Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Στο ναυπηγείο Κουρή στην Αμαλιάπολη Μαγνησίας, σε κάποια άκρη του, χωρίς να γίνεται επάνω κάποια εργασία βρίσκεται και η παντόφλα ΚΑΠΤΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ η οποία (μέχρι τουλάχιστον δύο χρόνια πριν που την είχα δει) δραστηριοποιείτο στην γραμμή Γλύφας - Αγιόκαμπου.

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωρίζει κανείς την ''καινούρια'' παντόφλα που βρίσκεται εδω και ένα μήνα περίπου αγκυροβολημένη στο ρίο???

Edited by proud_ionian
tag
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες καινουρια τι εννοεις?Γιατι εγω καινουρια παντοφλα στο Ριο δεν ειδα την Μ.Πεμπτη που περασα μια βολτα απο κει

Link to comment
Share on other sites

Για να το λες φίλε μου john89, έτσι θα 'ναι, και δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω.

Να υπενθυμίσω πάντως, ότι το ΚΑΠΤΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ το είχα δει πριν ένα μήνα περίπου στην Αμαλιάπολη Μαγνησίας, παροπλισμένο, σε όχι καλή κατάσταση και δεμένο σε κάτι βράχια ακριβώς δίπλα στα ναυπηγεία Κουρή.

Link to comment
Share on other sites

Για να το λες φίλε μου john89, έτσι θα 'ναι, και δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω.

Να υπενθυμίσω πάντως, ότι το ΚΑΠΤΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ το είχα δει πριν ένα μήνα περίπου στην Αμαλιάπολη Μαγνησίας, παροπλισμένο, σε όχι καλή κατάσταση και δεμένο σε κάτι βράχια ακριβώς δίπλα στα ναυπηγεία Κουρή.

Το ΚΑΠΤΑΙΝ ΣΤΑΥΡΟΣ, τώρα βρίσκεται στο Ρίο. (Αχαίας) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

2 φωτογραφιες του Καπετανιου μας....η πρωτη στην Αιδηψο πολλα χρονια πισω και η αλλη στο Ριο πριν κανα 2 βδομαδες...αφιερωμενες σε ολους σας...

ca40af55.jpg

IMG_4798.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Να δούμε μία φωτογραφία του ΚΑΠΤΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ από τον Ιούλιο του 2008, προσεγγίζοντας το λιμάνι της Γλύφας.

post-2102-0-22760300-1293383245_thumb.jp

Άραγε βρίσκεται ακόμα στο Ρίο, δρομολογημένο ή παροπλισμένο ???

Πηγή φωτό : picasa, από τον χρήστη travelbadges.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το ΚΑΠΤΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ άφησε σήμερα για λίγο το Ρίο, για να παραβρεθεί στον εορτασμό των Θεοφανείων στο λιμάνι της Πάτρας.

Πάνω μάλιστα από το πλοίο έγινε και η ρίψις του Σταυρού στην θάλασσα.

Όλα αυτά βέβαια, ίνα επαληθευθεί το ρηθέν υπό του ...προφήτου :D .

....οι προσωπικες μου μνημες ξεκινουν απο τα μεσα των 70s και εκ τοτε παντοφλες στην πατρα θυμαμαι μονο τα θεοφανεια και σε αναλογες εκδηλωσεις.

Edited by proud_ionian
link
Link to comment
Share on other sites

Το ΚΑΠΤΑΝ ΣΤΑΥΡΟΣ άφησε σήμερα για λίγο το Ρίο, για να παραβρεθεί στον εορτασμό των Θεοφανείων στο λιμάνι της Πάτρας.

Μετά το τέλος του εορτασμού των Θεοφανείων, το πλοίο επέστρεψε και έδεσε στο Αντίρριο, από όπου και οι χθεσινές φωτογραφίες του.

gallery_2102_710_251781.jpggallery_2102_710_156436.jpg

Σημ. Αν μπορεί κάποιος από τους mods, ας φτιάξει δικό του φάκελλο στη gallery, με τις τρεις φωτό του πλοίου που τώρα βρίσκονται στο "Λοιπά .....παντοφλοειδή"

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...