Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Κι απόψε δρομολόγιο για Αστακό(μάλλον), για βυτία δε νομίζω μια και έχω την εντύπωση πως χρειάζεται κάποιου είδους πιστοποίηση για τέτοιου είδους φορτία. Δεν αποκλείεται να είναι όμως φορτηγά που αφήνει έξω το Ιόνιον Πέλαγος, νομίζω στην ίδια εταιρεία ανήκουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Το Βάσος Κ έχει ολοκληρώσει τα δρομολόγια στη γραμμή Πεσσάδα Άγιο Νικόλαο πριν μια εβδομάδα και πλέον έχει ξεκινήσει δρομολόγια στη γραμμή Ληξούρι Αργοστόλι.

Edited by Panagia Ekatontapiliani
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Σύμφωνα με το inkefalonia.gr, υπήρξε πρωινή ταλαιπωρία για τους επιβάτες του Βάσος Κ., οι οποίοι ξεκίνησαν με το δρομολόγιο των 9 από το Ληξούρι, ωστόσο το πλοίο, επισήμως και όπως δηλώνεται από το Λιμεναρχείο λόγω καιρού, δεν κατάφερε να δέσει στο Αργοστόλι. Μετά από περίπου 2 ώρες και αρκετές προσπάθειες το πλοίο κατάφερε να επιστρέψει στο λιμάνι του Ληξουρίου.

Η κοινοπραξία Ionian Sea Ferries έβγαλε μια ανακοίνωση για το περιστατικό:

Quote

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε σχετικά με το σημερινό συμβάν ότι οι καιρικές συνθήκες επιδεινώθηκαν κατά την αναχώρηση του πλοίου Βάσος Κ από το λιμένα Ληξουρίου, ο πλοίαρχος λαμβάνοντας υπόψιν την ασφάλεια επιβατών και πληρώματος έκρινε σκόπιμο την αναμονή εκτός λιμένος μέχρι την ύφεση των καιρικών φαινομένων. 
Πρωταρχικός στόχος της εταιρείας μας είναι η καλύτερη και ασφαλέστερη εξυπηρέτηση. 
Ευχαριστούμε για την κατανόηση και λυπούμαστε για την ταλαιπωρία.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

κρουαζιερα στο ιονιο σημερα λογω καιρου.

σαμη πισαετο και μετα πορεια βορεια στο καναλι της Ιθακης και μετα ανατολικα αναμεσα σε Αρκουδι και Ατοκο, για Αστακο.

Με τον ιδιο τροπο και η επιστροφη

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...