Jump to content
Shipfriends

Ζεύς (ΙΜΟ 8952950)


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Νομίζω μακράν ο πιο πρωτότυπος χρωματισμός σε παντόφλα, μαγκιά του πλοιοκτήτη του που πήρε την απόφαση. Κλασσική, μικρή παντόφλα δεκαετίας 80, χωρίς ευκολίες στη φόρτωση. Πλώρη σπαθάτη :P,  ενώ πρύμα υπάρχει και ο δεύτερος καταπέλτης που πάντα αναρωτιόμουν γιατί δεν χρησιμοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση προκαλεί ότι θα πάει στην Αμαλιάπολη και όχι στα πέριξ του Πειραιά, κάνοντας πολύ μεγαλύτερη απόσταση. Πάντως σίγουρα μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου θα απουσιάζει από τα δρομολόγια στη γραμμή του Ρίου.

Link to comment
Share on other sites

To Zeus αφου πρωτα προσεγγισε στο λιμανι της Αμαλιαπολης  λογικα για να ξεφορτωσει  τα αμαξια του προσωπικου στην συνεχεια εφυγε και τωρα εφτασε στο ναυπηγειο Κουρη 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Η εταιρεία του Ζευς φαίνεται ότι έκανε μια προσπάθεια να πάει στη γραμμή Κέρκυρα-Διαποντια Νησιά (Ερεικουσα – Μαθρακι -Οθωνοι) αλλά ο φάκελος της εταιρίας του απορρίφτηκε, διότι 1) σύμφωνα με το κατατιθέμενο αρ.53108/29-9-2017 Π.Γ.Ε. Επιβατηγού Πλοίου εκδοθέν από τον Ελληνικό Νηογνώμονα, δεν δύναται να καλύψει την περιοχή των αιτούμενων πλόων, 2) δεν τεκμαίρεται ότι τελεί σε μετασκευή, καθόσον στην κατατιθέμενη αρ.πρωτ.:2324.2-2/8798/2018/01-02-2018 Άδεια Έναρξης Εργασιών Μετασκευής δεν έχει γίνει θεώρηση για την έναρξη εργασιών, καθώς και 3) από τα κατατιθέμενα δικαιολογητικά δεν προκύπτει η ωφέλιμη επιφάνεια χώρου οχημάτων, σύμφωνα με τις απαιτήσεις της παρ. Β(ii) του παραρτήματος IV της Προκήρυξης που αφορά στην εν λόγω γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με αυτό το χρωματισμο μοιαζει λες και ανηκει στο πολεμικο ναυτικο

Προσωπικα δεν με χαλαει τελικα, αλλα ισως να ηταν καλυτερο αν το γκρι περιοριζοταν χαμηλα και η υπολοιπη υπερκατασκευη ηταν λευκη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πλοιο βρισκεται στο Σαρωνικο με πορεια για Σαλαμινα

Ξερει καποιος ( @apost ισως ) το λογο;

Θεωρω οτι ειναι κατι εκτακτο μιας και τον Απριλιο τελειωσε την συντηρηση του στην Αμαλιαπολη)

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια πήγε στο Αντίρριο!! 

On 7/6/2018 at 1:06 PM, apost said:

Πάει να κανει κάτι εργασίες στον καταπέλτη για να πάρει την άδεια φορτηγού 

Οπως μου έλεγε ένας γνωστός μου, ο λόγος της επίσκεψης του Ζευς στη Σαλαμίνα, είναι η προσθήκη ράμπας για τους ΑΜΕΑ. Μου κάνει εντύπωση γιατί σχεδόν καμία παντόφλα στις γραμμές του Ρίο και της Σαλαμίνας δεν έχει!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...