Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Το ΑΙΝΟΣ βρίσκεται αυτές τις ημέρες στο ναυπηγείο Παναγιωτάκη στη Σαλαμίνα για συντήρηση και δεξαμενισμό.

Ένα εκ των τριών ferries της γραμμής Αργοστόλι - Ληξούρι (τα άλλα δύο είναι τα ΑΓΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ και ΒΑΣΟΣ Κ.), έχει κατασκευαστεί το 2001 και στο equasis ως πλοιοκτήτρια εταιρεία του αναφέρονται οι : ΠΟΡΘΜΕΙΑ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ (Registered owner) και TAXIARCHIS SEA LINES (Ship manager) με έδρα το Ληξούρι της Κεφαλονιάς.

Edited by Nick the Greek
tag
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω φίλε Ariadne, και να σου πω την αλήθεια μου δεν με πολυενδιαφέρουν τα μήκη και τα πλάτη των παποριών :D . Τι να ναι 60, 70, 80, δεν μου λέει κάτι. Γι αυτό αν ίσως έχεις προσέξει στα ποστ μου αναφέρομαι σπανιότατα έως ποτέ σε αυτά. Όπως σπανιότατα έως ποτέ φωτογραφίζω εσωτερικούς χώρους, σαλόνια, μπαρ, ...τουαλέτες. Τα αφήνω στους ταπετσέρηδες και τους υδραυλικούς !!! :P

Sorry -εκ προοιμίου- για το off topic B) .

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω καλά φίλε Σείριε, κανένα πρόβλημα :)

Απλά, ξέρωντας το μήκος, μπορούμε να τα κατατάξουμε λίγο ευκολότερα στο μυαλό μας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, φίλε Polmyt :)

Μιας και είχε το όνομα Αίνος από την αρχή, να υποθέσω ότι ναυπηγήθηκε εξαρχής για το Ληξούρι;

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΙΝΟΣ εξακολουθεί να βρίσκεται στο ναυπηγείο του Παναγιωτάκη στη Σαλαμίνα, και να καλωπίζεται τόσο εσωτερικά όσο και εξωτερικά.

Να το δούμε σε 1, 2, 3, 4, σημερινές φωτογραφίες από τον "δεξαμενισμό" του.

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΙΝΟΣ ολοκλήρωσε τον δεξαμενισμό και τις εργασίες συντήρησης του και έχει επιστρέψει στην Κεφαλονιά. Την θέση του στις σχάρες του ναυπηγείου Παναγιωτάκη έχει καταλάβει το ΚΑΠΤΑΙΝ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Η παντοφλα εξακολουθεί και βρισκεται στου Παναγιωτακη.Επειδη μου φαινεται ότι είναι τραβηγμενη πολύ καιρο εκτος νερου ξερει κανεις τι εργασιες κανει τοσες μερες;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...