Jump to content
Shipfriends

Virtual Sailor


Apostolos

Recommended Posts

Kalispera se olous tous filous.

Den kserw an einai to swsto meros giayto to 8ema alla 8a h8ela na ekfraso ena parapono.

Shmera eixa balei to VS online apo tis 21:00 peripou. Eixa ftiaksei kai synexiza ena dromologio mou. Eida me xara peripou 5 akoma atoma na mpainoun kai alloi na taksideyoun ston proorismo pou eixa balei kai alloi na exoun xaraksei dikes tous rotes, alla kai me lypi oti kanenas den htan ellhnas. Mipos 8a eprepe na arxisoume na organonoume tipota synantiseis online kai na gemizoume me trafic to aigaio ?

Xristos.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, γιατι να σε απασχολει αν ο αλλος ειναι Ελληνας, Κινεζος η Τουρκος? Σου αρεσει αυτο το παιχνιδι, εχεις κοινο ενδιαφερον με αλλους 5, 10 ή 100 ανθρωπους, γιατι να πρεπει σωνει και καλα να ειναι Ελληνες? Ξεχνα τι ειναι ο αλλος και κανε το κεφι σου χωρις να σε απασχολει αν νηστευει το Πασχα ή το ραμαζανι.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera file mou.

Poly sosto ayto pou les kai symfono me tin apopsi sou. To paixnidi einai gia olous.

Alla epeidi blepw oti exeis mia tasi genikos na diafoneis me oti grafetai edw

ase na sxoliash kaneis pou asxoleitai kai tou aresei ayto to paixnidi.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Χριστο,θα ηταν πολυ ομορφα να οργανωναμε ενα virtual tour με ελληνικα καραβια και οχι μονο,απο κει και περα επειδη οπως καταλαβα εγω αυτο που θες να πεις ειναι οτι αλλο χαβαλε θα εχει με συμπατριωτες που μπορεις να μιλησεις στην <<ελληνικη ναυτικη>> διαλεκτο και σου βγηκε παραπονο και οχι ρατσιστικο (που και στη τελικη γουστο σου και καμαρι σου που θες να εχεις παρε δωσε με Ελληνες).Υπαρχει ομως ενα προβλημα.Οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουμε σπασμενη εκδοση η trial εκδοση η παλιοτερη εκδοση η οποια δεν υποστηριζει Online παιχνιδι.Αν μπορεσουμε να βρουμε λυση σε αυτο, τοτε εγω θα ειμαι απο τους πρωτους που θα τιμησω την ολη φαση και φανταζομαι θα ακολουθησουν αρκετοι ...

Link to comment
Share on other sites

Εάν μου επιτρέπει η ομήγυρις. θα ήθελα να κάνω και μια αφελή ερώτηση: πόσο κάνει η τελευταία έκδοση του VS?

Και στη συνέχεια...υπάρχουν αναβαθμίσεις ή πρέπει να αγοράσεις πάλι την νέα έκδοση κοκ?

Link to comment
Share on other sites

30 δολαρια κανει ΝΗΡΕΑ η registered version.Απο κει και περα,στις ενδεχομενες αναβαθμισεις,σου ζητηται να βαλεις ενα 'key' το οποιο σου εχει δωθει απ την στιγμη που αγορασες το προιον!

Link to comment
Share on other sites

30 δολαρια κανει ΝΗΡΕΑ η registered version.Απο κει και περα,στις ενδεχομενες αναβαθμισεις,σου ζητηται να βαλεις ενα 'key' το οποιο σου εχει δωθει απ την στιγμη που αγορασες το προιον!

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Πολύ σωστό αυτό που είπε ο NHSOS XIOS. Το ένα update που υπάρχει το παίρνεις χωρίς χρέωση.

Τώρα όταν χρειαστεί να κάνεις format η για κάποιο λόγο απεγκαταστήσεις το VS

μετά απλός όταν το ξαναπεράσεις στέλνεις ένα email (αυτό που έχεις δώσει και όταν το αγόρασες) και σου έρχεται το νέο key.

Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

έχω το εξής πρόβλημα ξεκινάω ένα δρομολόγιο με ένα πλοιο πχ αριαδνη και οταν περάσει ο χρόνος και το παιχνίδι κλείσει(είμαι ακόμα με demo έκδοση) όταν το ξανανοίγω δεν με ξαναπάει στο σημείο το οποίο ήμουν αλλά μου δείχνει συνέχεια ένα άλλο συγκεκριμένο πλοίο σε ένα συγκεκριμένο μερος,προφανώς κάτι θα έχω αποθηκεύσει καταλάθος,δεν ξέρω τώρα πως να το αντιμετωπίσω και με έχει νευριάσει αφάνταστα,τι να κάνω για να με ξαναπηγαίνει στο τελευταίο σημείo;

Edited by Stefanos
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι θυμαμαι,και εγω οταν ειχα το demo γινονταν το ιδιο πραγμα...Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο τρικ ωστε να συνεχιζεις με το ιδιο πλοιο απ κει που σταματησες.Δυστυχως αυτη η εκδοση ειναι περιορισμενη απ ολες τις πλευρες..:o

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε αν θες, λίγο πριν τελειώσει ο χρόνος, να κάνεις ΕΣΥ εξιτ.

το έκανα έτσι κ έπιανε, αλλά δεν στο εγγυάμαι 100%, γιατί μερικές φορές δεν πάνει.

ένα άλλο φαινόμενο με κάποια πλοία που έκανα αντ, ήταν, όταν ξαναξεκινούσε το παιχνίδι, να αντικαθιστά 2-3 πλοία με ένα άλλο.....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Stefane για να συνεχισεις απο εκει που ησουν με το ιδιο πλοιο,

στο ιδιο σημειο οταν μπεις ξανα στο παιχνιδι πατα sail now χωρις να πατησεις καποια αλλη επιλογη και μην δοκιμασεις να κανεις save,απλα κανε αυτο που ειπα.Και εγω δυστηχως εχω την demo version και ετσι αναγκαζομαι συνεχιζω τα δρομολογια που κανω

Επισης αν δεν δουλεψει το παραπανω παιζει ρολο επισης απο πια επιλογη θα ξεκινησεις το δρομολογιο.Απο ποια επιλογη

ξεκινας(select cruise ή create cruise)????

Edited by captainstathis18
Link to comment
Share on other sites

sail now πατάγα,άλλα συνήθως παλαιότερα με ξαναπήγαινε στο σημείο που ήμουν,μήπως το παιχνίδι κάνει update απο το internet και έχουν περιορίσει τη demo εκδοση

θα δοκιμάσω και αυτο που λέει ο φάνης Σεμπρος.

thank

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θα ήθελα να ρωτήσω τον φιλο NISSOS XIOSεαν είναι εφικτό οταν είσαι μέσα στην γέφυρα και το οπτικό πεδίο σου είναι μπροστά να ακούγεται ο ήχος (μηχανών - κόρνα ).Ενώ τώρα μόλις γυρίσει πρός τα πλάγια ακούς τους ήχους.Ελπίζω να μην κουράζω.....;)

Τι να σου πω,δεν ξερω πως ρυθμιζεται αυτο....Εμενα ακουγεται διαφορετικα παντως.Οταν κοιταζω την πλωρη η αριστερα ακουω ολους τους ηχους ενω οταν γυριζω προς τα δεξια δεν ακουγεται τιποτα...:o

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ευθύνεται η κάρτα γραφικών ή ακομη και τα ηχεία με το τρόπο που είναι ρυθμισμένα.Και εγώ πάντως όταν κοιτάω μπροστά δεν ακούω απολύτως τίποτα.

EDIΤ:Κάρτα ήχου εννοω :)

Edited by Captain Argy
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω,δεν ξερω πως ρυθμιζεται αυτο....Εμενα ακουγεται διαφορετικα παντως.Οταν κοιταζω την πλωρη η αριστερα ακουω ολους τους ηχους ενω οταν γυριζω προς τα δεξια δεν ακουγεται τιποτα...:o

Εμένα όταν κοιτάω μπροστά ακούγονται κανονικά και όταν γυρίσω δεξιά ή αριστερά ακούγονται όλοι οι ήχοι σε χαμηλότερη ένταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...