Jump to content
Shipfriends

Virtual Sailor


Apostolos

Recommended Posts

Κάποιο από τα χειριστήρια παρόλο που ήταν απενεργοποιημένο και από το control panel αλλά και από το πρόγραμμα, έδινε τις εντολές. Όποτε του έγινε εκ νέου εγκατάσταση και όλα καλά.

Ευχαριστώ για την βοήθεια και τις απαντήσεις σας, τώρα θα αρχίσει η μεταφορά των add on για να επανέλθει στην αρχική μορφή του.

Ίσως χρειαστώ ξανά την βοήθειά σας αφού αν θυμάμαι καλά όταν χρησιμοποιούσα 2 scenery (π.χ. Aegean & N.Aegean) μου δημιουργούσε κάποιο πρόβλημα στις θέσεις των πλοίων που βρίσκονταν σε διαφορετικά scenery, θα το δω τις επόμενες ημέρες και θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τα scenery δεν ειναι 'δικο' σου αλλα του παιχνιδιου.Δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να διορθωθει.To North Aegean ας πουμε,δεν γινονταν να μπει εννιαιο αλλα χωρισμενο σε δυση και ανατολη.B)

Link to comment
Share on other sites

25 δολλαρια νομιζω αλλα δεν αξιζει. Αυτο δοκιμαζω τωρα. Η εκδοση 7 ειναι μεσα στο bug.

EDIT Βασικα το δοκιμαζω ακομα αλλα δεν εχω σχηματισεικαλη αποψη για το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παω να βαλω ενα βαπορι σε ενα λιμανι. Το βαζω οκ. Παω να βαλω και δευτερο και ξαφνικα το πρωτο ενω το ειχα δεσει υποτιθεται ειτε το βρισκω σε αλλη θεση ειτε εχει βγει στην στερια ειτε κανει σβουρες. Μην πω τι γινεται οταν βαλω περισσοτερα. Εχετε και εσεις αναλογο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παω να βαλω ενα βαπορι σε ενα λιμανι. Το βαζω οκ. Παω να βαλω και δευτερο και ξαφνικα το πρωτο ενω το ειχα δεσει υποτιθεται ειτε το βρισκω σε αλλη θεση ειτε εχει βγει στην στερια ειτε κανει σβουρες. Μην πω τι γινεται οταν βαλω περισσοτερα. Εχετε και εσεις αναλογο προβλημα;

Έχεις δυο scenery?

Αυτό το έχω πάθει και εγώ μόνο όταν χρησιμοποιώ δυο scenery.

Μπορεί σε ένα λιμάνι να έχω δυο, τρία ή και περισσότερα πλοία και να είναι όλα εντάξει.

Μόλις μεταφερθώ σε άλλο σκάφος που βρίσκεται σε άλλο σημείο και μετά επανέλθω στο αρχικό λιμάνι, έχουν μεταφερθεί όλα τα σκάφη με τις ίδιες αναλογίες αποστάσεων πιο δίπλα. (αν τύχει και είναι στεριά κάνουν σβούρες κτλ)

Link to comment
Share on other sites

102 scenery να ειχα δεν επρεπε να υπαρχει προβλημα αν το game ηταν σωστα φτιαγμενο.

Και ενταξει οταν το ετρεχα σε 64αρι συστημα λεω παει στα κομματια αλλα και σε 32αρι μια απ τα ιδια ειναι. Τελος παντων να ναι καλα τα παιδια που εχουν φτιαξει τοσο ωραια καραβια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορεί κάποιος να μου πει πως είναι η ακριβής ονομασία του setup αρχείου; Το χρειάζομαι γιατί δεν ξέρω που είναι μέσα στο pc και λέω μήπως το βρω με αναζήτηση. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
ευχαριστω πολυ για το μοντελακι.....πολυ καλη δουλεια.....

χαιρεται!παρακαλω μπορειτε να μου πειτε ποσ μπορω να φορτωσω το v.s7?ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα την ερωτηση απλα κατεβαζεις το παιχνιδι απο το internet(το demo ή το κανονικο αν πληρωσες) και κανεις εγκατασταση το παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όπως τα λέει ο neptune είναι. (Και) εγώ όποτε κάνω δεξιά στη Χίο προσπαθώ να πλησιάζω όσο γίνεται στην θέση πρυμνοδέτησης με την πλώρη και μετά στροφή στο βόρειο κομμάτι για να είμαστε σίγουροι.

post-24-128326989206_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, μπορώ να ρωτήσω κάτι?? Δεξαμενές πώς μπορώ να κατασκευάσω????

Φτιαχνεις το μοντελο της δεξαμενης και το βαζεις οπους θες εσυ οπως ακριβως γινεται με τα λιμανια(αν δεν ξερεις την διαδικασια,διαβασε στις προηγουμενες σελιδες,καπου το εχουμε γραψει).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παιδια καλησπερα πωσ μπορω να περασω scenery απο το adss on προσπαθησα εσβησα αλλουσ φακελους και περασα καποιες αλλα παλι τα δικα του scenery βγαζει ενω με τα βαπορακια τα περναει ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...