Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει αν το πλοιο εχει μπει παλι στο νερο,οπως μου ειπαν;.

Απο το AIS δεν μπορω να καταλαβω πολλα

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο το καθιερωμένο δοκιμαστικό, το πλοίο ήρθε στο λιμάνι του Πειραιά , στη "Ροδίτικη" πλευρά 😛 της Ε9.

υ.γ. κάποτε εδενε και η ΔΑΝΕ εκει...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Το πλοιο σε προσφατο ταξιδι μου μαζι του με απογοητευσε.Στεναχωρο εσωτερικα πολλα εροπορικα σκισμενα και η πλατη πηγαινε προς τα πισω,δεν μπορουσες να καθισεις.Το μεγαλυτερο προβλημα ειναι πως τα αεροπορικα ειναι πολυ κοντα το ενα με το αλλο και σε συνθηκες πρωτοκολλου η κατασταση ειναι ανυποφορη.Σε ολο το πανω σαλονι υπηρχε δυσοσμια απο τις τουαλετες που βρισκονται πρυμα απο αυτο.Το Express θεωρω πως ειναι πιο ευρυχωρο και εχει το μπαρ στο ανω σαλονι.Η εξυπηρετηση ομως στην ηλεκτρονικη κρατηση εισητηριου(κατι που δε γινεται απο πολλες εταιρειες) και στο πλοιο,αψογη.

Edited by ΝΟΜΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που μου φαίνεται μεγαλύτερο με το pride είναι ο μεγάλος αριθμός σπασμένων καθισμάτων, αυτά που λες ότι πάνε πίσω. Όμως για τους νησιώτες της περιοχής, αποτελεί λιμουζίνα και χαρά. Επιφυλάσσομαι για φωτογραφίες παιδακίων και μεγάλων παιδαίων που κάναν τσουλήθρα με εξαράκι στον καθρέφτη του πλοίου ενώ κάτω ξερνούσαν (εμπειρία ταξιδίου αν έχεις τρέλα με τη θάλασσα). Συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψες. Θα ήθελα να πω ότι μου κάνει πολύ καλή εντύπωση που στα δρομολόγια των "καταμαράν" των Δωδεκανήσων βγάζουν έτοιμες, στοιχισμένες σαν αεροδρόμιο, τις βαλίτσες στο γκαράζ για να τις πάρουν οι κατερχόμενοι. Βασικά σε διαχρονική εξέταση πενταετίας νομίζω ότι τα έχουν αφήσει λίγο πίσω στο ξενοδοχειακό καθόμενοι στις δάφνες τους και χρειάζονται ανακαίνιση στις θέσεις. Την ηλεκτρονική κράτηση πρώτη φορά την ακούω! Επίσης, σχόλιο, γενικότερα δεν είναι ανυπόφορη η κατάσταση στα ταχύπλοα με πρωτόκολλο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Με έτος ναυπήγησης το 2005, στα 16 της χρόνια και μέχρι την έλευση των νορβηγικών για την HS, ειναι το νεότερο ταχύπλοο της ελληνικής ακτοπλοια;

Με τη μάζα των ταχύπλοων μας να διανύουν την Τρίτη δεκαετία της ζωής τους, μάλλον απογοητευτικό για την ακτοπλοια μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...