Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Το Ευτυχία Π έχει κοπεί στη μέση για να προστεθεί το τμήμα της επιμήκυνσης του στο ναυπηγείο του Φραντζή. Να δούμε πως ήταν εσωτερικά πριν ξεκινήσουν οι εργασίες για την νεκρανάσταση του. Το πλοίο έχει τρεις καταπέλτες στη πρύμη, όπου τα δυο είναι για τους επιβάτες με σκάλες για την επιβίβαση. Το γκαράζ του θα μπορεί να χωράει από δυο σειρές ΦΓ μέχρι το μέσο και πλώρα είναι πιο φαρδύ το γκαράζ του. Υπάρχει ένα κατάστρωμα για τους κοινοχρήστους χώρους των επιβατών και άλλο ένα κατάστρωμα που είναι το ανοικτό κατάστρωμα, οι χώροι του πληρώματος και η γέφυρα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικές οι τελευταίες φωτογραφίες που έβγαλες και μοιράστηκες, όπως πάντα, μαζί μας @Panagia Ekatontapiliani!

Το σχήμα των παραθύρων της γέφυρας μου φαίνεται κάπως ιδιαίτερο, δεν θυμάμαι να το έχω ξαναδεί. 

Το αριστερό φουγάρο αναμένεται να είναι ψεύτικο; Γιατί το δεξί φαίνεται έτοιμο να υποδεχθεί τις απολήξεις, ενώ το αριστερό όχι. Εκτός και αν αυτό γίνει αργότερα.

Σε κάθε περίπτωση, όπως έγραψα και σε προηγούμενο post, θα έχει ενδιαφέρον η μετασκευή του. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το ερώτημα είναι για που το προορίζουν.Για να χτυπήσουν ξανά την άγονη στα Διαπόντια που έχασαν από το Ευδοκία;

Γιατί τόση μετασκευή,επιμήκυνση νεκρανάσταση κτλ για να γίνει ενα απλο τουριστικό ημερόπλοιο μου φαίνονται υπερβολικά.

Πιστεύω πως ξεκάθαρα το περιορίζουν για να χτυπήσουν κάποια μικρή άγονη.Ή να το πουλήσουν σε κάποια εταιρεία που εξυπηρετεί ήδη μικρή άγονη και να βγάλουν κέρδος.Το δεύτερο όμως σενάριο το θεωρώ λιγότερο πιθανό.

Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, mytilene said:

Ερώτηση,το έχει η εταιρεία που έχει και τα JOY STAR  - PANAGIA EVAGGELISTRIA?

Το ναυλώνει νομίζω!

Το είχε στείλει ΝΊΣΥΡΟ μέχρι να ετοιμαστεί το PANAGIA EVAGGELISTRIAτο οποίο έστειλε στα Ψαρά για την προηγούμενη αντικατάσταση του PSARA GLORY.

 Τώρα που το ξαναπήρε από Νίσυρο και το έβαλε Ψαρά - Χίο, ξεσηκώθηκαν οι άνθρωποι στην Νίσυρο και το ζήτησαν να πάει στην γραμμή του. Έτσι εμφανίστηκε στην γραμμή των Ψαρών....το Joy Star!!!!

Edited by proud_ionian
link
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • proud_ionian changed the title to Ευτυχία Π (IMO 8647816)

Δεν νομίζω ότι το πλοίο έχει IMO ακόμα, πάντως ο αριθμός που αναφέρεται στον τίτλο σίγουρα δεν είναι δικός του, αφού ανήκει στο αμφίπλωρο Θεομήτωρ!! ;)

25 minutes ago, proud_ionian said:

Σε τι φαση βρισκονται οι εργασιες;

Έχω καιρό να ακούσω για πρόοδο των εργασιών του συγκεκριμένου είναι η αλήθεια... Έχουν σταματήσει τις εργασίες ή προχωράνε αργά και σιωπηλά...;; Επίσης ξέρουμε για τι γραμμές προορίζεται ή είναι πολύ νωρίς ακόμα;;

Edited by Power_Jet
Link to comment
Share on other sites

  • proud_ionian changed the title to Ευτυχία Π
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Καλησπερα σε ολους , 

Υπαρχει καποιος που να εχει τα GA με την επιμήκυνση?                                                                                                                                                                                                      Επισης ξερει κανεις την κατασταση των εργασιων του?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Όταν θα τελειώσει πιστεύω θα θεωρείται νεότευκτο οπότε θα υπερτερεί από τον ανταγωνισμό σε μια επιδοτούμενη γραμμή. Οπότε θα πόνταρα ότι θα ενδιαφερθούν για τη γραμμή στα Διαπόντια Νησιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...