Jump to content
Shipfriends

Διαφημίσεις πλοίων και εταιρειών


Recommended Posts

Δε νομιζω (η δε θυμαμαι) αλλη χρονια με τοσες διαφιμησης πλοιων στους δρομους.

Το θεωρο πολυ περιεργο , και κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι η (μεχρι τωρα) κακη χρονια που εχουμε .

Μας θυμιζουν οτι υπαρχουν πλοια που μπορουν να μας πανε στα νησια ? :confused:

Ο ανταγωνισμος πολυ μεγαλος η ζητηση μικρη ? :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Αυτό με τις διαφημίσεις το παρατήρησα και εγώ. Για Ηellenic πιστεύω οφείλεται στον Στρίντζη. Blue Star κάθε χρόνο έχει νομίζω. Όσο για τη C-LINK, εκτός των διαφημίσεων στους δρόμους έχει και την ραδιοφωνική, πολύ έξυπνη κατά τη γνώμη μου, διαφήμιση. Τώρα αν οι διαφημίσεις αυτές κάνουν τη δουλειά τους, θα δείξει.....

Link to comment
Share on other sites

H C-LINΚ δουλεύει τις διαφημίσεις καλά και στο Μετρό με τους προγόνους των Αίολων.

Δυστυχώς όπως αναμενόταν, ο Βεντούρης ΚΑΙ στις διαφημίσεις αβαντάρει την δικιά του εταιρία πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Τη προηγούμενη εβδομάδα που πήγα αεροδρόμιο (ταξιδεύω και καμία φορά με αεροπλάνο, σε αντίθεση με αλλά μέλη που φοβούνται!!), στο δρόμο Βάρης –Κορωπίου όσες διαφημιστικές πινακίδες σχεδόν υπήρχαν ήταν διαφημίσεις της Hellenic Seaways!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και διαφημιση του Superjet. Σε αρκετα σημεια...

Πολυ χαρτι χαλαμε φετος... :(

Σε λιγο θα δουμε και διαφημιση της ΧΑΟΣ FERRIES σε γιγαντοαφισες εξω απο το Village

Link to comment
Share on other sites

Tης C-LINK η διαφήμιση που έχει βγάλει στους δρόμους είναι χάλια.

Και τα δύο ταχύπλοα που διαφημίζει τα έχει σε μέγεθος αβατάρ και μόνο αν φτάσεις στ 5 μέτρα ξεχωριζονται κάπως.

Σαν πλάνο μεγάλο δείχνει κάτι απόνερα.

Καλά χάθηκε να βάλουν τα ταχύπλοα πιο μεγάλα?

Στο κάτω κάτω δεν διαφημίζει και το ΠΑΝΑΓΙΑ ΧΟΖΟΒΙΩΤΙΣΣΑ για να το βάζει σαν αβατάρ. :(

Link to comment
Share on other sites

Τι ανάγκη έχουνε αυτοί Κάλυμνε?

Να γεμίσουνε τα γεμάτα?

Όσο για τις γιγαντοαφίσες, είναι καλό αν μπορέσει και πάρει κάποιος μία για το σπίτι. Κυριολεκτικά WALLPAPER

ΥΓ. Ο άρχοντας έχει διαφήμιση στην ΕΤ-3...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στη σχολή μου κάποιος έγραψε πάνω σε ένα θρανίο SAOS FERRIES. Πήγα να δώσω μάθημα, είδα αυτό πάνω στο θρανίο κι έμεινα μ......

Τι άλλο θα ακούσουμε και θα δούμε??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στη σχολή μου κάποιος έγραψε πάνω σε ένα θρανίο SAOS FERRIES. Πήγα να δώσω μάθημα, είδα αυτό πάνω στο θρανίο κι έμεινα μ......

Τι άλλο θα ακούσουμε και θα δούμε??

H μπορει να ειναι απλα απο τη ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ , φανατικος :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα ξεφύγω λίγο και θα συμπεριλάβω και τις διαφημίσεις στη τηλεόραση!! Έχοντας διαφήμισης των Minoan, HSW, Aegean Speed Lines, Blue Star, G.A. Ferries (μόνο στο ΕΤ3)!!! Μακράν η καλύτερη είναι της Aegean Speed Lines!! Παρότι καινούργια στα πράγματα είναι η πιο εντυπωσιακή!! Δείχνει εσωτερικούς χώρους πλοίου, εξωτερική άποψη και virtual χάρτη με το δρομολόγιο του!! Με τα έρχεται η Blue Star, η G.A. Ferries (που μοιάζει πιο πολύ σαν μικρό βίντεο για το στόλο του Μακαρου, αλλά κακής ποιότητας εικόνας!!) Μετά η Minoan που δειχθεί ένα παλάτι που πάει και δείχνει να φεύγουν από πάνω του ένα καρό μ….ιες, και πετάει μια ατάκα!! Τελευταία και καταϊδρωμένη έλλειψη άλλου η HSW που το μόνο καλό που έχει είναι η μουσική!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να ρωτήσω καιρό...το τραγούδι της Hsw πιο είναι?? Δεν είναι κακό.. :D γιατί το Hs4 να προσπερνάει φουσκωτό..χλωμό το κόβω αν δεν αποφασίσουν να το πατήσουν. :D

Link to comment
Share on other sites

Στην τοπική τηλεόραση παίζει ήδη διαφήμιση της ΣΑΟΣ με το καμάρι σε μανούβρα στη Χίο+ εσωτερικά πλάνα, καθώς και διαφήμιση της C-LINK για τα δρομολόγια του ΨΑΡΙΑΝΗ με ανάλογα πλάνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν είχαν παραμείνει!!! Της ξαναβάλανε!!! Είχαν βγει όλες οι διαφημίσεις στην Αθήνα όλων των εταιρειών που είχαν βάλει το Ιούνιο!! Τώρα έτσι και αλλιώς όλοι έχουν αποφασίσει ποτέ και με ποια εταιρεία θα ταξιδέψουν!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...