα κάτω)έχει μείνει ανέπαφο. Σύγκρινε τα ύψη σε σχέση με το όνομα της πλώρης να δεις ότι δεν έκλεισαν, απλά πρόσθεσαν τους διαδρόμους.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Να δουμε και το ΑΡΜΑΤΑ στις Σπετσες σε λεπτομερια από καρτ ποσταλ παρεα με το ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ

Να πουμε ακομα ότι η τυχη της παντοφλας αγνοείται μιας και δεν εχουμε καμια πληροφορια για το τι απεγινε

59cc0606d6cb9_Armata-Michalakis60Spetses.thumb.jpg.6f0c8c5366a127c333d2819612283321.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...