Jump to content
Shipfriends

Πηνελόπη (ΙΜΟ 7400261)


Recommended Posts

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μαλλον θα το κανουν σαν πλατφορμα..μου ειχαν πει τα παιδια απο απεναντι ,πως θελουν να κανουν ενα πλοιο σαν 'πλατφορμα" για να διαλυσουν πιο ευκολα το antic που ειναι παραδιπλα..διαφορετικα δεν μ βγαζει νοημα.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 10 months later...

Τι μου θύμησες!! Ταξίδι από Ρόδο για Μυτιλήνη είχαμε φύγει από Ρόδο στις 11 και φτάσαμε 16:30 το απόγευμα της άλλης μέρας! Στη Σάμο τα Canadair έκαναν βουτιές δίπλα στο καράβι επειδή είχε πάρει φωτιά στο νησί. 

Υ. Γ. Δεν έχω φάει ωραιότερα μπιφτέκια από εκείνα του Πηνελόπη μέχρι και σήμερα 😂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τον χειμώνα του 2009, αναχώρηση στις 1000 Κυριακής από το Βαθύ με άφιξη στην Θεσσαλονίκη την Δευτέρα στις 1230. Μόνο 26μιση ώρες. Στα παραλειπόμενα του ταξιδιού το να στάζει νερά η οροφή της καμπίνας (έβρεχε) στο πάνω κρεβάτι ενώ κοιμόμουν στο κάτω, και η φόρτωση νταλίκας στην Μυτιλήνη με ζώντα ζώα (πρόβατα) στο άνω ανοικτό γκαράζ, ακριβώς κάτω από την πόρτα του μοναδικού σαλονιού. Μόλις την πόρτα την άνοιγε κάποιος, το σαλόνι μοσχομύριζε!!!

Στην επιστροφή, αναχώρηση από Καβάλα την Παρασκευή και ώρα 2300 και άφιξη στο Βαθύ το Σάββατο στις 2000, όπου διανυκτέρευε για να ξεκινήσει την επομένη πάλι για Θεσσαλονίκη.

Edited by SAMAINA
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...