Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Ναι φίλε μου. Κάθε Τεταρτη κ Πέμπτη στις 8:30 απο Νυδρί! Μέχρι τέλος Δεκεμβρίου,καθώς το Κάπταιν Αριστείδης βρίσκεται στο Νυδρί σε ακινησία :) .Σε κανά 20ημερο λογικά θα έρθει ο καπταιν Σαλαμίνα για να βγει εξω κ μετά θα πάρει σειρά το Μεγανησι ΙΙ, για το δικό του δίμηνο...1/1-28/2. Κ στα 2 γίνονται εργασίες ήδη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου ο Καπταιν σταμάτησε 31/10 μέχρι 31/12 ! Οπότε το Μεγανησι κάνει ιθακοκεφαλλονια τις 2 αυτές μέρες καιρού επιτρεποντος :) . Και επειδή δεν το ανέφερα, έχει κ το Μεγανησι ΙΙ, Σαλαμίνα φέτος :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Το Μεγανήσι ΙΙ σήμερα ολοκλήρωσε τις εργασίες στο ναυπηγείο του Παναγιωτάκη και έπεσε στο νερό. Στη συνέχεια πήγε στο Καματερό για να πάρει το πλήρωμα τα αμάξια του και αναμένεται να αναχωρήσει για το Νυδρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Πάμε μέχρι το Νυδρί να δούμε λίγο Mega Island II σε αναχώρησή του πρίν 2 χρόνια. Στην πένα εξωτερικά παρά τα συνεχή δρομολόγια και ενώ ήδη βρισκόμαστε πρός το τέλος του καλοκαιριού. Το πλοίο διαθέτει και πρυμνιό καταπέλτη, τον οποίο όμως δεν φαίνεται να χρησιμοποιεί. Παρεπιπτόντως καμιά παντόφλα από αυτές που έχουν αυτό τον επίκτητο πρυμνιό καταπέλτη δεν έχω δεί ποτέ να τον χρησιμοποιεί. Και μια κατάπλωρη, σπαθάτη :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...